Gitarowy Rekord Guinnessa

<< Powrót do kalendarza wydarzeń

Data i godzina

01.05.2015 godz. 17:00

Miejsce

Fontanna, Pergola

Bilety

przedsprzedaż: miejsca stojące (płyta): 50 zł, 60 zł - w dniu koncertu przedsprzedaż: miejsca siedzące (trybuny): 70 zł , 80 zł - w dniu koncertu

1 maja, jak co roku, spotkamy się we Wrocławiu, by kolejny raz podjąć próbę pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa, który stał się już wizytówką Wrocławia w całej Europie. Tradycyjnie „Hey Joe” Jimiego Hendrixa zabrzmi mocą tysięcy gitar, a pierwszymi gwiazdami, które w tym roku przyłączy się do wspólnego grania, będą uwielbiani przez publiczność na całym świecie wirtuozi flamenco, czyli Królowie Gitary z THE GIPSY KINGS Family Reunited.

– Skrzypce jak gitara, czyli Nigel Kennedy zagra Hendrixa na Gitarowym Rekordzie Guinnessa we Wrocławiu!

Kawałki najgenialniejszego gitarzysty w historii rocka nie mogą być z sukcesem przełożone na inny instrument… chyba, że zrobi to jeden z najlepszych współczesnych wirtuozów skrzypiec!

1 maja podczas bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa we Wrocławiu „niemożliwego” dokona Nigel Kennedy wraz z muzykami, z którymi współtworzy znakomity Hendrix Project.

– Malina Moye na Gitarowym Rekordzie Guinnessa we Wrocławiu!

Niepowtarzalny styl, wulkan scenicznej energii i unikalny talent sprawiają, że Malina Moye uznawana jest za najlepszą amerykańską gitarzystkę. W tym roku artystka będzie gwiazdą kobiecej reprezentacji Gitarowego Rekordu Guinnessa we Wrocławiu.

Gitarowy Rekord Guinnessa bijemy już po raz trzynasty, ale najwyższe światowe wyniki od lat należą do Wrocławia. Rok temu znów się udało i na wrocławskim Rynku wspólnie zagrały 7344 gitary. Pamiętajmy, że wystarczy tylko jedna gitara więcej, by tym razem znów przejść do historii! Największą gitarową orkiestrę na świecie poprowadzi, jak co roku, pomysłodawca imprezy, Leszek Cichoński.

Gitarowy Rekord Guinnessa we Wrocławiu adresowany jest do szerokiej publiczności, zarówno młodzieży, jak i rodzin z dziećmi. Organizatorom zależy na jak największym uczestnictwie miłośników najwspanialszego instrumentu świata – gitary!

Po raz pierwszy od 12 lat GITAROWY REKORD GUINNESSA gromadzący co roku tysiące gitarzystów z całej Europy nie odbędzie się na wrocławskim rynku!

Remont nawierzchni rynku spowodował, że organizatorzy postanowili przenieść imprezę do drugiego centrum Wrocławia – na urokliwe tereny Pergoli oraz kompleksu wrocławskiej Hali Stulecia, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO; w otoczeniu wody i zieleni, z widokiem na największą i najpiękniejszą w Polsce fontannę mulimedialną.

Wybór kompleksu Hali Stulecia ma też praktyczny charakter, oprócz uniknięcia prac remontowych na wrocławskim Rynku, pozwoli na zorganizowanie całej imprezy w jednym miejscu. Dwie sceny – Scena Plenerowa na Pergoli i scena w Hali Stulecia, słynnej z koncertów światowych gwiazd – pozwolą na zorganizowanie imprezy na najwyższym poziomie i uniknięcie przerw pomiędzy koncertami poszczególnych wykonawców. W zależności od opinii widzów rozważane będą możliwości organizacji kolejnych imprez muzycznych na terenie kompleksu Hali Stulecia.

Rezerwujcie czas, powiadomcie znajomych, przyjedźcie do Wrocławia!

Bieżące informacje Gitarowym Rekordzie Guinnessa na stronie: www.heyjoe.pl

Koncert Gwiazd rozpocznie się o godz.17.00, bezpośrednio po próbie ustanowienia nowego Gitarowym Rekordzie Guinnessa.

Jak mówi pomysłodawca Rekordu, Leszek Cichoński: – „Dwie sceny – plenerowa na Pergoli oraz scena w Hali Stulecia – pozwolą na zorganizowanie imprezy na najwyższym poziomie oraz na uniknięcie przerw pomiędzy koncertami poszczególnych wykonawców. Scenę na Pergoli dzieli od Hali Stulecia zaledwie 100 metrów”.

Bilety na Koncert Gwiazd w cenach 50 zł za miejsce stojące i 70 zł za miejsce siedzące.

Dla uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa przygotowane będą ULGOWE BILETY, które będzie można nabyć wyłącznie 1 maja przy rejestracji gitarzystów.

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, rezerwacje: bilety@o2.pl