OSTATNI ZIMOWY WEEKEND DLA AKTYWNYCH NA PERGOLI

25 lutego 2015

W najbliższy weekend, czyli 28.02 – 1.03 zakończy się akcja „Zima na Pergoli”. Będzie to jednocześnie ostatnia szansa na uczestnictwo we wspólnym treningu na świeżym powietrzu. Czy jest jeszcze ktoś, kto nie dołączył do amatorów zimowej rekreacji przy Hali Stulecia?

Łyżwy figurowe, kij hokejowy czy mapa?

Powszechnie wiadomo, że aktywność zimowa na mroźnym powietrzu przynosi dodatkowe korzyści w postaci większej ilości spalonych kalorii, ale ważne, że jednocześnie wzmacnia naszą  odporność! Pomimo, że wiosnę czuć już w powietrzu, mijającą porę roku pożegnać można  wspólnym treningiem. Tym, którzy chcieliby się pochwalić nowymi umiejętnościami łyżwiarskimi, nabytymi podczas aktywnych weekendów na Pergoli, proponujemy zajęcia rekreacyjne na lodowisku: slalom na łyżwach, strzały na bramkę, jazda tyłem na czas, wyścigi mini panczenistów, a wszystko na lodowisku przy urokliwej zimowej Fontannie Multimedialnej. Zwolennicy gier zespołowych będą mieli szanse spróbować swych  sił w unihokeju, w sobotę i niedzielę o godzinie 11:30. Wspólne zajęcia dostarczą mnóstwa świetnej zabawy, a rywalizacja obudzi jednocześnie ducha walki.

Znaczna dawka rześkiego powietrza usprawnia umysł. Doskonałym sprawdzianem dla umiejętności orientacji w terenie może być spacer po okolicach Hali Stulecia, jaki proponuje  Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej. Chętni muszą zabrać ze sobą jedynie wygodne obuwie, dużo dobrych chęci i zapału, o resztę zadbają organizatorzy!

75 dni =  825 godzin = 25 500 osób  = Zima na Pergoli!

Kończąca się akcja pod hasłem „Zima na Pergoli” zgromadziła blisko 25 500 osób. Cieszymy się, że tak wielu gości odpowiedziało na nasze zaproszenie i uczestniczyło w różnego rodzaju aktywnościach. Przestrzeń wokół Fontanny Multimedialnej, atrakcyjna i niepowtarzalna o każdej porze roku, znowu ożyła, pomimo zimowej aury i niskiej temperatury.

Przez 16 weekendowych dni wspólnie: biegaliśmy (biegi na orientację), graliśmy (w unihokeja),  tańczyliśmy (w rytmie Zumby),  rozciągaliśmy i ćwiczyliśmy (zajęcia fitness) oraz ślizgaliśmy się (Śliskie Wyzwanie 2015). W sumie spalanie kalorii zajęło nam 52 godziny (zajęcia sportowe) nie wliczając czasu poświęconego na wzmacnianie mięśni na lodowisku (otwarte łącznie przez 852 godziny). Ilość kalorii spalanych dodatkowo przez  śmiech podczas wspólnej zabawy daje w rezultacie obraz całkiem wysportowanego i szczęśliwego człowieka! Dokarmialiśmy również zmysły przez 322 minuty seansów filmowych oraz treningu umysłowego w trakcie wspólnych strategicznych i logicznych gier planszowych.

Żegnamy zimę, widać już pierwsze znaki przedwiośnia, będziemy tęsknić, jednocześnie zespół Hali Stulecia już przygotowuje moc atrakcji, które urozmaicą letnie weekendy i zachęcą do aktywnego wypoczynku przy Hali Stulecia w trakcie kolejnej edycji Lata na Pergoli. Zanim jednak łyżwy na dobre trafią na dno szafy można jeszcze kilkakrotnie z nich skorzystać wybierając się na lodowisko na Pergoli, które czynne będzie do połowy marca.

Kompletny harmonogram ostatniego już weekendu Zimy na Pergoli znajduje się poniżej, zachęcamy również do śledzenia kalendarza wydarzeń na stronie internetowej www.halastulecia.pl

Program atrakcji w weekend 28.02 – 1.03.2015

28.02.2015 (sobota) i 1.03.05(niedziela)

  • 12:00 – 15:00 spacer z mapą po Pergoli organizowany przez Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej – tereny zewnętrzne
  • 11:00 – 13:00 Wrocławski Szkolny Związek Sportowy „Zima z trenerem Osiedlowym” – tereny zewnętrzne: boiska do unihokeja oraz zabawy i gry na tafli lodowiska
  • 11:00 – 11:30 Zapisy do turnieju Unihokeja 2×2
  • 11:00 – 12:30 Rekreacyjne zawody sprawnościowe na lodowisku (slalom na łyżwach, strzały na bramkę, jazda tyłem na czas, wyścigi mini panczenistów)**
  • 11:30 – 13:00Turniej Unihokeja 2×2
  • 12:30 – 13:00 Rekreacyjne jazda dowolna na łyżwach**
    ** – zajęcia bezpłatne, należy jednak posiadać własne łyżwy lub wypożyczyć na miejscu za opłatą