Remont Hali Stulecia

W pierwszej połowie 2019 roku prowadzony będzie niezbędny i długo wyczekiwany remont Hali Stulecia. Głównym celem remontu jest wzmocnienie podłogi. Nowa podłoga pozwoli na organizowanie imprez wymagających znacznie większego niż dotychczas, obciążenia. Planowane jest także unowocześnienie systemu rolet, wentylacji i trybun. Zgodnie z planem obiekt powinien ponownie funkcjonować od września 2019 r.

W całym okresie prowadzenia prac remontowych w Hali Stulecia nie będą odbywały się imprezy, takie jak: targi, koncerty, wydarzenia sportowe.

Targi Budownictwa i Kamieniarstwa TARBUD nie odbędą się w 2019 r. w związku z remontem wnętrza Hali Stulecia.

Wiosenna edycja Targów Zdrowych Inspiracji nie odbędzie się w związku z remontem wnętrza Hali Stulecia. O jesiennym terminie Targów poinformujemy wkrótce.

ZAPRASZAMY DO WROCŁAWSKIEGO CENTRUM KONGRESOWEGO

W czasie remontu bez zmian funkcjonować będzie Wrocławskie Centrum Kongresowe należące do kompleksu Hali Stulecia. Sąsiadujący z Halą obiekt przejmie część planowanych imprez kulturalnych, konferencyjnych  oraz targowo-wystawienniczych. Zapraszamy organizatorów do skorzystania z pełnej oferty Wrocławskiego Centrum Kongresowego oraz wyjątkowo atrakcyjnych Terenów Zewnętrznych.

FUNKCJONOWANIE CENTRUM POZNAWCZEGO HALI STULECIA PODCZAS REMONTU

W styczniu i lutym 2019 roku także Centrum Poznawcze Hali Stulecia przenosi swoją aktywność, sklep z pamiątkami i kasy biletowe do budynku Wrocławskiego Centrum Kongresowego.  W czasie, w którym Hala nie będzie dostępna, przygotowaliśmy dla turystów inne możliwości poznania historii jedynego wrocławskiego obiektu UNESCO.

Co można zobaczyć podczas remontu Hali?

W czasie, gdy Centrum Poznawcze Hali Stulecia oraz wnętrze Hali pozostają niedostępne dla zwiedzających, zapraszamy do przestrzeni Wrocławskiego Centrum Kongresowego na spotkanie z naszym przewodnikiem. Podczas trwającego około godziny spotkania przybliżona zostaje historia Hali oraz proces jej budowy; zaprezentowane zostaną również najciekawsze wydarzenia w jej historii.

Koszt to 50 zł (j. polski) lub 100 zł (j. angielski/niemiecki/czeski). Zwiedzanie (tylko po wcześniejszej rezerwacji) możliwe jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-16:00.

Niezmiennie zachęcamy do rezerwacji dwóch tras spacerowych wokół Hali Stulecia (Tereny Wystawowe oraz osiedle WuWA).

W przypadku zainteresowania zapraszamy do kontaktu: 71 347 5047 oraz rezerwacja@halastulecia.pl.