Lato na Pergoli 2015 – weekend 1-2 sierpnia

<< Powrót do kalendarza wydarzeń

Data i godzina

01.08.2015 godz. 12:00 - 02.08.2015 godz. 18:00

Miejsce

Pergola

Bilety

Wstęp wolny!

Bezpłatne badania, strefa zabaw dla dzieci i fitness w plenerze.
Program „Lata na Pergoli” w pierwszy weekend sierpnia.

Pokazy i warsztaty wykonywania słodyczy, bezpłatne badania profilaktyczne, dmuchany plac zabaw dla dzieci czy plenerowe zajęcia fitness w otoczeniu Pergoli i Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej. Tak przedstawia się program najbliższego weekendu przy Hali Stulecia w ramach akcji „Lato na Pergoli”.

Lato na Pergoli 2015, Hala Stulecia, Wrocław; fot. Marcin GoleńW zdrowym ciele zdrowy duch! Aktywne lato na Pergoli.

Zbliża się kolejny aktywny weekend wypełniony atrakcjami proponowanymi przez organizatorów i partnerów akcji „Lato na Pergoli” przy Hali Stulecia. W sobotę i niedzielę od godziny 12:00, będzie można bezpłatnie wykonać pomiar ciśnienia, cukru, BMI oraz tkanki tłuszczowej. W ramach medycznego stoiska międzynarodowej sieć przychodni SYNEXUS, prowadzone będą również zapisy na bezpłatne badania w placówce, a dla każdego z odwiedzających  będzie czekał drobny upominek.

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, koordynujące akcję Miasto w formie, oraz instruktorzy z Lady Fitness Club zadbają o wakacyjną kondycję wszystkich zwolenników aktywnego wypoczynku. Otwarte plenerowe zajęcia fitness rozpoczną się w sobotę od godziny 14:00.

Atrakcje dla całej rodziny.

W weekend na Pergoli powstanie specjalna przestrzeń dla najmłodszych uczestników. W strefie dla dzieci przygotowany będzie dmuchany plac zabaw z zamkiem i kulami wodnymi, „Cukier Lukier” zorganizuje pokazy i warsztaty wykonywania słodyczy, a starsze rodzeństwo oraz rodziców z pewnością zainteresuje stoisko The World Games 2017, gdzie prowadzone będą konkursy z nagrodami. W quizie będzie można sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą samych igrzysk oraz dyscyplin, które znajdą się w programie sportowym The World Games 2017. W holu Wrocławskiego Centrum Kongresowego warto odwiedzić letnią księgarnię Ossolineum, a na samej Pergoli zrobić pamiątkowe zdjęcie z zabytkowymi samochodami z Muzeum Motoryzacji w Topaczu.

Wystawa Dzień Dobry Marilyn.

We Wrocławskim Centrum Kongresowym odwiedzić można ekspozycję zdjęć  „Dzień Dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene’a.”  Ekspozycja, licząca 142 zdjęcia, zrealizowane w latach ’50, ’60, ’70, i ’80 XX wieku, oparta została na najpiękniejszych portretach Marilyn Monroe i wzbogacona licznymi wizerunkami innych hollywoodzkich sław. Gwiazdy, które znajdują się na prezentowanych fotografiach to m.in. Anita Eckberg, Sophia Loren, Alberto Giacometti, Andy Warhol, Elizabeth Taylor, Joan Collins, Cary Grant, Jane Fonda, Grace Kelly, Marlena Dietrich, Audrey Hepburn, Frank Sinatra, Liza Minelli i Melina Mercouri.

Harmonogram atrakcji w ramach akcji „Lato na Pergoli” w weekend 1-2 sierpnia:

Sobota  01.08.2015

  • 12:00-18:00  – The World Games 2015 – ministrefa aktywności
  • 12:00-18:00 – Wystawa fotografii „Dzień dobry Marylin”
  • 12:30 – 13:50  „Cukier Lukier” zaprasza na pokazy i warsztaty wykonywania słodyczy (na scenie)
  • 14:00-16:00 – zajęcia fitness na scenie – Miasto  w Formie – pilates oraz trening interwałowy
  • 22:00 – Pokaz Specjalny Fontanny Multimedialnej

Niedziela 02.08.2015

  • 12:00-18:00  – The World Games 2015 – ministrefa aktywności
  • 16:00 – „Cukier Lukier” zaprasza na pokazy i warsztaty wykonywania słodyczy (na scenie

W  ZWIĄZKU Z AWARIĄ WROCŁAWSKIEJ FONTANNY MULTIMEDIALNEJ, W NAJBLIŻSZYCH DNIACH WSZYSTKIE POKAZY (DZIENNE, WIECZORNE ORAZ SPECJALNE) ZOSTAJĄ ODWOŁANE.