Dodatkowe atrakcje Zimy na Pergoli 2014/2015

14 stycznia 2015

Dnia 10 stycznia br. rozpoczął się cykl dodatkowych atrakcji pod szyldem Zimy na Pergoli przy wrocławskiej Hali Stulecia. W ramach akcji odbywają się pierwsze w tym roku plenerowe (i nie tylko) zajęcia sportowe, zimowe Kino na Pergoli oraz strefa gier planszowych. Spotkania mają miejsce w każdą sobotę i niedzielę począwszy od dnia 10 stycznia do dnia 1 marca br. Wszystkie zajęcia sportowe są bezpłatne. Poniżej znajduje się plan nadchodzącego wekeendu. Harmonogram kolejnych już wkrótce.

Program atrakcji w weekend 17-18.01.2015

17.01.2015(sobota)
12:00 – 20:00 strefa gier planszowych – Stowarzyszenie Druga Runda – Sala Wielofunkcyjna Wrocławskiego Centrum Kongresowego(WCK).
12:00 – 15:00 bieg na orientację organizowany przez Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej na Pergoli.
12:00 – 18:00 Zimowa Księgarnia Ossolineum we Wrocławskim Centrum Kongresowym.
18.01.2015(niedziela)
12:00 – 14:00 zajęcia Zumby prowadzone przez Fitness Academy – Sala Wielofunkcyjna WCK.
12:00 – 18:00 Zimowa Księgarnia Ossolineum – WCK.
12:00 – 15:00 biegi na orientację organizowane przez Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej na Pergoli.
11:00 – 13:00 Wrocławski Szkolny Związek Sportowy „Zima z terenem Osiedlowym” na Pergoli – boiska do unihokeja oraz zabawy i gry na tafli lodowiska:*

  • 11:00 – 11:30 zapisy do turnieju Unihokeja 2×2.
  • 11:00 – 12:30 rekreacyjne zawody sprawnościowe na lodowisku (slalom na łyżwach, strzały na bramkę, jazda tyłem na czas, wyścigi mini panczenistów).**
  • 11:30 – 13:00 turniej Unihokeja 2×2.
  • 12:30 – 13:00 rekreacyjne jazda dowolna na łyżwach.**

** – zajęcia bezpłatne, należy jednak posiadać własne łyżwy lub wypożyczyć na miejscu za opłatą.
*- w trakcie trwania zajęć na lodowisku ślizgawka będzie niedostępna dla osób, które nie będą brały udziału w tych aktywnościach.
Do wygrania cenne nagrody ufundowane przez Halę Stulecia, sieć sklepów Superpharm, firmę NOKIA, wypożyczalnię gier planszowych i rekreacyjnych Trainingame oraz Zakład Narodowy im.Ossolińskich

W programie znalazły się biegi na orientację organizowane przez Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej. Uczestnicy będą mogli poznać i rozwijać swoje umiejętności w jednej z dyscyplin igrzysk World Games 2017, których gospodarzem jest miasto Wrocław.

Pod hasłem „Fitness na Pergoli”, projektu Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego w ramach programu „Miasto w Formie” odbędzie się Nordic Walking prowadzony przez RightWay s.c.. W ramach „Fitness na Pergoli” nie zabraknie również aktywności fitness skierowanych głównie do pań(choć nie tylko!) i organizowanych w Sali Wielofunkcyjnej Wrocławskiego Centrum Kongresowego(WCK) przy Hali Stulecia. Będzie to Zumba z Fitness Academy, Smukła Sylwetka z LadyFitness Club, joga dynamiczna z Bikyasa Joga Karolina Piróg, fitness z FitCurves, Drums Alive oraz Pilates z Fitness Planet. Osoby najaktywniejsze otrzymają upominki. Wstęp na zajęcia jest bezpłatny, jednak obowiązują zapisy na http://www.miastowformie.pl/fitness.

Wrocławski Szkolny Związek Sportowy zadba o zabawy rodzinne po hasłem „Zima z trenerem Osiedlowym”. Będą to zajęcia z i zawody w unihokeju, rekreacyjne zawody sprawnościowe oraz gry i zabawy na lodowisku.

Kolejnym partnerem Zimy na Pergoli jest portal  kobietawbiegu.pl, który zaprasza wszystkie  panie na „Śliskie Wyzwanie 2015” – czyli wspólną jazdę na lodzie. Po rozgrzewce w rytmie Zumby odbędą się zajęcia na lodowisku w rytm muzyki, pod okiem instruktora. Będą też pamiątkowe zdjęcia i nagrody. Panie, które skorzystają z formularza: www.kobietawbiegu.pl/wyzwanie – otrzymają upominek.

Oprócz bezpłatnych atrakcji sportowych zaplanowano również rozrywkę dla fanów gier planszowych. Podobnie jak podczas targów gier Hall of Games 2014 będzie można wypożyczyć na miejscu najbardziej popularne planszówki i zasiąść do rozgrywek w specjalnie do tego przeznaczonej przestrzeni Sali Wielofunkcyjnej. Współorganizatorem strefy gier planszowych jest Stowarzyszenie Druga Runda z siedzibą we Wrocławiu.

W nawiązaniu do letniego Kina na Pergoli również Zima na Pergoli ma swoją część edukacyjno-poznawczą w formie zimowego Kina na Pergoli w Sali Audytoryjnej WCK. Idea to prezentacja filmów, których bohaterem jest miasto Wrocław lub wydarzenia, które miały miejsce w naszym mieście. Zaprezentowane zostaną materiały Polskiej Kroniki Filmowej dotyczące wydarzeń we Wrocławiu; „Zaraza”(1971) w reż. Romana Załuskiego traktująca o zmaganiach wrocławskich lekarzy; kryminał pt. „Tylko umarły odpowie”(1969) w reż. Sylwestra Chęcińskiego, w którym zobaczymy sceny kręcone m.in. we Wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych oraz reportaż pt. „Konsul i inni”(1970) w reż. Krzysztofa Gradowskiego, przedstawiający portret słynnego hochsztaplera – Czesława Śliwy, który podając się za konsula austriackiego we Wrocławiu wyłudził od ówczesnych wrocławian całkiem pokaźną sumę. Dodatkowym komentarzem do sytuacji będzie komedia sensacyjna pt. „Konsul”(1989) w reż. Mirosława Borka. Wstęp na seanse będzie biletowany, a cena biletu to 5 zł.

W ramach akcji „Zima na Pergoli” w styczniowe soboty i niedziele (17-18 oraz 24-25 stycznia) w godzinach 12:00 – 18:00 otwarta będzie Zimowa Księgarnia Ossolineum.