Ostatni weekend atrakcji w ramach akcji Zima na Pergoli!

19 lutego 2016

Wielu z tęsknotą wygląda pierwszych oznak wiosny, ale przy Hali Stulecia w najbliższy weekend zima jeszcze trwa. Ostatni weekend z akcją Zima na Pergoli rozpoczną zajęcia z trenerem osiedlowym na lodzie, w niedzielę biegi połączone z jazdą na łyżwach z Kobietą w Biegu , a wszystko z towarzyszeniem zimowej fontanny.

 Aktywnie na lodzie.

W sobotę 20 lutego już od godziny 9:00 do późnych godzin wieczornych wszyscy amatorzy łyżwiarstwa będą mogli korzystać z lodowej tafli na wrocławskiej Pergoli. O godzinie 11:00 rozpoczną się gry i zabawy rekreacyjne, rozgrywki w unihokeja oraz inne konkursy sprawnościowe powadzone przez instruktorów w ramach Zimy z Trenerem Osiedlowym SZS. Zajęcia dedykowane są zarówno dzieciom jak i dorosłym, a Ci, którzy nie przyniosą własnych łyżew mogą, za kaucją, na miejscu skorzystać z wypożyczalni sprzętu sportowego.

Niedziela z Kobietą w Biegu.

Niedzielne atrakcje rozpocznie przebieżka połączoną  z jazdą na łyżwach zaplanowana na godz. 11:00. Wspólne bieganie po jednym z najstarszych parków w Europie – Parku Szczytnickim – poprzedzi rozgrzewka na Pergoli, konieczna przed pięciokilometrową trasą.

Spotkanie przeznaczone zarówno dla tych pań, które regularnie biegają, ale i dla tych, które chcą  w ten sposób rozpocząć nowy, aktywny etap swojego życia. Od 12:00 przewidziana jest druga część – wspólne ślizganie na tafli lodowiska.

IV urodziny Centrum Poznawczego Hali Stulecia.

„Architektoniczne wyścigi”, czyli emocjonująca gra na czas w kuluarach Hali Stulecia, zwiedzanie z przewodnikiem zakamarków obiektu UNESCO i wyjątkowy film o historii powstania Panoramy Plastycznej Dawnego Lwowa – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych z okazji IV URODZIN CENTRUM POZNAWCZEGO HALI STULECIA, jakie odbędą się w sobotę 20 lutego.

Urodzinowy program przygotowany został z myślą o młodszych i starszych uczestnikach. Miłośników tradycyjnych spacerów z przewodnikiem z pewnością ucieszy możliwość zwiedzenia wnętrza Hali Stulecia i miejsc niedostępnych na co dzień dla turystów, jak i przewidziane projekcje videomappingu. Dla zwycięzców przewidziane są wyjątkowe nagrody, drobny upominek czeka jednak na każdą drużynę.