O WYSTAWIE

DZIEŃ DOBRY MARILYN.
IKONY HOLLYWOOD W OBIEKTYWIE MILTONA H. GREENE’A.

DSC_8997W dniach od 4 lipca do 15 sierpnia 2015 r., we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia, odbędzie się ekspozycja zdjęć zatytułowana Dzień Dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene’a.

Wystawa, licząca 150 zdjęć, zrealizowane w latach ’50, ’60, ’70, i ’80 XX wieku, oparta została na najpiękniejszych portretach Marilyn Monroe i wzbogacona licznymi wizerunkami innych Hollywoodzkich sław. Gwiazdy, które znajdują się na prezentowanych fotografiach to m.in. Anita Eckberg, Kim Novak, Sophia Loren (zdjęcie promujące film „Był sobie raz”-„C’era Una Volta”, Matera, Włochy, 1967), Alberto Giacometti (w pracowni), Andy Warhol (Nowy Jork, 1974) Elizabeth Taylor (sesja zrealizowana w petersburskim Ermitażu przy produkcji filmu „Błękitny ptak”), Joan Collins, Cary Grant, Jane Fonda, Grace Kelly, Melina Mercouri  (pozująca na tle rzymskich ruin), Jacqueline Bisset, Ivy Nicholson (jedna z gwiazd Andy’ego Warhola), Marlena Dietrich (studio Miltona Greene’a, Nowy Jork, czerwiec 1952), Audrey Hepburn, Frank Sinatra, Liza Minelli, Richard Burton. Fragment prezentowanej kolekcji zawiera również wybrane zdjęcia reportażowe, fotografie artystyczne, mistrzowskie sesje z modelkami oraz zdjęcia ukazujące życie towarzyskie nowojorskiej socjety.

Ekspozycja zlokalizowana będzie  w Sali Wielofunkcyjnej Wrocławskiego Centrum Kongresowego. W prowadzącym do niej foyer znajdą się interaktywne atrakcje dla odwiedzających jak np. stanowisko do samodzielnego wykonywania zdjęć oraz punkty sprzedaży pamiątek.

Będzie to pierwsza z serii planowanych  wystaw, wzbogacona o niecodzienną scenografię przenoszącą widza w niezwykły klimat lat sześćdziesiątych dwudziestego wieku. Inscenizowana garderoba, elementy wyposażenia planu filmowego z epoki: kamery, wózek kamerowy, światła, różowy Cadillac z 1957r., to wszystko zobaczyć będzie można w tle prezentowanych zdjęć a nawiązywać będzie do świata filmu, z którym do dziś kojarzona jest główna bohaterka wystawy Marilyn Monroe. Wstęp na wystawę będzie bezpłatny.

Hollywoodzkie perełki motoryzacji na wystawie Dzień dobry Marilyn.

W najbliższą sobotę, 4 lipca we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia, odbędzie się otwarcie ekspozycji zdjęć zatytułowanej „Dzień Dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene’a.” Już od wejścia odwiedzający zostaną wprowadzeni w klimat kina amerykańskiej Fabryki Snów.

Jednym z samochodów, który ma wprowadzić odwiedzających w klimat wystawy zdjęć autorstwa Miltona H. Greene’a będzie zabytkowy Ford Thunderbird Cabrio z 1959 roku. Dwudrzwiowy luksusowy samochód osobowy, w błyskawicznym czasie zyskał ogromną popularność amerykańskich koneserów motoryzacji pomimo dość wysokiej wówczas ceny. Kolejną perełką będzie Rolls-Royce Corniche Cabrio z 1976 roku. Model ten jest pierwszą wersją Corniche, którego produkcja rozpoczęła się na początku lat 80’ XX wieku.  Wyprodukowano został zaledwie w ilości 3277 sztuk. Szybko stał się jednym z najbardziej pożądanych i najczęściej spotykanych samochodów wśród celebrytów w Hollywood. Wypożyczone pojazdy należą do Muzeum Motoryzacji w Topaczu.