Let’s Play in Centennial Hall
Autorski cykl koncertów w Hali Stulecia

Let’s Play in Centennial Hall to autorski cykl koncertów realizowanych w kompleksie Hali Stulecia. Założeniem cyklu jest zapraszanie na scenę artystów poszukujących, niejednoznacznych stylistycznie, swobodnie mieszających style i gatunki skupiające się wokół elektronicznej muzyki alternatywnej. Na naszą scenę zapraszamy zarówno uznanych artystów, jak i młode talenty, które warto odkryć. Let’s play to gwarancja doskonale wyselekcjonowanej muzyki i świetnej rozrywki na wysokim poziomie.

Efektowne otwarcie cyklu zapewnił w listopadzie 2017 roku występ współzałożyciela kultowej grupy Massive Attack – Adriana Thawsa, znanego szerzej jako Tricky. Kolejnym występem w ramach Let’s Play był koncert laureatów Paszportów Polityki 2006 – Marcina Cichego i Igora Pudło, założycieli wrocławskiej formacji Skalpel współpracującej z brytyjską wytwórnią Ninja Tune. W 2018 roku cykl Let’s play in Centennial Hall zainaugurował 14 czerwca poznański zespół Snowman. Podczas koncertu we Wrocławskim Centrum Kongresowym w kompleksie Hali Stulecia zespół wraz z wokalistą i gitarzystą Michałem Kowalonkiem zaprezentował głównie utwory ze swojego ostatniego albumu pt. „Gwiazdozbiór”.

Jesienią 2018 r. w cyklu Let’s Play in Centennial Hall to trzy koncerty:

KAMP! | 5 października | BILETY |  …dowiedz się więcej.

KAMP! to jeden z najważniejszych polskich zespołów elektronicznych, autorzy remiksów dla Brodki czy Dawida Podsiadło oraz hymnu Męskiego Grania 2017. Na swoim koncie mają albumy „KAMP!” i „Orneta”, a także występy na największych festiwalach oraz tak ważnych imprezach jak amerykańskie SXSW czy brytyjskie The Great Escape. Po prawie trzech latach od ostatniego albumu KAMP! powraca z nową płytą i wyrusza w trasę koncertową, aby w 12 miastach zaprezentować na żywo świeży materiał. Pierwszy koncert tej trasy odbędzie się 5 października we Wrocławskim Centrum Kongresowym w ramach cyklu Let’s Play in Centennial Hall. -> BILETY EABS | 26 października | BILETY |  …dowiedz się więcej.

Wrocławski septet EABS, który kontynuuje tradycję polskiej szkoły jazzu, wymykając się równocześnie wielu brzmieniowym schematom i prezentując zupełnie nowe podejście, przeciwstawiając się utartym muzycznym standardom. Debiutancki krążek EABS, pt. „Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)” w całości poświęcony jest twórczości legendy polskiego jazzu — Krzysztofowi Komedzie. Tego wybitnego kompozytora nikomu nie trzeba przedstawiać. Jego twórczość do dnia dzisiejszego inspiruje młodych twórców, czego najlepszym przykładem jest i ten album. Okres „post-komedowski” zaowocował wieloma hołdami dla artysty w postaci najrozmaitszych krążków, na których wielokrotnie zinterpretowano najsłynniejsze utwory legendarnego jazzmana. „Repetitions” to analiza twórczości artysty z lat 1962-1967. To powtórka Komedy mniej znanego, a zarazem dogłębniej zbadanego. -> BILETY BOKKA | NOWY TERMIN 8 grudnia, godz. 20:00 | BILETY |   …dowiedz się więcej.

Są jednym z najbardziej niesamowitych zjawisk na polskiej scenie nie tylko ze względu na to, że nie wiadomo kim są. Twarze skrywane pod maskami to tylko wstęp do niezwykłej opowieści o tytule BOKKA – opowieści o zespole, który nie potrzebował imion i nazwisk, by stworzyć unikatową nie tylko w skali rodzimego rynku tożsamość. Niebanalne podejście zarówno do własnego wizerunku, jak i do tworzenia muzyki, czego najlepszym dowodem jest wykorzystywanie nietuzinkowego, często składającego się z przypadkowych przedmiotów instrumentarium, szybko stało się znakiem rozpoznawczym BOKKI. Konsekwentnie trzymając się anonimowego, tajemniczego wizerunku i nieoczywistego podejścia do tworzenia oraz promowania swojej muzyki, BOKKA stała się jednym z najbardziej popularnych zespołów polskiej sceny alternatywnej. -> BILETY