Aplikacja mobilna „Hala Stulecia”

Wirtualny szlak wielkiej historii

Hala Stulecia – jako pierwszy obiekt we Wrocławiu, wdrożyła najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne wprowadzające turystów w świat augmented reality – rzeczywistości rozszerzonej, czyli pokazujący odwzorowanie rzeczywistości łączące to, co realne z nakładanym komputerowo obrazem. Zapraszamy do pobrania aplikacji, dzięki której zobaczą Państwo na swoim telefonie unikatowe zdjęcia i wizualizacje, które opowiedzą fascynującą, choć nie zawsze znaną historię jedynego we Wrocławiu obiektu wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Aplikację „Hala Stulecia” pobrać będzie można również bezpośrednio ze sklepów z aplikacjami AppStore, Google Play, Windows Store .

Po uruchomieniu aplikacji, użytkownik znajdujący się na terenie kompleksu Hali, zostanie zlokalizowany w jednym z 9 miejsc , w którym będzie można skorzystać z opcji „Zwiedzanie” w formule rozszerzonej rzeczywistości. Po zajęciu odpowiedniej pozycji właściciel urządzenia (smartfonu) z zainstalowaną aplikacją może patrząc na ekran „przez aplikację” obejrzeć widok danego elementu lub obiektu (np. gmach Hali, wnętrza obiektu czy Pergolę ) sprzed 100, 50 lub 10 lat. Wirtualny spacer po kompleksie umożliwi interaktywna mapka. Dzięki aplikacji, wszyscy zwiedzający będą mogli również zapoznać się ze spektakularnymi Panoramami 360 stopni.

Oprócz obiektów wyświetlać się będą dodatkowe informacje – po naciśnięciu odpowiednich opcji pojawią się materiały tekstowe i animacje. Co również istotne, wszystkie materiały będą dostępne w 3 wersjach językowych (polski, angielski, niemiecki).