KONCERT MUZYKI FILMOWEJ – HANS ZIMMER 18-19 listopada

<< Powrót do kalendarza wydarzeń

Data i godzina

18.11.2015 godz. 19:00 - 19.11.2015 godz. 19:00

Miejsce

Hala Stulecia

Bilety

189zł, 169zł, 149zł, 109zł, 79zł

19 listopada Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus oraz Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Macieja Sztora wykonają jedne z najbardziej rozpoznawalnych utworów ostatnich lat – motywy znane z takich kinowych hitów jak: „Gladiator”, „Incepcja”, czy „Pearl Harbor”. Widowiskową oprawę koncertu zapewni świetlna iluminacja, fragmenty filmów oraz najsłynniejsze filmowe kadry.

Hans Zimmer to twórca współczesnego brzmienia muzyki filmowej, inicjator trendów i prawdziwy „człowiek-orkiestra”. Przełomami w jego karierze były dwa głośne tytuły: „Karmazynowy przypływ” oraz „Gladiator” – podczas koncertu będzie można usłyszeć suity m.in. właśnie z tych filmów. Jego prace ceni Amerykańska Akademia Filmowa – tegoroczna nominacja do Oscara za muzykę do „Interstellar” jest już dziesiątą w karierze.

Koncert muzyki z Hollywood nie mógłby się obejść bez kompozycji maestro Johna Williamsa. Zaprezentowana zostanie nominowana do Oscara muzyka z „Patrioty”. Zabrzmią motywy z „Władcy pierścieni” Howarda Shore’a i kultowy temat z „Ostatniego Mohikanina” Trevora Jonesa. Fanów Jamesa Bonda zachwycą pełne werwy motywy z „Casino Royale” Davida Arnolda.

Bilety dostępne na:

WWW.KoncertFilmowy.pl, Eventim.pl, Salony EMPIK

KMF_Hans_Zimmer_Wroclaw_2015