OSTATNI WEEKEND ATRAKACJI W RAMACH LATA NA PERGOLI 2015

18 sierpnia 2015

Zbliża się kolejny weekend wypełniony licznymi atrakcjami proponowanymi przez organizatorów akcji „Lato na Pergoli”. W programie m.in. sport na świeżym powietrzu, gry i zabawy dla dzieci oraz Kino Letnie. A wszystko na Terenach Wystawowych przy Hali Stulecia.

Aktywny, wakacyjny wypoczynek na Pergoli

W najbliższą sobotę odwiedzający wrocławską Pergolę przy Hali Stulecia będą mogli dowiedzieć się, jakie dyscypliny dominować będą podczas The World Games 2017. W trakcie wydarzenia stanie specjalny punkt informacyjny. Dodatkowo Wrocławski Szkolny Związek Sportowy wraz z trenerami osiedlowymi przeprowadzi kilka wybranych gier z oferty sportów nieolimpijskich. Uczestnicy będą mogli powalczyć o upominki ufundowane przez Halę Stulecia oraz Ossolineum. W sobotę będzie można również wziąć udział w plenerowych zajęciach z Nordic Walking, które przeprowadzą instruktorzy w ramach akcji Miasto w Formie. Wszyscy amatorzy ruchowych aktywności będą mogli skorzystać z konsultacji, porad i zaleceń profilaktycznych w zakresie treningu i czynności codziennych, których udzielą przedstawiciele gabinetów Pracownia Zdrowia.

Natomiast już w niedzielę zobaczymy pokazy tańca w wykonaniu młodych podopiecznych z formacji Fleksi ze Studia Tańca BellArt. Niedzielny relaks uprzyjemnią masaże m.in. reklaksacyjno-terapeutyczny, dla kobiet w ciąży czy tzw. „osteopatia dla każdego”.

Smacznie, zdrowo z deserem

W ramach akcji Lato na Pergoli najmłodsi uczestnicy będą mogli sprawdzić jak powstają słodycze w ramach pokazów, które poprowadzą specjaliści od słodkości z Cukier Lukier. Dorośli będą mogli zobaczyć wyjątkowe pokazy kulinarne połączone z degustacją, które wraz z prezentacją kuchennego sprzętu przeprowadzi Tefal.

Pomaganie sprawia radość

W sobotę ponownie zobaczymy bańki mydlane unoszące się nad fontanną. Puszczanie baniek będzie połączone z akcją informacyjną na temat działalności Fundacji Dom Dbamy o Młodych i zbiórką środków na dolnośląskie domy dziecka. W niedzielę Fundacja Rosa zadba o nasze zdrowie. Osoby w wieku 14-19 lat będą mogły bezpłatnie zbadać znamiona pod kątem czerniaka skóry, w ramach ogólnopolskiej akcji „Rakoobrona”.

Multimedialny wieczór na Pergoli w tym plenerowe Kino Letnie

Sobotni wieczór zakończymy specjalnym pokazem Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej. Pokaz Marzenia rozbłyśnie na wodnej kurtynie o 21:30. Tuż po wodnym show, w ramach plenerowego kina, zobaczymy amerykańsko-brytyjski dramat historyczny Zniewolony w reżyserii Steve’a McQueena. W niedzielę o 21:30 wodne widowisko przedstawi przenikające się piękno, ulotność i potęgę w pokazie Cztery Żywioły.