Dojazd do Hali Stulecia

27 maja 2014

Dojazd samochodem

Drogowcy zaplanowali objazdy dla samochodów jadących od mostu Zwierzynieckiego przez Wybrzeże Wyspiańskiego oraz ulicami Smoluchowskiego i Norwida. Natomiast powrót dla jadących od centrum przez Wybrzeże Wyspiańskiego. Co ważne, na odcinku Wybrzeża Wyspiańskiego, od ul. Norwida do Smoluchowskiego, wprowadzono ruch jednokierunkowy. Komunikacja obszaru zamkniętego w trójkącie Wybrzeże Pasteura, pl. Grunwaldzki, ul. Skłodowskiej-Curie zorganizowana jest za pośrednictwem Wybrzeża Pasteura, z możliwością wyjazdu przez pl. Grunwaldzki w lewo.

Dojazd komunikacją miejską

Od 4 stycznia 2014 roku (sobota) planowana jest zmiana trasy linii tramwajowych 1, 2, 4 i 10 oraz autobusów linii D, 115, 145, 146, 253 i 255.

Tramwaje linii 2 i 10 zostaną skierowane w obu kierunkach objazdem od Ronda Reagana przez Most Szczytnicki, Aleję Różyckiego, Paderewskiego i ulicę Mickiewicza do pętli Biskupin.

„Jedynka” i „czwórka” zostanie zawieszona, a w ich miejsce zostanie uruchomiona okresowa linia tramwajowa nr 71, która będzie kursowała w obu kierunkach na trasie Marino – pl. Grunwaldzki – pl. Dominikański – pl. Legionów – Oporów (połączenie linii 1 na trasie Marino – pl. Grunwaldzki i linii 4 na trasie Oporów – pl. Grunwaldzki).

Dodatkowo na odcinku Rondo Reagana – Biskupin – Bartoszowice zostaną uruchomione kursy zastępczej linii autobusowej nr 701.

W związku z całkowitym wyłączeniem z ruchu ulicy Skłodowskiej-Curie na odcinku od ulicy Norwida do Wybrzeża Wyspiańskiego objazdem zostaną skierowane autobusy linii 115, 145, 146, 253 i 255 jadące w kierunku Wielkiej Wyspy i Wojnowa, które od skrzyżowania ulicy Skłodowskiej-Curie i Norwida pojadą przez ulicę Cypriana Kamila Norwida i Wybrzeżem Wyspiańskiego do Mostu Zwierzynieckiego.

W kierunku przeciwnym autobusy pojadą Wybrzeżem Wyspiańskiego, ulicą Smoluchowskiego i Norwida do ulicy Skłodowskiej-Curie.

W związku z wyłączeniem przystanków „Kliniki” zostaną uruchomione tymczasowe przystanki autobusowe:

  • na ulicy Norwida za skrzyżowaniem z ulicą Skłodowskiej-Curie w kierunku Wielkiej Wyspy;
  • na Wybrzeżu Wyspiańskiego na wysokości gmachu głównego Politechniki Wrocławskiej (budynek A-1) w kierunku Wielkiej Wyspy;
  • na ulicy Smoluchowskiego na wysokości skrzyżowania z ulicą Łukasiewicza w kierunku Ronda Reagana.