KONCERT GRUPY SKALPEL ORAZ LEGENDARNY TRICKY W KOMPLEKSIE HALI STULECIA. RUSZA PROJEKT LET’S PLAY!

21 listopada 2017

 

23 i 24 listopada we Wrocławskim Centrum Kongresowym odbędą się dwa pierwsze koncerty w ramach nowego projektu Let’s play. Na scenie zagają artyści grupy SKALPEL oraz współzałożyciel legendarnej formacji Massive Attack.

TRICKY – legenda trip-hopu
Artysta wystąpi w Sali Audytoryjnej Wrocławskiego Centrum Kongresowego 23 listopada i zaprezentuje materiał z nowego albumu Ununiform, który wprost nawiązuje do klasycznych dokonań Tricky’iego i przypomina brzmienie jego pierwszych produkcji z okresu Maxinquaye. Singiel The Only Way sam artysta opisał jako „Hell Is Round The Corner pt.2”.  Niczego już nie muszę udowadniać, czuję się komfortowo czerpiąc z tego, co wcześniej sam zrobiłem – komentuje. Tę zmianę można też potraktować jako odpowiedź na nagrania artystów, którzy śmiało przyznają się do inspiracji muzyką Tricky’ego z lat 90. Współtwórca takich klasyków Massive Attack jak Daydreaming czy Karmacoma tłumaczy, że na zrelaksowany nastrój płyty wpływ miały też jednak bardziej trywialne okoliczności. Po prostu to pierwszy album od lat, przy którym nie muszę spłacać żadnych długów. Nic dziwnego, że mam lepsze samopoczucie – śmieje się Tricky.  Ludzie mi mówią, że ta płyta brzmi jak „Tricky”, ale co to faktycznie oznacza? – pyta retorycznie. Płyta Ununiform to piękna, intensywna, osobista odpowiedź na to pytanie.
Bilety na koncert od 89 zł do kupienia w kasie Centrum Poznawczego Hali Stulecia oraz na ebilet.pl. Szczegółowe informacje na http://halastulecia.pl/wydarzenie/tricky/

SKALPEL – ambient, swing, latino, trip hop, broken beat
24 listopada w Sali Wielofunkcyjnej Wrocławskiego Centrum Kongresowego wystąpi wrocławski duet SKALPEL. Zespół tworzy dwóch didżejów – Marcin Cichy i Igor Pudło, którzy razem tworzą od 2000 roku. Debiutancka płyta Sculpture ukazała się w 2003 roku zaś ostatni koncert Skaplela można było oglądać w Dublinie. Na pierwszych dwóch albumach Skalpel przełożył na język współczesnej elektroniki brzmienie i klimat polskiego jazzu z lat 60. i 70., tworząc muzykę o wyrafinowanej strukturze i dużym ładunku emocjonalnym. Wraz z nową płytą Transit duet wychodzi daleko poza polskie inspiracje. Igor i Marcin  w poszukiwaniu pomysłów odbyli  muzyczną podróż po kontynencie europejskim i obu Amerykach. Rezultatem jest uniwersalny, międzynarodowy album, w którym wschodnioeuropejska melancholia miesza się ze śródziemnomorskim ciepłem, a latynoskie rytmy żyją w symbiozie z elektroniką.
Bilety na koncert od 55 zł do kupienia w kasie Centrum Poznawczego Hali Stulecia oraz na ebilet.pl. Szczegółowe informacje znajdują się na http://halastulecia.pl/wydarzenie/skalpel/

Nowy cykl wydarzeń Hali Stulecia
Let’s play to najnowszy projekt Hali Stulecia obejmujący cykl ciekawych koncertów muzyki m.in. alternatywnej, elektronic dance, nu jazz, i podobne. W ramach Let’s play organizatorzy zapraszają na scenę utalentowanych artystów z Wrocławia, Dolnego Śląska i nie tylko, którzy mogą się pochwalić dużą popularnością i międzynarodową karierą. Let’play to gwarancja doskonale wyselekcjonowanej muzyki najwyższej klasy i świetnej rozrywki na wysokim poziomie.