Bijelo Dugme – Goran Bregović w listopadzie we Wrocławiu!

<< Powrót do kalendarza wydarzeń

Data i godzina

07.11.2019 godz. 20:00

Miejsce

Hala Stulecia

Bilety

150 zł – I miejsca, 120 zł – II miejsca, 90 zł - miejsca stojące (płyta)

Goran Bregović i legendarny zespół Bijelo Dugme wystąpią 7 listopada w Hali Stulecia we Wrocławiu! Ten koncert będzie naprawdę wyjątkowy – podczas dwugodzinnego występu Bregovićowi będzie towarzyszyć jego macierzysty zespół Bijelo Dugme, otoczony w krajach byłej Jugosławii prawdziwym kultem. Szaleństwo towarzyszące występom BijeloDugme nie bez powodu określano mianem dugmemanii.

Podczas wrocławskiego występu Bregović zagra przekrojowy materiał całej swojej twórczości. Publiczność usłyszy zarówno największe przeboje zespołu Bijelo Dugme, jak i samego Bregovića z Orkiestrą Weselno – Pogrzebową! Nie ma w Polsce ludzi, którzy nie zetknęli się z jego przebojami, starczy tu wymienić takie utwory jak „Kalašnjikov”, „Mesečina”, wykonywany wraz z Cesárią Évorą utwór „Ausência” czy przebojowy duet z Kayah „Prawy do lewego”.

Niesamowita energia, która przepełnia twórczość kompozytora, zjednuje mu rzesze fanów, przyprawia o zawrót głowy i porywa do tańca. Muzyka Bregovića to synteza cygańskich rytmów i europejskich akordów, zabójcze brzmienie orkiestry dętej i tradycyjne polifonie, ostre gitarowe dźwięki i przepełnione zwodną słodyczą popowe melodie.

Bilety dostępne na eBilet.pl oraz na stronach: www.wrockfest.pl/bilety-online/, www.biletin.pl, www.biletyna.pl, www.eventim.pl, oraz www.kupbilecik.pl.

 

Organizator: 

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Kulturalnych Nasze Miasto Wrocław oraz Stary Klasztor