DON VASYL I GWIAZDY CYGAŃSKIEJ PIEŚNI – KONCERT / BILETY WYPRZEDANE

<< Powrót do kalendarza wydarzeń

Data i godzina

04.10.2015 godz. 17:00

Miejsce

Wrocławskie Centrum Kongresowe

Bilety

BILETY WYPRZEDANE!

851x315 ZDJĘCIE W TLE

W niedzielę, 4 października we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia w ramach wrocławskich Dni Seniora wystąpi Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni. Koncert  niekwestionowanych gwiazd romskiej muzyki rozpocznie się o godzinie 17:00. Bilety w cenie 20 zł dostępne będą w sprzedaży już 14 września br.

Zespół Artystyczny DON VASYL & ROMA powstał w 1987 roku. „Roma”, ponieważ trzon zespołu stanowią członkowie legendarnej grupy ROMA, która mogła się poszczycić licznymi tournee po całym świecie, w tym koncerty w siedzibie ONZ w Nowym Jorku oraz w słynnej „Paryskiej Olimpii”.

Z biegiem czasu Don Vasyl odkrył i wypromował utalentowane cygańskie gwiazdy: Wasyl Junior, Elza, Dziani, Liza, Carmen, Petro i wiele innych. Zmienia się zatem nazwa zespołu na:

DON VASYL & GWIAZDY CYGAŃSKIEJ PIEŚNI

Zespół w dalszym ciągu kultywuje artystyczne tradycje ROMY. Powstają słynne przeboje: Ore, Ore, Cyganeczka Zosia, Kocham Cygana Jana, Powiedz tak, Bawmy się, Zabawa słowiańsko-cygańska, Gdzie nasz kolorowy świat, Śpiew to życie, Jak świat światem, Hej! Życie nie jest złe, Jedno jest niebo dla wszystkich, Graj piękny Cyganie, Na dancingu tańczą goście, Hey, tam pod lasem.

Liczne koncerty w kraju i zagranicą. Częste występy w telewizji. Dyskografia: 3 płyty analogowe, 20 kaset magnetofonowych, 30 płyt CD. Zespół zdobył 11 ZŁOTYCH PŁYT. Don Vasyl jest twórcą Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Kultury Romów w Ciechocinku, który odbywa się co roku i stał się imprezą o światowej renomie.

BILETY WYPRZEDANE!

Data i miejsce: niedziela, 4 października 2015 – Sala Audytoryjna we Wrocławskim Centrum Kongresowym

Koncert odbędzie się w ramach „Dnia Seniora w kompleksie Hali Stulecia”
wpisanego w obchody wrocławskich Dni Seniora 2015.

sprawdź sZCZEGÓŁOWY PROGRAM wydarzenia

donvasyl (1)