JESIENNY SPACER PRZED DNIEM WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

<< Powrót do kalendarza wydarzeń

Data i godzina

25.10.2015 godz. 12:00

Miejsce

Centrum poznawcze

Bilety

Koszt udziału w spacerze to 5 zł/os. Bilety dostępne będą w kasie Centrum Poznawczego Hali Stulecia bezpośrednio przed zaplanowanym spacerem.

 

W najbliższą niedzielę, 25 października br., w ramach cyklicznych spacerów z przewodnikiem, organizowanych przez Centrum Poznawcze Hali Stulecia, uczestnicy zwiedzą cmentarz katedralny Św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida.

 

Zabytkowa nekropolia została założona w 1866 roku, po wyczerpaniu miejsca na dawnym cmentarzu parafii katedralnej przy ulicy Miłej. Wejście główne zdobi ceglana brama z napisem St. Laurentius. Nazywany jest cmentarzem profesorów, ponieważ pochowani na jego terenie zostali najwybitniejsi wrocławscy naukowcy, powojenni pionierzy jak np. prof. Edward Sucharda, prof. Ludwik Hirszfeld czy też prof. Tadeusz Mikulski. Na cmentarzu znajduję się także grób słynnego poety przeklętego – Rafała Wojaczka. W 1962 roku nekropolię zamknięto, a pochówki odbywają się jedynie we wcześniej wykupionych grobach. Spacer rozpoczyna się o godzinie 12:00 w Centrum Poznawczym Hali Stulecia.

 

Spacery z przewodnikiem mają charakter cyklicznych spotkań miłośników oraz amatorów historii wrocławskich obiektów, uczestnicy poznają obraz dawnego Wrocławia oraz jego architektoniczne przemiany na przestrzeni lat. Organizatorem niedzielnych spacerów z przewodnikiem jest Centrum Poznawcze Hali Stulecia.

 

Koszt udziału w spacerze to 5 zł/os. Bilety dostępne będą w kasie Centrum Poznawczego Hali Stulecia bezpośrednio przed zaplanowanym spacerem.  W przypadku wątpliwości, czy ze względu na warunki pogodowe spacer odbędzie się, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 71 347 50 47 albo 71 347 51 51.