6 grudnia Centrum Poznawcze Hali Stulecia organizuje akcję „Wspomóż SZLACHETNĄ PACZKĘ!”

2 grudnia 2016

MIKOŁAJKOWE ATRAKCJE W CENTRUM POZNAWCZYM HALI STULECIA!

 

6 grudnia Centrum Poznawcze Hali Stulecia organizuje akcję „Wspomóż SZLACHETNĄ PACZKĘ”. W mikołajkowym programie m.in. zwiedzanie z przewodnikiem oraz specjalne zagadki ze słodkimi nagrodami. Tego dnia całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na Szlachetną Paczkę.

 

Co roku każdy z niecierpliwością wyczekuje odwiedzin Św. Mikołaja, który tak chętnie obdarowuje wszystkich prezentami. W tym roku zespół Centrum Poznawczego Hali Stulecia postanowił włączyć się w akcję, która będzie mikołajowym wsparciem jednej z wrocławskich rodzin. Dochód ze sprzedaży biletów wstępu do Centrum Poznawczego Hali Stulecia, jak również innych, odpłatnych atrakcji, będzie w całości przeznaczony na Szlachetną Paczkę. Każdy, kto chciałby przyłączyć się do akcji, może w tym dniu uczestniczyć w zwiedzaniu z przewodnikiem wnętrza Hali Stulecia, Panoramy Plastycznej Dawnego Lwowa czy też pokazach videomappingu pod monumentalną kopułą. Na zwiedzających czekać będą także ukryte na wystawie mikołajkowe zadania, w odszukaniu których pomogą pomocnicy Św. Mikołaja.

 

Program:

ZWIEDZANIE Z PRZEWODNIKIEM

Cena: 5 zł / os. (+ bilet wstępu do Centrum Poznawczego Hali Stulecia).

Rezerwacja miejsc nie jest wymagana.

ü  Tajemnicze zakamarki Hali Stulecia (60 min.) – g. 11:00, 13:00, 16:00

Jakie tajemnice kryją w sobie żelbetowe mury Hali Stulecia? Poznaj historię jedynego wrocławskiego zabytku wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO! Na czym polegała innowacyjność projektu Maksa Berga? Jak to możliwe, że Halę wzniesiono ponad 100 lat temu w tak ekspresowym tempie? Czy szyby w jej oknach na pewno są przezroczyste? Na te i inne pytania poznacie odpowiedzi już 6 grudnia! Zwiedzanie zakończy się 10-minutowym pokazem videomappingu pod kopułą Hali Stulecia.

ü  Panorama Plastyczna Dawnego Lwowa (60 min.) – g. 12:00, 14:00, 16:00

Poznaj historię niesamowitego modelu architektonicznego – Panoramy Plastycznej Dawnego Lwowa, dzieła inż. Janusza Witwickiego i jego współpracowników. Model ukazuje wygląd zabudowy Lwowa w roku 1772 w obrębie fortyfikacji miejskich. „Panorama” to efekt tysięcy godzin studiów, badań, prac przygotowawczych i właściwych prac modelarskich, budowana przez ponad 10 lat. Zwiedzanie zakończy się 10-minutowym pokazem videomappingu pod kopułą Hali Stulecia.

 

Szczegółowe informacje:

Centrum Poznawcze Hali Stulecia (budynek Hali Stulecia, wejście „D3”)

Tel. 71 / 347 51 51 lub 71 347 50 47

www.centrumpoznawcze.pl