Nowy pokaz wrocławskiej Fontanny Multimedialnej

<< Powrót do kalendarza wydarzeń

Data i godzina

04.07.2015 godz. 22:00

Miejsce

Fontanna, Pergola

Bilety

Wstęp wolny!

Premiera fontanny 4 lipca

W najbliższą sobotę zaprezentowany zostanie nowy specjalny pokaz Wrocławskiej Fontanny przy Hali Stulecia. Wodne widowisko związane jest z otwarciem wystawy „Dzień dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene’a”. Pokaz zaplanowano na godzinę 22:00.

W dniach od 4 lipca do 15 sierpnia br., we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia, odbędzie się ekspozycja zdjęć zatytułowana „Dzień Dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene’a”. Otwarcie wystawy w sobotę, 4 lipca o godz. 12:00. Wystawa czynna będzie codziennie oprócz poniedziałków (dni techniczne) w godz. 12:00 – 18:00. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Wystawa licząca blisko 150 zdjęć zrealizowanych w latach ’50, ’60, ’70, i ’80 XX wieku, oparta została na najpiękniejszych portretach Marilyn Monroe i wzbogacona licznymi wizerunkami innych hollywoodzkich sław. Od kilku dni trwają intensywne przygotowania. We foyer i w Sali Wielofunkcyjnej Wrocławskiego Centrum Kongresowego pojawiło się już oznakowanie, system ekspozycyjny zapełnił się wybitnymi fotografiami, a różowy Cadillac z 1957 roku zyskał wysoki połysk. Kolejne elementy scenografii powstaną w ciągu kilkunastu najbliższych godzin aby już w sobotę przenieść widzów w niezwykły klimat lat sześćdziesiątych dwudziestego wieku.

PRZECZYTAJ INFORMACJE O WYSTAWIE

Nowy pokaz wrocławskiej Fontanny Multimedialnej

hero baner 1

W sobotni wieczór, 4 lipca 2015 r. o godz. 22:00 wrocławska Fontanna Multimedialna zaprezentuje się w nowej odsłonie. Pokaz uświetniający otwarcie Wystawy poświęcony zostanie twórczości Miltona H. Greene’a i będzie pobudzał do refleksji na temat zmian, które zaszły w światowej pop-kulturze na przestrzeni dziesięcioleci. Pokaz jest multimedialną narracją, która w sposób artystyczny i metaforyczny przedstawia proces przemian – od prestiżowego, trwałego wizerunku gwiazd, jakie znamy sprzed lat  do współczesnych kilku krótkich chwil „na szczycie”. Widzowie będą mogli bliżej poznać historię samej Marilyn Monroe. Nie zabraknie obrazów z kolekcji fotografii Miltona H. Greene’a oraz odniesień do pop-artu. Wodne widowisko zostanie zsynchronizowane z precyzyjnie wybranymi utworami lat ’50 i ’60, które w połączeniu z muzyką współczesną mają symbolizować upływ czasu.

Po raz pierwszy w 6-cioletniej historii Fontanny Multimedialnej, do spektaklu włączona zostanie mała fontanna znana wrocławianom jako miejsce ochłody podczas upalnych słonecznych dni.

Zaraz po pokazie Fontanny ruszy cykl letniego Kina na Pergoli. 4 lipca o godz. 22:00 na żwirku obok Sali Wielofunkcyjnej WCK wyświetlony zostanie film pt. „Słomiany Wdowiec” – komedia w reżyserii Billy’ego Wildera z Marilyn Monroe, Tome Ewell i Evelyn Keyes w rolach głównych.