KONCERT PAŃSTWOWEGO ZESPOŁU LUDOWEGO PIEŚNI I TAŃCA „MAZOWSZE”

<< Powrót do kalendarza wydarzeń

Data i godzina

19.10.2015 godz. 19:00

Miejsce

Hala Stulecia

Bilety

Bilety w cenie: 100, 90, 85, 65 do nabycia: Biletin.pl, kasy Hali Stulecia, Biuro Podróży „Panorama”, Zamówienia zbiorowe – 71 3447866,

Zapraszamy Państwa na wyjątkowy jubileusz – 65-lecie zespołu, który nazywany jest Ambasadorem Polskiej Kultury.

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” został powołany do życia dekretem Ministerstwa Kultury i Sztuki 8 listopada 1948 roku. Dziś „Mazowsze” zachwyca młodością, wigorem, profesjonalizmem i kolorem. W repertuarze zespołu znajdują się opracowania folkloru z 42 regionów Polski. Słowo „Mazowsze” stało się hasłem wywoławczym utożsamianym z nieznanym cudzoziemcom krajem i kulturą, zaś dla Polonii stało się synonimem patriotyzmu i ojczyzny. Jerzy Waldorff, wybitny krytyk muzyczny, nazwał „Mazowsze” perłą w koronie Rzeczypospolitej. To stwierdzenie najpełniej oddaje rangę i wartość zespołu, który od ponad 60 lat porywa publiczność na całym świecie.

plakat-mazowsze-na-stroneMazowsze – jeden z najbardziej znanych na świecie polskich zespołów artystycznych, ściśle powiązanych z tradycją i kulturą ludową, narodowymi tańcami, piosenkami, przyśpiewkami. Cechy jakie nabywają dzięki temu ich dzieła, sprawiają, że wszyscy widzowie zaczynają odczuwać specyficzną więź, łączącą ich z przeszłością, ale przede wszystkim z całością teraźniejszego społeczeństwa. Dla obcokrajowców, zespół był jedną z pierwszych możliwości poznania polskiej kultury. „Jeśli takie jest oblicze Polski, to niech żyje Polska!” napisał o zespole szwajcarski dziennik „Gazette de Lausanne”, a Jerzy Waldorff nazwał MAZOWSZE perłą w koronie Rzeczypospolitej. & Niesamowity, a zarazem w pełni normalny wydaje się fakt jak wiele koncertów odbyło się z udziałem tak cudownego zespołu. Występował ponad 7000 razy dla ponad 16 milionów widzów, w 50 krajach na 5 kontynentach.  Tym razem wystąpi podczas Wielkiej Gali Jubileuszowej 65 lat zespołu MAZOWSZE. Niecodzienny charakter koncertu zapewni 120 tancerzy, śpiewaków i muzyków, ponad 1500 przepięknych kostiumów z 20 etnograficznych regionów Polski. Starannie wybrane, najpiękniejsze choreografie zespołu, najpopularniejsze piosenki i różnobarwne plamy wirujące po scenie    w rytmach poloneza, krakowiaka, oberka, mazura czy kujawiaka.

ORGANIZATOR: 

Alex Art.Music Biuro Koncertowe Aleksandra Szarszewska

Polskie Stowarzyszenie Estradowe POLEST

www.mazowsze-koncert.pl