To nieprawda, że Pergola jest niedostępna w okresie 1-18 czerwca br. Dostępna jest w bajkowej scenerii!

3 czerwca 2015

Dementując nieprawdziwe informacje zamieszczone na stronie www.gazetawroclawska.pl informujemy, że Pergola jest otwarta!

Marzysz o tym, aby Wrocław miał dostęp do morza? Przez najbliższe kilkanaście dni namiastkę morskiego klimatu zaserwuje Pergola przy Hali Stulecia.

Już w piątek odbędą się pierwsze wieczorne spektakle operowe megawidowiska „Latający Holender”. Tymczasem wtedy, gdy nie odbywają się próby i występy sceniczne(więcej tutaj) wrocławska Pergola dostępna jest dla mieszkańców w iście bajkowej scenerii. Na jednym z brzegów Fontanny Multimedialnej w części jej niecki zbudowano wyjątkową scenę, która swoją architekturą nawiązuje do okrętów i pomostów rodem z rajskich plaż. Tak odświętna aranżacja towarzyszy też innemu ważnemu wydarzeniu – 6 urodzinom wrocławskiej Fontanny Multimedialnej. Z tej okazji wyjątkowo w środku tygodnia, 4 czerwca o godz. 22:00 odbędzie się jeden ze specjalnych pokazów Fontanny Multimedialnej – „Cztery Żywioły”. Wszyscy spragnieni wypoczynku oraz chętni zobaczyć jubileuszowy pokaz będą mogli wejść na teren Pergoli od strony Ogrodu Japońskiego. W trakcie pokazu dostępny będzie także taras widokowy(dla pierwszych 100 osób, które zakupią bilety w recepcji Wrocławskiego Centrum Kongresowego).

Wrocławska Fontanna jest największą w Polsce i jedną z największych w Europie. Jej uroczyste otwarcie miało miejsce 4 czerwca 2009 roku przy okazji dwudziestej rocznicy pierwszych wolnych wyborów w powojennej Polsce. Usytuowana w malowniczym krajobrazie Parku Szczytnickiego, przy historycznym kompleksie Hali Stulecia oraz Wrocławskim Centrum Kongresowym, wzbudza zainteresowanie turystów z kraju i zagranicy. Zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono aż 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe.

Serdecznie zapraszamy!