„Kora ∞ Małe Wolności” to trasa koncertowa poświęcona artystce, która łamała schematy, motywowała i rzucała wyzwanie wszystkiemu, co próbowało ją ograniczać. Już tej jesieni w największych polskich arenach usłyszymy piosenki w wykonaniu kilkunastu wokalistów wielu pokoleń, zainspirowanych muzyką Kory oraz wartościami, którymi kierowała się w życiu. To będzie wydarzenie na miarę najbardziej charyzmatycznej artystki naszych czasów, ze specjalnymi aranżacjami, wykorzystaniem nowych technologii, nieznanymi utworami oraz niepublikowanymi dotąd materiałami archiwalnymi. Dyrektorką artystyczną projektu została Natalia Przybysz, a kuratorem – Kamil Sipowicz. Za aranżacje utworów odpowiada Mateusz Waśkiewicz, były gitarzysta Kory i współtwórca jej solowej płyty „Ping Pong”.

Natalia Przybysz | kompozytorka, autorka tekstów i aktywistka zaangażowana w działania proekologiczne. Jeden z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych kobiecych głosów na polskiej scenie muzycznej. Tym razem stanęła na czele projektu „Kora ¥ Małe Wolności”. To nie pierwsze zderzenie artystki z twórczością Kory i zespołu Maanam. Przybysz ma już na swoim koncie album „Zaczynam się od miłości”, na którym znalazły się niezaśpiewane wcześniej teksty Kory z muzyką skomponowaną przez Natalię i jej zespół.
Kamil Piotr Sipowicz | polski historyk filozofii, pisarz, poeta, autor tekstów piosenek, dziennikarz, rzeźbiarz i malarz, doktor nauk humanistycznych. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV i Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Od 1975 do 2003 roku współpracował z zespołem Maanam jako plastyk, autor tekstów i wydawca. W 2013 roku, po ponad 40 latach związku, poślubił Korę, wokalistkę i liderkę zespołu Maanam. Po jej śmierci w 2018 roku, zaangażował się w upamiętnienie twórczości artystki, m.in. poprzez odsłonięcie neonu „Miłość to wieczna tęsknota” na warszawskich Bielanach oraz muralu Kory w Warszawie.
Mateusz Waśkiewicz | muzyk, kompozytor, gitarzysta. Doskonale zna twórczość Kory. Był nie tylko gitarzystą w jej zespole, ale również odpowiadał za część aranży na solowej płycie artystki – „Ping Pong”. W projekcie „Kora ¥ Małe Wolności” odpowiada za aranżacje utworów, które wybrzmią ze sceny.
Manifest Kory, 27.11.2012
Kochani, dlaczego jako bardzo młoda dziewczyna zostałam hipiską?
Pierwsza moja walka o małe wolności. Wolności wyboru światopoglądu.
Wyboru kolorowych ubrań, fryzur, wolności podróżowania, słuchania innej muzyki niż ta w radiu.
Wolności w poszukiwaniu tego, co leży po drugiej stronie tęczy. Ta wolność była czasami niebezpieczna, ale zdałam maturę, podjęłam pracę, zostałam matką.
Dziś, choć nie jestem już tą rozwibrowaną dziewczyną, ale mamą dorosłych synów, nadal walczę o małe wolności. O nasze małe wolności!
Systemy i rządy zmieniają się, lecz o wolności nadal trzeba walczyć.
O in vitro, o to żeby pary żyjące w wolnym związku mogły żyć godnie.
O to, żeby gejów, lesbijki i inne mniejszości seksualne traktować jako pełnoprawnych obywatel.
O to, żeby ludzie dorośli sami decydowali czy chcą zapalić marihuanę. Czy też napić się alkoholu.
Żeby konsekwencją tego wyboru nie było więzienie.
Żeby ludzie chorzy na stwardnienie rozsiane czy jaskrę mieli prawo do używania medycznej marihuany.
Zamiast karać – tłumaczyć, leczyć, pomagać, zapobiegać.
Żeby policjant był od pilnowania porządku a nie represjonowania. Nie chcemy więzień dla Narkomanów, ale leczenia. Nie wykluczać chorych i bezdomnych.
Walczę o prawa dla zwierząt, lasów, gór, rzek, polan jezior, bo to nasz skarb, nie do przecenienia przyjaciele.
Walczę o prawo do intymności, bez podsłuchów i inwigilacji.
Mamy prawo gromadzić się i stowarzyszać.
W Polsce jest bardzo dużo do zrobienia.
Walczmy o swoją edukację, dostęp do wiedzy i prawdziwą informacją.
Skupcie się na swoim zdrowiu, wyglądzie i rozwoju dziewczyn.
Wspierajcie słabszych walczcie o swoje małe wolności mądrze i odpowiedzialnie.
Trzeba być mądrym I cierpliwym.
Razem Wytrwamy!