Wielki Koncert Galowy Strauss Festival Orchestra

<< Powrót do kalendarza wydarzeń

Data i godzina

25.01.2015 godz. 19:00

Miejsce

Centrum konferencyjne, Wrocławskie Centrum Kongresowe


strauss_890x200px

 

 

 

Po ponad stu latach, dzięki mistrzowskiej muzyce dynastii Straussów, powraca atmosfera roztańczonego i rozśpiewanego cesarskiego Wiednia!

W salach koncertowych całej Europy melomani znów powitają Nowy Rok w rytmie słynnych kompozycji. Dźwięki „Walca Cesarskiego” przeniosą nas do sal balowych Wiednia czasów cesarza Franciszka Józefa i cesarzowej Elżbiety – “Sisi”. „Opowieści Lasku Wiedeńskiego” wprowadzą publiczność w beztroski klimat zabaw i flirtów dam dworu i eleganckich oficerów. „Marsz Radetzkyego” obudzi ducha zwycięstwa, a liczne polki porwą do tańca. W XXI wieku to właśnie Straussowskie melodie przywołują atmosferę wiedeńskiego dworu z całą jego elegancją, specyficznym humorem i dozą delikatnej frywolności.

Taneczna muzyka wiedeńska z upływem lat opuściła sale balowe i triumfalnie wkroczyła do sal filharmonicznych. Dla wielu współczesnych melomanów nie do pomyślenia byłoby rozpoczęcie roku bez Noworocznego Koncertu Filharmoników Wiedeńskich. Jak każe tradycja, 1 stycznia ze Złotej Sali Wiedeńskiego Towarzystwa Muzycznego transmitowany jest on na żywo przez kilkadziesiąt stacji telewizyjnych i radiowych na całym świecie. Milionom słuchaczy noworoczne życzenia nierozerwalnie kojarzą się z dźwiękami walców: „Nad pięknym modrym Dunajem”, „Wiedeńska krew”, czy „Wino, kobieta i śpiew”.

Wielki Koncert Galowy w wykonaniu Strauss Festival Orchestra już 25 stycznia w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia.

Bilety do nabycia w kasach WCK, salonach EMPIK oraz na stronie http://www.ebilet.pl/szukaj.php?t=t&tid=15044