Kongres i Festiwal Psychologiczny Re_Mind

22.06.2026 - 24.06.2026
Hala Stulecia Zobacz szczegóły >
Rozpoczęcie:
22.06.2026

Zakończenie:
24.06.2026
Miejsce:
Hala Stulecia
Bilety:
już w sprzedaży
Organizator:
Miasto Wrocław, Uniwersytet SWPS oraz TVP Wrocław
Kup bilet na:
re-mind.pl >

3 dni, 14 ścieżek tematycznych, ponad 200 mówców w części kongresowej oraz kilkadziesiąt wydarzeń otwartych dla mieszkańców i mieszkanek w części festiwalowej – Kongres i Festiwal Psychologiczny Re_Mind odbędzie się we Wrocławiu w dniach 22-24 czerwca. Udział w wydarzeniach festiwalowych jest otwarty, natomiast bilety na część kongresową i koncert „Re_Mind. Chcę to powiedzieć” użytkownicy aplikacji Nasz Wrocław mogą zakupić ze zniżką 40%.

Kongres i Festiwal Psychologiczny Re_Mind zgromadzi kilka tysięcy uczestników i ponad 200 mówców – badaczy i praktyków z Polski i zagranicy, którzy będą obalać mity i mylne przekonania oraz przekazywać rzetelną, opartą na dowodach naukowych wiedzę psychologiczną. W gronie prelegentów są wybitni eksperci, tacy jak psycholog Robert B. Cialdini. Gościem specjalnym będzie polska noblistka Olga Tokarczuk.

Część kongresowa wydarzenia, która odbędzie się w Hali Stulecia oraz Wrocławskim Centrum Kongresowym, to 14 ścieżek tematycznych, m.in. Psychologia w służbie planecie, Człowiek w mieście, Rodzina i Relacje Romantyczne czy Człowiek a technologie.

Część festiwalowa: wiedza psychologiczna wchodzi w przestrzeń miasta

Część festiwalowa Re_Mind rozwija ideę Kongresu, ale wychodzi poza jego ramy – zamiast auli i sal wykładowych proponuje bezpośrednie doświadczenie: w przestrzeni miasta, wśród ludzi, w kontakcie ze sztuką i naturą. W programie znalazły się m.in. wystawy, spacery, warsztaty, debaty i spotkania z twórcami. Uczestnicy będą mogli na przykład wziąć udział w czytaniu książek na trawie przy muzyce ambientowej, stworzyć własne nadruki podczas warsztatów sitodruku, posłuchać rozmów o współczesnych wyzwaniach psychologicznych czy zobaczyć wystawy łączące sztukę z nauką i projektowaniem. Program dopełnią projekty muzyczne, w tym audiowizualny „Random Check” czy silent disco, a także spacery „Ulga. Doświadczanie mikro komfortu w mieście” czy „Mapowanie miasta przez zmysły”.

„Re_Mind. Chcę to powiedzieć”

Pierwszy dzień Kongresu i Festiwalu Psychologicznego Re_Mind zwieńczy koncert „Re_Mind. Chcę to powiedzieć” – 22 czerwca o godz. 20:30 we wrocławskiej Hali Stulecia. Na scenie wystąpią m.in. Mela Koteluk, Natalia Przybysz, WaluśKraksaKryzys oraz inne gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

Tytuł koncertu zapowiada występy artystów, którzy zaprezentują się publiczności z nieco innej, bardziej osobistej strony. Wykonawcy w autorski sposób wyrażą własne refleksje na temat wymiany myśli z drugim człowiekiem, ludzkich emocji i doświadczeń. Wydarzenie dla uczestników Kongresu i Festiwalu Psychologicznego Re_Mind wyprodukuje TVP, a retransmisja koncertu odbędzie się 30 czerwca o godzinie 20:30 w TVP1. 

Szczegółowy program Kongresu i Festiwalu Psychologicznego Re_Mind dostępny jest na stronie.