Kayah, Transoriental Orchestra

<< Powrót do kalendarza wydarzeń

Data i godzina

10.10.2014 godz. 19:00

Miejsce

Wrocławskie Centrum Kongresowe

Bilety

160zł, 140zł, 120zł, 100zł

Kayah zaprasza w egzotyczną podróż z jej najnowszym niezwykłym projektem Transoriental Orchestra.
Nie jest tajemnicą, że Kayah fascynuje się i inspiruje muzyką world i od dawna marzyła o realizacji takiego projektu. Impulsem do jego powstania było zaproszenie na Festiwal Warszawa Singera w 2012 roku. Kayah postanowiła zaprezentować repertuar: pieśni żydowskiez różnych regionów Europy i Bliskiego Wschodu.Żeby zrealizować to wyzwanie,zaprosiła do współpracy wybitnego kompozytora filmowego i producenta Atanasa Valkov. Wspólnie wybrali utwory i zaprosili do współpracy wybitnych solistów i instrumentalistów z różnych stron świata. Tak powstał wielokulturowy zespół Transoriental Orchestra,wmuzyce którego słychać brzmienia perskie, słowiańskie, afrykańskie, bałkańskie i przede wszystkim żydowskie. Sukces koncertu na festiwalu przerósł wszelkie oczekiwania. To przekonało autorów do nagrania płyty, a zespół został zaproszony na kolejną edycję festiwalu! Album Transoriental Orchestra ukazał się w listopadzie w 2013. W ciągu kilku dni/tygodni płyta zyskała status Złotej.

Pierwsze koncerty Transoriental Orchestra, stały się niezapomnianymi wydarzeniami. Kayah na żywo śpiewa po hebrajsku, ladino, w jidysz i arabsku. Na scenie towarzyszy jej kilkunastu muzyków pochodzenia polskiego, ukraińskiego i irańskiego, grających na orientalnych instrumentach jak: santur, oud, saz, bouzouki, darabuka czy bendir. Występy mają niezwykły ładunek emocji i energii. Wszystkie dotychczasowe koncerty Transoriental Orchestra wyprzedały się w ciągu kilku tygodni. W październiku Kayah wraz z zespołem powraca, żeby zagrać trasę z materiałem z tego wspaniałego albumu, który pokrył się platyną! Wystąpi w Poznaniu, Gdyni i we Wrocławiu.

Więcej informacji o Transoriental Orchestra na www.kayah.pl

 

Bilety dostępne w bileteriach Empik, Sklepach sieci Media Markt i Saturn, we wszystkich punktach sieci Ebilet, Eventim, Ticketpro, Biletin  oraz na www.goodmusic.pl

 

Kayah_www