Atrakcje na terenach wokół Hali Stulecia

<< Powrót do kalendarza wydarzeń

Data i godzina

09.07.2020 godz. - 30.09.2020

Miejsce

Tereny zewnętrzne

Kompleks Hali Stulecia i jego malownicze okolice z weekendu na weekend przyciąga coraz więcej spacerowiczów oferując wrocławianom i turystom wiele możliwości ciekawego spędzania czasu.

Na Placu pod Iglicą na odwiedzających kompleks Hali Stulecia czeka Strefa Gastro. Od czwartku do niedzieli (w godzinach 12:00-21:00) otwarte są foodtrucki, w tym: Souvlaki Greek Truck (dania kuchni greckiej), Pasibus (burgery), Tarczyński (hot-dogi Meatlovers) i PANCZO (kuchnia meksykańska). Stylowe pojazdy Piaggio Ape to nasze własne, mobilne punkty kawowe. Pyszną, aromatyczną kawę parzymy na ziarnach dostarczanych przez Etno Cafe. Jeden z mobilnych punktów kawowych czeka na gości przez cały tydzień!

Od strony Pergoli zapraszamy z kolei do dwóch punktów gastronomicznych na letnim tarasie, gdzie można zjeść i na słodko (ciasta własnego wypieku, gofry), i na słono (kanapki, sałatki, dania z grilla). Przy Pergoli codziennie dostępne są również jedne z ulubionych lodów wrocławian – rzemieślniczy Krasnolód.

W słoneczne dni do szalonej zabawy na dmuchańcach zaprasza FunPark przy Hali Stulecia. Ten plac zabaw to nie tylko świetne miejsce dla pełnych energii dzieciaków, ale również wypożyczalnia gokartów na pedały, które pozwalają na zwiedzenie okolicy w nietypowy sposób. Więcej informacji znajduje się na stronie FunParku.

W niedzielny poranek, o godz. 10:00, Fabryka Energii – Centrum Jogi zaprasza do udziału w projekcie Joga w parku. To szansa na ruch i relaks połączone z kontaktem z naturą. Wspólna praktyka jogi na świeżym powietrzu rozpocznie się o godz. 10:00 na terenach zielonych w pobliżu Pergoli, pomiędzy Ogrodem Japońskim a Pawilonem 4 Kopuł. [JOGA W PARKU – informacje organizatora].

Fontanna multimedialna działa w trybie dziennym, tzn. pokazy wodne z muzyką w tle uruchamiają się codziennie o każdej pełnej godzinie wraz z towarzyszącą muzyką (ostatni pokaz o godz. 21:00), jednak – zgodnie z zaleceniami Państwowej Inspekcji Sanitarnej – nie odbywają się weekendowe wieczorne pokazy specjalne. [HARMONOGRAM POKAZÓW DZIENNYCH]

Od 2 lipca otwarte jest Visitor Centre, udoskonalona wystawa stała opowiadająca o historii Hali Stulecia. Nowością są dwie wirtualne wycieczki,  podczas których można poznać samego architekta Hali Stulecia – Maksa Berga, zajrzeć do miejsc niedostępnych dla zwiedzających, a także, co najbardziej ekscytujące, wzbić się wysoko ponad Halę i Iglicę, aby móc z wysokości poznać kompleks Hali Stulecia i obejrzeć niewiarygodną panoramę Wrocławia. Wejście D9, czw-nd, 10:00-18:00.

Zgodnie z wytycznymi we wszystkich punktach gastronomicznych i innych atrakcjach przestrzegany jest szczególny reżim sanitarny dla zapewnienia bezpieczeństwa zarówno gościom, jak i pracownikom.