DZIEŃ DOBRY MARILYN. IKONY HOLLYWOOD W OBIEKTYWIE MILTONA H. GREENE’A

<< Powrót do kalendarza wydarzeń

Data i godzina

04.07.2015 godz. 12:00 - 17.08.2015 godz. 18:00

Miejsce

Wrocławskie Centrum Kongresowe

Bilety

Wstęp wolny!

Wystawa „Dzień dobry Marilyn” przedłużona do 17 sierpnia.

Ekspozycja wyjątkowych fotografii z wizerunkiem sław hollywoodzkiej Fabryki Snów otwarta została we Wrocławskim Centrum Kongresowym na początku lipca. W zaledwie miesiąc od wernisażu ekspozycję zobaczyło ponad 30 tys. osób. Wystawa „Dzień dobry Marilyn” zostanie przedłużona do 17 sierpnia włącznie.

Blisko 150 fotografii z wizerunkiem gwiazd Hollywood będzie można podziwiać do 17 sierpnia. Wystawa czynna będzie także w poniedziałek 10 sierpnia. Ekspozycja zdjęć wybitnego fotografa Miltona H. Greene’a znajduje się we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia i czynna jest od 12:00 – 18:00. Pierwszoplanową rolę na wystawie odgrywa ikona światowego kina Marilyn Monroe. Liczną kolekcję stanowią także kadry z sylwetkami takich gwiazd, jak m.in. Liza Minelli, Anita Eckberg, Kim Novak, Sophia Loren, Alberto Giacometti, Andy Warhol, Elizabeth Taylor, Marlena Dietric, czy Frank Sinatra.

Termin: 4 lipca – 17 sierpnia 2015

Godziny otwarcia:  12:00 – 18:00

Ekspozycja zlokalizowana będzie w Sali Wielofunkcyjnej Wrocławskiego Centrum Kongresowego. W prowadzącym do niej foyer znajdą się interaktywne atrakcje dla odwiedzających jak np. stanowisko do samodzielnego wykonywania zdjęć oraz punkty sprzedaży pamiątek.

Będzie to pierwsza z serii planowanych  wystaw, wzbogacona o niecodzienną scenografię przenoszącą widza w niezwykły klimat lat sześćdziesiątych dwudziestego wieku. Inscenizowana garderoba, elementy wyposażenia planu filmowego z epoki: kamery, wózek kamerowy, światła, różowy Cadillac z 1957r., to wszystko zobaczyć będzie można w tle prezentowanych zdjęć a nawiązywać będzie do świata filmu, z którym do dziś kojarzona jest główna bohaterka wystawy Marilyn Monroe. Wstęp na wystawę będzie bezpłatny.

PRZEJDŹ DO STRONY WYDARZENIA