Lato na Pergoli 11-12 lipca

Aktywne lato z Halą Stulecia

Wszyscy, którzy spędzają wakacje w mieście, jeszcze nie wyjechali na wypoczynek lub już z niego powrócili, mogą w najbliższy weekend przyjść na wrocławską Pergolę przy Hali Stulecia, gdzie organizowane będą liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Na początekWrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego proponuje zajęcia sportowe na świeżym powietrzu, prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów fitness. Chętni będą mogli skorzystać z bezpłatnych treningów zumby, drums alive (ćwiczenia ze specjalnymi piłkami), relaksujących pilates, energy global (energetyczne zajęcia spalające kalorie) oraz zajęć fitness dla dzieci. Cykl zajęć jest częścią wakacyjnego projektu Miasto w Formie. Dodatkowo na letniej scenie pokazy i animacje taneczne poprowadzą instruktorzy i członkowie klubu RM DANCE, a chętni do ćwiczeń w duecie będą mogli bezpłatnie skorzystać ze sprzętu sportowego do gry np. w badmintona.

Strefa rozrywki dziecięcej

Stowarzyszenie Złota Cooltura przygotowało niecodzienne i niezwykle ciekawe zajęcia dla rodzin z dziećmi. W programie znajdą się m.in. kreowanie afrykańskich wojowników, malowanie wielkiego obrazu Panorama Pergoli, gra edukacyjna Moja Polska  czy teżRodzinny Tor Przeszkód. Zafascynowani sztuką cyrkową będą mogli spróbować swych sił w chodzeniu na szczudłach oraz uczestniczyć w warsztatach z kręcenia HULA. Na małych łowców przygód czekać będzie Labirynt Zagadek, zabawa w podchody oraz stanowiskopłukania złota. Ponadto cały dzień czynna będzie strefa dmuchanych atrakcji, takichjak zamki, kule wodne czy też euro Bangi. Całości dopełnią warsztaty wykonywania słodyczy organizowane przez Cukier Lukier.

Kulinaria – SPRAWDŹ SMACZNY PROGRAM

11072676_862366567135296_67370988_n1Nowością podczas Lata na Pergoli będą prezentacje kulinarne i rolnicze organizowane przez SFojaków, tj. członków „Slow Food Dolny Śląsk” i „Slow Food International„, organizacji chroniących i promujących tradycyjną, czystą, uczciwą i lokalną żywność. W Sektorze Dolnośląskim prezentowane będą produkty spożywcze, np. owocowe soki tłoczone bez cukru, oleje zimnotłoczone, świeże miody, syropy i przetwory owocowe i ziołowe, podpłomyki, chleby na zakwasie i sery zagrodowe. SFojaki zaprezentują też tradycyjne techniki wytwórstwa i obróbki (np. mielenie ziarna na mąkę w żarnach), w tym obróbki termicznej (np. pieczenie w piecu opalanym drewnem). Uczestnicy tych prezentacji nauczą się odkrywania smaków rozmaitych surowców i produktów kulinarnych z naszego pięknego regionu.

Gratka dla koneserów sztuki – PRZECZYTAJ O WYSTAWIE!

W sobotę 4 lipca o godz. 12:00, Sali Wielofunkcyjnej Wrocławskiego Centrum Kongresowego odbędzie się  otwarcie wystawy „Dzień Dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene’a.”. Ekspozycja, licząca 142 zdjęcia, zrealizowane w latach ’50, ’60, ’70, i ’80 XX wieku, oparta została na najpiękniejszych portretach Marilyn Monroe i wzbogacona licznymi wizerunkami innych hollywoodzkich sław. Gwiazdy, które znajdują się na prezentowanych fotografiach to m.in. Anita Eckberg, Sophia Loren, Alberto Giacometti, Andy Warhol, Elizabeth Taylor, Joan Collins, Cary Grant, Jane Fonda, Grace Kelly, Marlena Dietrich, Audrey Hepburn, Frank Sinatra, Liza Minelli i Melina Mercouri.

Letnia Księgarnia Ossolineum

a1W ramach akcji „Lato na Pergoli” w sobotę i niedzielę (4-5 lipca) w godzinach 12:00 – 18:00 otwarta będzie Letnia Księgarnia Ossolineum. Księgarnia mieści się przy wejściu do Hali Stulecia od strony fontanny. Ossolineum od blisko dwóch stuleci przygotowuje ważne, mądre i piękne edytorsko książki. Jest wydawcą najstarszej w Polsce serii wydawniczej – Biblioteka Narodowa. W tej serii, w odnowionej szacie graficznej, ukazały się m.in. Poezje wybrane Czesława Miłosza, Bracia Karamazow Fiodora Dostojewskiego, O człowieku Józefa Tischnera. Mamy w ofercie m.in. nowe wydanie Cmentarza Powązkowskiego Tadeusza Rudkowskiego, a także pozycje ze znanych ossolińskich serii wydawniczych, np. „Historie krajów i narodów” czy „Biografie”. W Letniej Księgarni będzie czekał na Państwa komiks Kurier z Warszawy o wojennych losach Jana Nowaka-Jeziorańskiego oraz gra dla dzieci w wieku 6-11 lat Piast. Wydawnictwa będzie można zakupić z rabatem do 70%, ceny już od 5 zł.

Po zmroku

Program wieczorny Lata na Pergoli rozpocznie nowy Pokaz Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej, przygotowany specjalnie z okazji otwarcia wystawy zdjęć Miltona H. Greene’a. Następnie, o godzinie 22:20, w plenerowym Kinie Letnim, fani talentu Marilyn Monroe będą mogli obejrzeć klasyczny film z jej udziałem pt. „Słomiany Wdowiec”.

SPRAWDŹ TUTAJ SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Premiera fontanny 4 lipca

Harmonogram – sobota:

 • 11:30-13:00 – na scenie otwarcie wystawy oraz koncert muzyczny
 • 12:00 – 20:00 strefa zabaw dla dzieci, atrakcje dmuchane, eurobangi, kule wodne
 • 12:00-18:00 gry i zabawy dla rodzin z dziećmi – stowarzyszenie ZłotaCooltura: Tworzenie afrykańskich wojowników, Ceramiczna mozaika, Malowanie wielkiego obrazu Panorama Pergoli , Gra edukacyjna Moja Polska , Podchody, Labirynt Zagadek, Warsztaty z kręcenia HULA , Nauka chodzenia na szczudłach , Nauka płukania złota, Rodzinny Tor Przeszkód , Malowanie twarzy ,modelowanie balonów, koncert zespołu rokowego
 • 12:00 – 18:00 Firma Bio-Med, oferuje Analizę Żywej Kropli Krwi
 • 12:00-18:00 Letnia księgarnia Ossolineum
 • 13:00-14:00 pokaz wykonywania słodyczy z Cukier Lukier
 • 14:00-16:00 Miasto w Formie – Fitness na Pergoli-Drums Alive/ druga godzina ENERGY GLOBAL (Fitness Planet)
 • 16.10-17.00 warsztaty kulinarne : Daj, ać ja pobruszę, a ty poczywaj – pokaz bruszenia ziarna na żarnach; średniowieczna technika młynarska wzmiankowana w Księdze Henrykowskiej / Zofia i Romuald Fryst
 • 17.10-18.00 kurs WOJ: WIEDZA O JEDZENIU – mielimy mąkę gryczaną; manualne ćwiczenia kulinarne dla dzieci 5-10-letnich
 • 22:00 – SPECJALNY POKAZ FONTANNY MULTIMEDIALNEJ
 • 22:20 Kino Letnie

Harmonogram – niedziela:

 • 12:00 – Animacje taneczne ze Szkołą Tańca RM Dance
 • 12:30- 14:30-pokazy wykonywania słodyczy z Cukier Lukier
 • 12:00 – 20:00 strefa zabaw dla dzieci, atrakcje dmuchane, eurobangi, kule wodne
 • 12:00-18:00 gry i zabawy dla rodzin z dziećmi – stowarzyszenie ZłotaCooltura: Tworzenie afrykańskich wojowników, Ceramiczna mozaika, Malowanie wielkiego obrazu Panorama Pergoli , Gra edukacyjna Moja Polska , Podchody, Labirynt Zagadek, Warsztaty z kręcenia HULA , Nauka chodzenia na szczudłach , Nauka płukania złota, Rodzinny Tor Przeszkód , Malowanie twarzy ,modelowanie balonów, koncert zespołu rokowego
 • 12:00 – 18:00 Firma Bio-Med, oferuje Analizę Żywej Kropli Krwi
 • 12:00-18:00 Letnia księgarnia Ossolineum
 • 14.30-15.00: Zduńska opowieść o piecach / Romuald Fryst (scena)
 • 15.00-15.30: Degustacja smaków lasu i łąki / Martina Hlouskova (scena)
 • 15.30-16.00: Degustacja soków toczonych / Anna Szlączka (scena)
 • 16.00-16.30: Kurs WOJ: WIEDZA O JEDZENIU – pieczemy paluszki; – manualne ćwiczenia kulinarne dla dzieci
 • 16.30-17.00: Pokaz pieczenia podpłomyków w piecu opalanym drewnem
 • 16:00 – 18:00 Salsa Open Air – animacje taneczne w latynoskich rytmach ze szkołą Tańca New Quality

ZOBACZ PLANOWANE ATRAKCJE NA KOLEJNY WEEKEND 18-19 LIPCA