NIEZWYKŁA IMPREZA MIKOŁAJKOWA

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa wraz z całą rodziną na niezwykłą imprezę Mikołajkową organizowaną przez  Centrum Poznawcze Hali Stulecia oraz Orfin. Impreza odbędzie się 6 grudnia we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia. W programie m.in. świąteczna odsłona przedstawienia teatralnego „Pomagajek czyli historia z brodą”, warsztaty ze Świętym Mikołajem, pokazy druku 3D z czekolady, pracownia ozdób choinkowych oraz wiele innych atrakcji! Co i kiedy dokładnie będzie można zobaczyć, zrobić i posmakować?

HARMONOGRAM:

 • 10:30-12:00 Pracownia Świętego Mikołaja (warsztaty ze Świętym Mikołajem!)*
 • 11:00-12:00 spektakl „Pomagajek czyli historia z brodą”
 • 12:30-14:00 Pracownia Świętego Mikołaja (warsztaty ze Świętym Mikołajem!)*
 • 14:30-16:00 Pracownia Świętego Mikołaja (warsztaty ze Świętym Mikołajem!)*
 • 16:00-17:00 spektakl „Pomagajek czyli historia z brodą”

* warsztat przeznaczony jest dla dzieci w wieku 5 i więcej lat

ATRAKCJE DODATKOWE:

 • 12:00-17:30 Świąteczna fotobudka
 • 10:00-17:00 Pokazy druku 3D z czekolady
 • 10:00-17:00 Pracownia ozdób choinkowych
 • 9:00-17:00 wejście na wystawy Centrum Poznawczego Hali Stulecia, Plastycznej Panoramy Dawnego Lwowa oraz na lodowisko przy wrocławskiej Pergoli

BILETY:

 • Bilet na spektakl: 40 zł/os.*
 • Bilet na warsztaty: 40 zł/os.*
 • Bilet dla opiekuna: 10 zł/os.**

* Bilet upoważnia do obejrzenia spektaklu lub udziału w warsztacie oraz do skorzystania ze wszystkich atrakcji dodatkowych (wejście na lodowisko w ramach biletu nie obejmuje kosztu wypożyczenia kasku oraz łyżew). Ilość biletów z możliwością obejrzenia spektaklu lub wzięcia udziału w warsztatach jest ograniczona.

** Bilet przeznaczony dla opiekunów dzieci biorących udział w warsztatach. Umożliwia wstęp do strefy Św. Mikołaja (fotobudka, pracownia ozdób choinkowych, pokazy druku 3D z czekolady).

Przedsprzedaż biletów prowadzi Krasnal Info przy Ratuszu oraz kasa biletowa w Centrum Poznawczym Hali Stulecia (71 347 51 51).

JESIENNY SPACER PRZED DNIEM WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

 

W najbliższą niedzielę, 25 października br., w ramach cyklicznych spacerów z przewodnikiem, organizowanych przez Centrum Poznawcze Hali Stulecia, uczestnicy zwiedzą cmentarz katedralny Św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida.

 

Zabytkowa nekropolia została założona w 1866 roku, po wyczerpaniu miejsca na dawnym cmentarzu parafii katedralnej przy ulicy Miłej. Wejście główne zdobi ceglana brama z napisem St. Laurentius. Nazywany jest cmentarzem profesorów, ponieważ pochowani na jego terenie zostali najwybitniejsi wrocławscy naukowcy, powojenni pionierzy jak np. prof. Edward Sucharda, prof. Ludwik Hirszfeld czy też prof. Tadeusz Mikulski. Na cmentarzu znajduję się także grób słynnego poety przeklętego – Rafała Wojaczka. W 1962 roku nekropolię zamknięto, a pochówki odbywają się jedynie we wcześniej wykupionych grobach. Spacer rozpoczyna się o godzinie 12:00 w Centrum Poznawczym Hali Stulecia.

 

Spacery z przewodnikiem mają charakter cyklicznych spotkań miłośników oraz amatorów historii wrocławskich obiektów, uczestnicy poznają obraz dawnego Wrocławia oraz jego architektoniczne przemiany na przestrzeni lat. Organizatorem niedzielnych spacerów z przewodnikiem jest Centrum Poznawcze Hali Stulecia.

 

Koszt udziału w spacerze to 5 zł/os. Bilety dostępne będą w kasie Centrum Poznawczego Hali Stulecia bezpośrednio przed zaplanowanym spacerem.  W przypadku wątpliwości, czy ze względu na warunki pogodowe spacer odbędzie się, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 71 347 50 47 albo 71 347 51 51.

 

Zwiedzanie Hali Stulecia z przewodnikiem

TAJEMNICZE ZAKAMARKI HALI STULECIA

 

W najbliższą niedzielę, 18 października br., w ramach cyklicznych spacerów z przewodnikiem, organizowanych przez Centrum Poznawcze Hali Stulecia, będzie można nie tylko zwiedzić wnętrze wrocławskiego zabytku wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ale również zobaczyć miejsca, które dostępne są tylko dla nielicznych.

 

Spacer rozpoczyna się o godzinie 12:00 w Centrum Poznawczym Hali Stulecia. Miłośnicy Wrocławia oraz amatorzy niedzielnych wędrówek z przewodnikiem będą mieli okazję zobaczyć m.in. szatnie sportowe, z których korzystali Mistrzowie Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014, czyli reprezentanci Polski, słynni tenisiści a wśród nich Jerzy Janowicz oraz zawodnicy Konfrontacji Sztuk Walki. Uczestnicy spaceru zwiedzą garderoby, w których do występów przygotowywały się takie sławy jak Seal, Deep Purple a całkiem niedawno Garou.

 

Spacery z przewodnikiem mają charakter cyklicznych spotkań miłośników oraz amatorów historii wrocławskich obiektów, uczestnicy poznają obraz dawnego Wrocławia oraz jego architektoniczne przemiany na przestrzeni lat. Organizatorem niedzielnych spacerów z przewodnikiem jest Centrum Poznawcze Hali Stulecia.

 

Koszt udziału w spacerze to 5 zł/os. Bilety dostępne będą w kasie Centrum Poznawczego Hali Stulecia bezpośrednio przed zaplanowanym spacerem.  W przypadku wątpliwości, czy ze względu na warunki pogodowe spacer odbędzie się, prosimy o kontakt pod numerem telefonu
71 347 50 47 albo 71 347 51 51.

Dzień Seniora w kompleksie Hali Stulecia 2015

Zapraszamy wszystkich Seniorów  do spędzenia październikowej  niedzieli w kompleksie Hali Stulecia

W niedzielę 4 października przy Hali Stulecia odbędzie się szereg wydarzeń dedykowanych seniorom. „Dzień Seniora w kompleksie Hali Stulecia”, to kolejne wydarzenie, które organizowane jest z myślą o osobach starszych. W programie zaplanowano targi, występy, zwiedzanie stałych ekspozycji, czy zabawę taneczną. Wyjątkowym punktem programu będzie koncert Don Vasyla i Gwiazd Cygańskiej Pieśni.

PROGRAM DNIA SENIORA W KOMPLEKSIE HALI STULECIA

10.00 – 18.00 zwiedzanie Centrum Poznawczego Hali Stulecia / CENA BILETU – 5 zł

Dzięki tradycyjnym i audiowizualnym mediom, można  będzie  poznać  historię powstania jednej z najciekawszych architektonicznie budowli Wrocławia, Hali Stulecia – Obiektu Światowego Dziedzictwa UNESCO.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA10.00 – 18.00 zwiedzanie Panoramy  Plastycznej Dawnego Lwowa / CENA BILETU – 5 zł

Zapraszamy na sentymentalny spacer po Lwowie. Najnowsza wystawa oferowana w specjalnie przystosowanej przestrzeni Hali Stulecia  pozwala poznać  architekturę XVIII wiecznego Lwowa. Makieta z wielkim pietyzmem i dbałością o szczegół, budowana przez  kilkanaście lat przez Janusza Witwickiego, stanowi  jądro, wokół którego już w sposób nowoczesny animatorzy ekspozycji opowiadają o niezwykłych losach Twórcy i samej makiety Panoramy Plastycznej Dawnego Lwowa.

10.00 – 15.00 – TARGI SENIORALNE / WSTĘP WOLNY

Kilkadziesiąt stoisk, w ramach których będzie można zapoznać się z ofertą dedykowaną osobom starszym, np. nieodpłatnie wykonać badanie słuchu lub pomiar ciśnienia, poznać ofertę kulturalną i rozrywkową, zadbać o aktywność fizyczną oraz rozwój w ramach kursów, szkoleń i warsztatów. Dodatkowo zaplanowany został pokaz mody dawnej, którego autorami są wrocławscy seniorzy.

14.00-15.30  Seniorzy Radkowa Seniorom Wrocławia / WSTĘP WOLNY

Specjalny program artystyczny w wykonaniu seniorów z Gminy Radków, którzy z pełnym zaangażowaniem pielęgnują ludowy charakter swojego regionu. W ramach promocji będzie można skosztować specjałów śląskiej kuchni na stoiskach degustacyjnych oraz zapoznać się z atrakcjami, które z pewnością mogą stać się celem weekendowego wyjazdu. W programie zaplanowano dwa koncerty lokalnych zespołów:

„KATARZYNKI” – koncert / wstęp wolny!

W ogrodzie u P. Chomikowej 2013r (2)Ludowy Zespół „Katarzynki” powstał w 2004 roku zespół i przyjął nazwę „Katarzynki” od imienia założycielki zespołu Pani Katarzyny Jarosz. Zespół składa się z grupy 12 osobowej tj. wokalnej oraz kapeli. W skład kapeli wchodzi akordeon oraz dwoje skrzypiec. Kierownikiem zespołu jest Stanisław Bury. W swojej działalności może pochwalić się bogatym i szerokim repertuarem. Śpiewa piosenki i pieśni wszystkich regionów jak również kolędy i pastorałki, ale szczególnie bliski ich sercu jest folklor Ziemi Sądeckiej. Występują na imprezach lokalnych, gminnych i powiatowych. W 2010 roku reprezentował Dolny Śląsk na dożynkach Prezydenckich w Spale, uczestniczył w XXII Międzynarodowym Festiwalu Folkloru w Strzegomiu oraz w VI Festiwalu Tradycji Dolnego Śląska we Wrocławiu. Zespół bierze udział w przeglądach zespołów ludowych, otrzymując zaszczytne miejsca i liczne nagrody. W 2009 roku biorąc udział w V Prezentacji Zespołów Ludowych Ziem Pogranicza „Róża Kłodzka” zajęli I miejsce a przez kolejne trzy lata II miejsce a w tym roku czyli 2015 ponownie I miejsce. W przeciągu ostatnich pięciu lat swoje umiejętności muzyczne i wokalne zapisał na czterech płytach.

Kapela góralska „HARNAŚ” z Radkowa – koncert / wstęp wolny!

SAMSUNG DIGITAL CAMERAPoczątkowo grywali w domu wyłącznie dla siebie, ale zafascynowani górami i góralszczyzną postanowili pójść dalej w tym kierunku. W ten sposób pod w roku 2008, u podnóża Gór Stołowych z dominującym szczytem Szczelińca, utworzono kapelę pod nazwą „HARNAŚ”. Muzycy śpiewają gwarą góralską i grają na modyfikowanych na styl góralski (i przez rdzennych Górali) instrumentach smyczkowych, wiernie oddając charakter i brzmienie tradycji góralskiej. W ich repertuarze znajdują się przede wszystkim pieśni z Podhala, ale także można usłyszeć nutę sądecką i żywiecką. Członkowie kapeli to osoby, których korzenie sięgają Podhala oraz okolic. Ciągle doskonalą swój warsztat, poprzez spotkania i  muzykowanie z góralską rodziną Mardułów w Poroninie, pod kierunkiem Stanisława Marduły nauczyciela Szkoły Muzycznej w Zakopanem. Nieustannie poszukują rdzennych górali w lokalnym środowisku, chcąc powiększyć skład i rozbudowywać zespół. W lipcu 2010 roku zespół „HARNAŚ” po raz pierwszy wziął udział w Przeglądzie Zespołów Pogranicza w Pstrążnej, gdzie otrzymał zaszczytne I miejsce, po czym został zaproszony do  Wrocławia na Festiwal Tradycji Dolnego Śląska. W styczniu 2011 r. wziął udział w zimowej edycji Listy Przebojów Ludowych Radia Wrocław. Trwającą trzy miesiące edycja przynosi im kolejny sukces, zwycięstwo i  pierwsze miejsce w Liście Przebojów Ludowych 2011, za co w nagrodę otrzymują profesjonalne nagranie płyty przez Polskie Radio Wrocław. W czerwcu  2011 r. otrzymał II miejsce w Dolnośląskim Przeglądzie Zespołów Ludowych. Pod koniec czerwca 2012 r. kapela wzięła udział 46 Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków w Kazimierzu Dolnym, a we wrześniu w polanickiej Tęczy Polskiej, gdzie otrzymuje II miejsce. W styczniu 2013 otrzymuje Różę Kłodzką nagrodę Starosty Kłodzkiego, a w lipcu I miejsce  w Przeglądzie Zespołów Pogranicza i w lipcu br. po raz trzeci otrzymuje I nagrodę w Przeglądzie Zespołów Pogranicza.

17.00 – Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni

WSZYSTKIE BILETY WYPRZEDANE!

Porywająca muzyka romska, rytmy którym trudno się oprzeć, folklor uwodzący barwą i temperamentem. Wyjątkowy koncert odbędzie się w Sali Audytoryjnej Wrocławskiego Centrum Kongresowego. Bilety w cenie 20 zł/os. dostępne będą w sprzedaży od 14 września w kasie biletowej Centrum Poznawczego Hali Stulecia (budynek Hali Stulecia, wejście „D3″). Informacje o biletach: 71 / 347 51 51

donvasyl (1)

19.30-22.00 SENIORTEKA – WSZYSTKIE BILETY WYPRZEDANE!

Na zakończenie zachęcamy do udziału w zabawie tanecznej przy muzyce z czasów młodości. Niezapomniany klimat, liczne niespodzianki w trakcie imprezy oraz porywająca do tańca w parach lub solo muzyka, stały się niemalże tradycją podczas wydarzeń organizowanych dla seniorów przez Halę Stulecia. W trakcie wydarzenia na miejscu będzie możliwość oddzielnego zakupu ciepłych oraz zimnych napojów, przekąsek oraz ciepłych dań.

NIEDZIELA – 24.05.2015 – Dzień Dziecka z Centrum Poznawczym Hali Stulecia

Centrum Poznawcze Hali Stulecia
zaprasza na:
Dzień Dziecka
NIEDZIELA – 24.05.2015,
godz. 10:00-18:00

Zbuduj z nami miasto!

Tego dnia każdy może zostać architektem a niezwykłe miasto marzeń powstać w jeden dzień!

Kreatywnie, twórczo, z wielkimi emocjami i radośnie – tak będzie podczas Dnia Dziecka w Centrum Poznawczym Hali Stulecia! Zapraszamy wszystkich do twórczej, kreatywnej zabawy pod monumentalną kopułą Hali Stulecia.

W programie:

 • 10:00-18:00 Zbuduj z nami miasto! – akcja konstrukcyjno-plastyczna pod kopułą Hali Stulecia – Dołącz do nas i zbuduj fantastyczne miasto marzeń! W niedzielę, 24 maja Hala Stulecia zmieni się w ogromny, kolorowy plac budowy. Pod okiem miejskich architektów, planistów i konserwatorów, w których wcielą się studenci architektury Politechniki Wrocławskiej, powstanie miasto marzeń, pełne niezwykłych konstrukcji, barwnych obiektów i tajemniczych miejskich pasaży. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił jako budowniczy i wcielić w życie najśmielsze architektoniczne fantazje. Sponsorem akcji jest Pasaż Grunwaldzki, który zasili magazyn materiałów budowlanych, potrzebnych do wypełnienia wielkiej architektonicznej misji.

 

 • 10:00-16:00 Przepis na miasto – plenerowa gra rodzinna z nagrodami
 • 10:00-18:00 Zaproszenie do Centrum Poznawczego Hali Stulecia: wystawa prac konkursowych studentów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu
 • 10:00-18:00 Zabawy na świeżym powietrzu: paintball dla dzieci, strzelnice, zorba i zabawy ruchowe
 • 11:00-13:00 i 15:00-17:00 Hala Stulecia na warsztacie – warsztaty z rysunku technicznego, prowadzone przez studentów architektury Politechniki Wrocławskiej
 • 12:00-14:00 Tajemnice Hali Stulecia – spacer z przewodnikiem po zakamarkach Hali Stulecia, nieudostępnianych  na co dzień zwiedzającym
 • 15:00-17:00 Tereny Wystawowe – spacer z przewodnikiem po zabytkowych terenach wokół Hali Stulecia
 • 10:00 i 18:00 Pokaz videomappingu pod kopułą Hali Stulecia

Ponadto:

Strefa klocków dla najmłodszych, wystawa prac Małych Architektów – uczestników Dziecięcego Studia Architektury, „architektoniczna wypoczywalnia” oraz strefy cateringowe.

Najmłodsi goście, którzy nie ukończyli 16 roku życia, będą mogli skorzystać ze zwiedzania Centrum Poznawczego Hali Stulecia oraz wszystkich przygotowanych atrakcji bezpłatnie, opiekunowie zapłacą jedynie 10 zł, a studenci za 8 zł. Rezerwacja miejsc na spacery z przewodnikiem oraz warsztat rysunkowy pod numerem telefonu 71 347 51 51.

NIEZWYKŁY POKAZ POD KOPUŁĄ HALI STULECIA

ARCHITEKTURA OPOWIEDZIANA ŚWIATŁEM I DŹWIĘKIEM – NIEZWYKŁY POKAZ POD KOPUŁĄ HALI STULECIA

Jak za pomocą światła i dźwięku ukazano fenomen konstrukcji Hali Stulecia? Dlaczego na szczycie kopuły pojawia się karminowe światło? Gdzie umieszczono specjalne pierścienie, spinające konstrukcję kopuły? W Hali Stulecia  zobaczyć można niezwykły pokaz mappingu, który prezentuje fenomen konstrukcji wnętrza jedynego wrocławskiego obiektu z listy UNESCO. Zastosowanie najnowszych technologii jest jednocześnie niepowtarzalną prezentacją video artu.

Wnętrze niegdyś największej na świecie kopuły, dziś jest scenerią dla specjalnej projekcji światła i dźwięku. Stała instalacja tworzy trójwymiarowe złudzenie ruchu, kruszeniai deformowania się elementów wnętrza budynku, podkreślając zarazem piękno jego surowej estetyki. Całość zsynchronizowana jest z autorską ścieżką muzyki elektronicznej. Utwór skomponowany dla Hali Stulecia i dedykowany jej betonowej kopule jest próbą muzycznego oddania ponadczasowości architektonicznych konstrukcji XX wieku.  Inspiracją dla muzyki skomponowanej przez Thomasa Vaquié był zarówno orkiestralny utwór, odbijający się w kolosalnej architektonicznej konstrukcji, jak i elektroniczna faktura, przywołująca działanie czasu. Dzięki takiemu połączeniu wnętrze Hali Stulecia stało się tłem do opowieści historii jej powstania, którą przygotowali artyści z grupy AntiVJ, Romain Tardy oraz Thomas Vaquié.

W trakcie pokazu videomappingu wyróżniającym elementem  jest czerwone światło, rozbłyskujące w sercu kopuły.  Ten wizualny motyw nawiązuje bezpośrednio do pierwotnego założenia architekta Hali Stulecia, Maksa Berga, który chciał, aby szczyt kopuły został wypełniony karminowym szkłem.Przenikające światło słoneczne miało być jednym z elementów dekoracyjnych surowej architektury Hali. Autorzy pokazu zaznaczyli również główne elementy konstrukcyjne monumentalnej kopuły  – dwa specjalne pierścienie, spinające jej żebrową konstrukcję – o których znaczeniu można dowiedzieć się więcej na wystawie Centrum Poznawczego Hali Stulecia.

Videomapping w Hali Stulecia jest dopełnieniem stałej wystawy multimedialnej Centrum Poznawczego Hali Stulecia, która przedstawia zwiedzającym genezę powstania obiektu i historię jego  przemian na przestrzeni lat.

Gdzie:

Centrum Poznawcze Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1 (budynek Hali Stulecia, wejście „D3”).

Kiedy:

 • 13-14.04. godz. 16:00
 • 20-23.04. godz. 16:00
 • 27.04. godz. 16:00

Ceny biletów (zwiedzanie wystawy, wnętrza Hali Stulecia oraz videomapping):

 • bilet normalny 19zł
 • bilet ulgowy 15 zł
 • bilet rodzinny (2+2) 45zł
 • bilet grupowy (min.10 os.) 12 zł

UWAGA: warunkiem wyświetlenia pokazu videomappingu w danym dniu jest zebranie się minimum 5 osób.. Centrum Poznawcze Hali Stulecia zastrzega sobie prawo do zmiany terminów pokazów videomappingu bez podania przyczyny.

 

ZWIEDZANIE ZAJEZDNI DĄBIE Z PRZEWODNIKIEM

W najbliższą niedzielę 12 kwietnia w ramach niedzielnych spacerów z przewodnikiem, cyklicznie organizowanych przez Centrum Poznawcze Hali Stulecia, będzie możliwość po raz kojeny zwiedzenia wnętrza zabytkowej Zajezdni Dąbie.

???????????????????????????????Piesze wycieczki mają charakter cyklicznych spotkań miłośników oraz amatorów historii wrocławskich obiektów, które opowiadają o dawnym Wrocławiu oraz jego architektonicznych przemianach na przestrzeni lat. W niedzielę 12 kwietnia br. o godzinie 12:00 będzie możliwość zwiedzenia wnętrza zabytkowej Zajezdni Dąbie. Dwie siedmiotorowe hale oraz nowa trasa tramwajowa powstały z okazji otwarcia Hali Stulecia w 1913 roku. W bezpośrednim sąsiedztwie postawiono budynki administracyjny oraz mieszkalny. Ścianę jednego z nich zdobi płaskorzeźba z herbem Wrocławia. W kwietniu ubiegłego roku Zajezdnia Dąbie została oficjalnie zamknięta.

***

Koszt udziału w spacerze to 5 zł/os. Bilety dostępne będą w kasie biletowej Centrum Poznawczego Hali Stulecia bezpośrednio przed zaplanowanym spacerem.  W przypadku wątpliwości, czy ze względu na warunki pogodowe spacer odbędzie się, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 71 347 50 47 albo 71 347 51 51.

Organizatorem niedzielnych spacerów z przewodnikiem jest Centrum Poznawcze Hali Stulecia.

 

Szczegółowe informacje:

Centrum Poznawcze Hali Stulecia (budynek Hali Stulecia, wejście „D3”)

Tel. 71 / 347 51 51 lub 71 347 50 47

III URODZINY CENTRUM POZNAWCZEGO HALI STULECIA

Widowiskowe pokazy światła i dźwięku pod kopułą Hali Stulecia, zwiedzanie wnętrza z przewodnikiem oraz specjalna konferencja dla przewodników i pilotów „Niezwykłe opowieści: Hala Stulecia i osiedle WUWA jako atrakcje turystyczne”. Tak świętować będziemy trzecie urodziny Centrum Poznawczego Hali Stulecia, których obchody zaplanowano na 1 lutego br.

 

Centrum Poznawcze Hali Stulecia jest multimedialną i interaktywną przestrzenią przedstawiającą zwiedzającym historię Hali Stulecia, genezę jej powstania i przemian na przestrzeni lat, wprowadzając jednocześnie w świat architektonicznych projektów przyszłości. Dotykowe ekrany i mapy, interaktywna podłoga, makiety budowli, ponad 600 zdjęć i różnorodnych wizualizacji, multimedialne gry i zabawy – to wszystko prezentowane jest w klimatycznie zaaranżowanych wnętrzach, przy użyciu najwyższej jakości sprzętu audiowizualnego. Sposób prezentacji oraz historyczna narracja pozwala zwiedzającym na samodzielne odkrywanie zagadek i fenomenu konstrukcji Hali Stulecia.

Wszyscy goście, którzy tego dnia odwiedzą Centrum Poznawcze Hali Stulecia będą mogli zwiedzić wystawę oraz wnętrze budowli w urodzinowej cenie. Miłośników tradycyjnych spacerów z przewodnikiem z pewnością ucieszy możliwość zwiedzenia wnętrza Hali Stulecia i miejsc niedostępnych na co dzień dla turystów. Kulminacyjnym punktem wizyty w Centrum Poznawczym Hali Stulecia będą widowiskowe pokazy światła i dźwięku pod kopułą Hali Stulecia, tzw. videomappingi, których projekcje odbywać się będą w dniu urodzin naprzemiennie ze spacerami.

Szczegółowe informację można uzyskać pod numerem telefonu 71 / 347 51 51

* Informacje dodatkowe:

 • godziny pracy Centrum Poznawczego Hali Stulecia: 9:00-17:00

(kasy biletowe czynne są do godz. 16:30)

 • cena urodzinowego biletu wstępu, obejmującego pełne zwiedzanie Hali Stulecia wraz z pokazem videomappingu:
  • normalny 12 zł
  • ulgowy 9 zł
  • rodzinny (2+2) 30 zł
  • grupowy 8 zł (min. 10 osób)
 • pokazy videomappingu: 10:00, 12:00, 14:00, 16:00
 • spacery z przewodnikiem: 11:00, 13:00, 15:00
 • konferencja „Niezwykłe opowieści: Hala Stulecia i osiedle WUWA jako atrakcje turystyczne” dla przewodników

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Poznawcze Hali Stulecia.

Patronaty medialne: Architektura Murator, CzasDzieci.pl

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2015

Tegoroczne obchody Dnia Babci i Dziadka obfitować będą w liczne atrakcje dla seniorów. Jedną z propozycji jest recital Haliny Kunickiej, który odbędzie się 21 stycznia we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia. Organizatorzy zaplanowali także zabawę taneczną dla seniorów, wycieczkę z przewodnikiem po kompleksie Hali Stulecia, projekcję filmu o Janie Pawle II oraz specjalny bilet do Centrum Poznawczego Hali Stulecia.

PROGRAM WYDARZENIA:

 • 09:00 – 17:00 – zwiedzanie Centrum Poznawczego Hali Stulecia
 • 13:30 – 14:30 – spacer z przewodnikiem po kompleksie Hali Stulecia
 • 15:00 – 16:00 – projekcja filmu „Jan Paweł II. Święty naszych wspomnień.”
 • 16:00 – 17:00 – inauguracja Akademii Coolturalnego Seniora
 • 18:00 – 19:00 – Halina Kunicka – recital „To były piękne dni”
 • 19:30 – 23:30 – Seniorteka – zabawa taneczna dla seniorów

 

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE:

www.centrumpoznawcze.pl

ZIMOWE PÓŁKOLONIE – Centrum Poznawczego Hali Stulecia

DSA_851x315-02

Dziecięce Studio Architektury zaprasza na fantastyczne

zimowe półkolonie na łyżwach!

Niezwykłe światy wyobrażone – architektura teatru i filmu Jak tworzy się scenografię filmową?  Gdzie powstały największe filmowe miasta? Jak zbudować teatralną scenę dla lalkowych aktorów? Na czym polega architektura światła?

W programie: Warsztaty architektoniczne – wspaniała wspólna zabawa w projektowanie teatralnego i filmowego świata. Wycieczki w niezwykłe miejsca, w których poznamy tajniki scenografii. Nauka jazdy na łyżwach z instruktorem oraz mnóstwo zespołowych gier i zabaw.

Turnusy:
 • I.  turnus:    19.01. – 23.01. Architektura Teatru
 • II. turnus:    26.01. – 30.01. Architektura Filmu

Czas:  poniedziałek-piątek w godzinach: 7:30 – 16:30 | Zapraszamy małych architektów w wieku od 6 do 12 lat.

Zapewniamy: 
 • urozmaicony program zabaw, gier, wycieczek i niespodzianek;
 • naukę jazdy na łyżwach z instruktorem;
 • codzienne warsztaty architektoniczne i zdobywanie wiedzy przez zabawę;
 • Pakiet Małego Architekta dla wszystkich uczestników;
 • opiekę doświadczonych animatorów i pedagogów od 7:30 do 16.30;
 • pełne, zdrowe wyżywienie (4 posiłki);
 • ubezpieczenie NWW;
 • promienne uśmiechy i emocjonującą przygodę!

KOSZT:  400 zł / 1 tydzień | 750 zł / 2 tygodnie.

PROMOCJE: 

350 zł/1 tydzień; 700 zł/2 tygodnie (opłata do 30 grudnia) | Zniżka dla rodzeństwa: 100 zł od pełnej opłaty za dwójkę dzieci

Liczba miejsc ograniczona | Obowiązują zapisy | Szczegółowe informacje:

Centrum Poznawcze Hali Stulecia
ul. Wystawowa 1, Wrocław
email: rezerwacja@halastulecia.pl,
tel.71/ 347 51 51

Informujemy,  że wszystkie miejsca na zimowe półkolonie zostały już zarezerwowane.

Zachęcamy jednocześnie do dopisania się do naszego newslettera, abyśmy mogli informować Państwa o bieżących wydarzeniach oraz projektach Centrum Poznawczego Hali Stulecia.