3 dni, 14 ścieżek tematycznych, ponad 200 mówców w części kongresowej oraz kilkadziesiąt wydarzeń otwartych dla mieszkańców i mieszkanek w części festiwalowej – Kongres i Festiwal Psychologiczny Re_Mind odbędzie się we Wrocławiu w dniach 22-24 czerwca. Udział w wydarzeniach festiwalowych jest otwarty, natomiast bilety na część kongresową i koncert „Re_Mind. Chcę to powiedzieć” użytkownicy aplikacji Nasz Wrocław mogą zakupić ze zniżką 40%.
Kongres i Festiwal Psychologiczny Re_Mind zgromadzi kilka tysięcy uczestników i ponad 200 mówców – badaczy i praktyków z Polski i zagranicy, którzy będą obalać mity i mylne przekonania oraz przekazywać rzetelną, opartą na dowodach naukowych wiedzę psychologiczną. W gronie prelegentów są wybitni eksperci, tacy jak psycholog Robert B. Cialdini. Gościem specjalnym będzie polska noblistka Olga Tokarczuk.
Część kongresowa wydarzenia, która odbędzie się w Hali Stulecia oraz Wrocławskim Centrum Kongresowym, to 14 ścieżek tematycznych, m.in. Psychologia w służbie planecie, Człowiek w mieście, Rodzina i Relacje Romantyczne czy Człowiek a technologie.
Część festiwalowa: wiedza psychologiczna wchodzi w przestrzeń miasta
Część festiwalowa Re_Mind rozwija ideę Kongresu, ale wychodzi poza jego ramy – zamiast auli i sal wykładowych proponuje bezpośrednie doświadczenie: w przestrzeni miasta, wśród ludzi, w kontakcie ze sztuką i naturą. W programie znalazły się m.in. wystawy, spacery, warsztaty, debaty i spotkania z twórcami. Uczestnicy będą mogli na przykład wziąć udział w czytaniu książek na trawie przy muzyce ambientowej, stworzyć własne nadruki podczas warsztatów sitodruku, posłuchać rozmów o współczesnych wyzwaniach psychologicznych czy zobaczyć wystawy łączące sztukę z nauką i projektowaniem. Program dopełnią projekty muzyczne, w tym audiowizualny „Random Check” czy silent disco, a także spacery „Ulga. Doświadczanie mikro komfortu w mieście” czy „Mapowanie miasta przez zmysły”.
„Re_Mind. Chcę to powiedzieć”
Pierwszy dzień Kongresu i Festiwalu Psychologicznego Re_Mind zwieńczy koncert „Re_Mind. Chcę to powiedzieć” – 22 czerwca o godz. 20:30 we wrocławskiej Hali Stulecia. Na scenie wystąpią m.in. Mela Koteluk, Natalia Przybysz, WaluśKraksaKryzys oraz inne gwiazdy polskiej sceny muzycznej.
Tytuł koncertu zapowiada występy artystów, którzy zaprezentują się publiczności z nieco innej, bardziej osobistej strony. Wykonawcy w autorski sposób wyrażą własne refleksje na temat wymiany myśli z drugim człowiekiem, ludzkich emocji i doświadczeń. Wydarzenie dla uczestników Kongresu i Festiwalu Psychologicznego Re_Mind wyprodukuje TVP, a retransmisja koncertu odbędzie się 30 czerwca o godzinie 20:30 w TVP1.
Szczegółowy program Kongresu i Festiwalu Psychologicznego Re_Mind dostępny jest na stronie.
Na naszej stronie internetowej wykorzystujemy pliki tekstowe określane potocznie jako cookies (pol. ciasteczka). Jeśli nie wyrażasz zgody na przetwarzanie przez nas cookies, wyłącz opcję cookies w przeglądarce lub urządzeniu, z którego korzystasz. Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”