#Let’s play SNOWMAN

<< Powrót do kalendarza wydarzeń

Data i godzina

14.06.2018 godz. 20:00

Miejsce

Wrocławskie Centrum Kongresowe

Bilety

Bilety w cenie 39 zł

Let’s play in Centennial Hall to autorski cykl koncertów realizowanych w Hali Stulecia i Wrocławskim Centrum Kongresowym. Co je łączy? Muzyka alternatywna – electronic dance, nu jazz, electro-jazz, avant pop i pokrewne. Na naszą scenę zapraszamy zarówno utalentowanych artystów, którzy mogą się pochwalić dużą popularnością i międzynarodową karierą, jak i młode talenty, które na pewno warto odkryć.

Warto przypomnieć, że cykl Let’s play otworzył koncert gwiazdy  trip hopu  Tricky’ego, który wystąpił we Wrocławskim Centrum Kongresowym  23 listopada 2017 roku w ramach trasy promującej album „Uniform”. Dzień później w ramach cyklu koncertowali Marcin Cichy i Igor Pudło tworzący wrocławską formację Skalpel.

Sukces zeszłorocznej imprezy zachęcił nas do kontynuowania tej formuły, której istotą jest zapraszanie na scenę artystów poszukujących, niejednoznacznych stylistycznie, swobodnie mieszających style i gatunki. Te właśnie cechy posiada kolejny gość cyklu Let’s Play – poznański zespół Snowman. Grupa powstała w 2002 roku, a jej gitarzystą i wokalistą jest Michał Kowalonek,  występujący  jednocześnie w znanej polskiej formacji Myslowitz,  w której w 2012 roku zastąpił Artura Rojka.

Pierwszą płytę zatytułowaną  „Lazy”  Snowman wydał w 2008 roku. Dla scharakteryzowania ich muzyki użyto wielu określeń: post rock, jazz, elektronika, trans jazz, rock progresywny, psychodelia, gitarowa alternatywa lub po prostu eksperyment. Zespół wyraźnie szukał ciekawych rozwiązań brzmieniowych, dzięki czemu po latach płyta ta stanowi bardzo ciekawy przykład twórczego, w pełni autorskiego określenia własne tożsamości artystycznej.

Inny charakter miała druga płyta zespołu „The Best Is Yet To Come“ z 2011 roku. Snowman pokazał swoje nowe oblicze – zdecydowanie bardziej piosenkowe, melodyjne i dynamiczne. Ostatnim albumem w dorobku grupy jest zeszłoroczny  „Gwiazdozbiór”. Tym razem zespół powrócił z płytą w całości polskojęzyczną. Nowy album to zbiór utworów pełnych emocji, melodii i tego, co prawdziwe.

Repertuar to kompozycje, które stanowią spójną całość. To dojrzałe, energetyczne brzmienie i intrygujące teksty podkreślone rewelacyjnym wokalem lidera Michała Kowalonka.

To w właśnie w głównej mierze utwory z albumu „Gwiazdozbiór” usłyszymy  podczas czwartkowego wieczoru, 14 czerwca 2018 we Wrocławskim Centrum Kongresowym w kompleksie Hali Stulecia. Warto być tego dnia z nami!

Let’s play to gwarancja doskonale wyselekcjonowanej muzyki najwyższej klasy i świetnej rozrywki na wysokim poziomie. Wszystkie informacje na: www.facebook.com/LetsPlayinCH

 

 

BILETY NA KONCERT DOSTĘPNE NA :