Galeria White Space We Wrocławskim Centrum Kongresowym Już Otwarta

16 września 2013

15 czerwca odbyło się uroczyste otwarcie galerii WHITE SPACE/Biała Przestrzeń we Wrocławskim Centrum Kongresowym oraz inauguracyjnej wystawy „Kto, co, gdzie, jak, kiedy, dlaczego”. Na pierwszym piętrze można podziwiać fotografie przedstawiające osoby z zagranicy, które zdecydowały się na stałe zamieszkać we Wrocławiu.

Galeria Biała Przestrzeń / White Space jest nowym punktem na kulturalnej mapie Wrocławia. Powstała z inicjatywy zarządu Hali Stulecia oraz Instytutu Północnego. Celem galerii jest promowanie artystów i ich twórczości – zarówno wśród szerokiej publiczności, jak i w kręgach biznesowych. Z drugiej strony pragneliśmy również ożywić przestrzeń Wrocławskiego Centrum Kongresowego, które otwiera się dla lokalnych mieszkańców i turystów. Do współpracy zaproszono zarówno młodych, lecz obiecujących twórców, jak i artystów z uznanym dorobkiem. Prezentowane w nowej galerii wystawy ułożą się w cykl, który będzie odbiciem trendów we współczesnej polskiej fotografii i malarstwie. Wszystkie prezentowane prace mogą zostać zakupione w wirtualnej galerii na stronie www.atrium.art.pl.

Autorzy wystawionych prac:
Edgar de Poray – fotograf i operator. Urodził się w Kaliszu, ale jego życie i twórczość związane są z Wrocławiem. Absolwent UWr oraz PWSTTiF w Łodzi. Specjalizuje się w zakresie portretu oraz fotografii teatralnej, ze szczególnym uwzględnieniem tzw. nurtu making of. Swoje prace wystawiał między innymi w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu, Browarze Mieszczańskim, oraz wrocławskiej Galerii BWA.
Romain Ravenel – francuski choreograf i reżyser teatralny, od kilku lat mieszkający we Wrocławiu. Założyciel szkoły teatralnej „Le Studiolo” bazującej na technikach Jacquesa Lecoq (commedia dell’arte, teatr improwizacji, pantomima, maska, figura klauna). Praktyczną karierę kontynuował między innymi na scenach Lille i Paryża we współpracy z choreografami tańca współczesnego. Performer w dziedzinie ruchu scenicznego, tatru tańca, nurtów kontaktu oraz negacji, tańca Butoh. Jego projekty artystyczne z dziedziny teatru i choreografii prezentowane są zarówno w Polsce, jak i we Francji.

Wystawa czynna codziennie w godzinach od 9:00 do 21:00 do 31 sierpnia 2012. Wstęp jest bezpłatny.