COTTON CLUB THE SHOW

<< Powrót do kalendarza wydarzeń

Data i godzina

29.11.2014 godz. 19:00

Miejsce

Wrocławskie Centrum Kongresowe

Bilety

120 zł, 150 zł

Cotton Club The Show to opowieść o gangsterskiej Ameryce, o zbrodniach i jazzie. Akcja toczy się w pierwszej połowie XX wieku, w nowojorskim Harlemie, dzielnicy, która stanowiła serce i duszę Ameryki mniej uprzywilejowanej. To tu działał Malcolm X, radykalny przywódca ruchu afroamerykańskiego, to tu toczyły się boje gangsterów o wpływy w dzielnicy, to właśnie Harlem lat dwudziestych zamieszkiwali afroamerykańscy artyści oraz intelektualiści, wciąż nie cieszący się w Ameryce równouprawnieniem.

Niemniej Cotton Club to przede wszystkim opowieść o miłości do jazzu, o takich postaciach jak Louis Armstrong, czy Duke Ellington, którzy grali na deskach słynnego w pierwszej połowie XX wieku, nocnego klubu Cotton Club, który tak skrupulatnie przedstawił w swoim filmie z 1984 roku reżyser Francis Ford Cappola.

Do samego serca nowojorskiego Harlemu, przeniesie nas orkiestra The Cotton Club Jazz Revue, w której skład wchodzą trębacz Longineu Parsons, piosenkarz i gitarzysta Isaac „Ike” Woods, w końcu tancerze z Jubilee Dance Theatre.

Bilety do nabycia w kasach biletowych w Centrum Poznawczym, tel. 71/347-51-51 oraz na stronie www.ebilet.pl,