Żyj i Mieszkaj we Wrocławiu

Już 16 i 17 czerwca na Pergoli oraz we Wrocławskim Centrum Kongresowym odbędzie się 9. edycja pikniku Żyj i Mieszkaj we Wrocławiu.

Przez cały dzień zapraszamy na stoiska naszych partnerów (instytucje kulturalne, sportowe, rady wrocławskich osiedli) oraz prezentację oferty mieszkaniowej członków zrzeszonych w PZFD Wrocław. Na przestrzeni na zewnątrz od strony fontanny zapraszamy na strefę relaksu, a także do skorzystania ze strefy dla dzieci.

W sali warsztatowej równolegle będą odbywały się warsztaty (ceramiczne, malarskie, wnętrzarskie, sportowe) oraz spotkania z osobami zaangażowanymi w życie Wrocławia. Tematyka paneli koncentrować się będzie wokół prognoz na przyszłość oraz cech, które stanowią o wyjątkowości wrocławskiej aglomeracji na tle innych polskich miast.

Skaldowie to bez wątpienia fenomen w historii polskiej muzyki rozrywkowej: jedna z najbardziej oryginalnych, a

zarazem najbardziej popularnych grup jaka kiedykolwiek powstała w Polsce. Zespół – legenda, który w blisko 50-

letniej działalności przedstawił tak bogaty i różnorodny repertuar, że „ zaszufladkowanie ” go w jednym konkretnym

gatunku muzycznym, wydaje się zadaniem prawie niemożliwym.

W ich twórczości odnajdujemy nie tylko różne odmiany beatu, popu, ale również niezwykle popularny w latach 70.

rock progresywny, a nawet jazz-rock.

Bilety :

EVENTIM

TICKETMASTER

Dowiedz się  więcej : TUTAJ 

Rum Love Festiwal
– Najbardziej Aromatyczny Festiwal w Polsce

Najbardziej aromatyczny festiwal zaraża Polskę pasją do rumu po raz drugi.

 

Dwa dni warsztatów, koncerty oraz niezapomniana atmosfera. Tak było w zeszłym roku na Rum Love Festiwal we Wrocławiu.

 

W tym roku, jak w poprzednim, Rum Love Festiwal odbędzie się w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia wpisanym na listę UNESCO, ponieważ wyjątkowe wydarzenia potrzebują wyjątkowej przestrzeni.

 

Szkolenia, MASTERCLASS, kilkadziesiąt stoisk wystawienniczych, ponad 400 rumów, dostępnych podczas festiwalu. Do dyspozycji gości będzie taras zewnętrzny oraz sklep festiwalowy.

 

Na tegorocznym festiwalu uczestnicy będą mieli okazję wybrać „Rum Festiwalu” czyli rum, który przypadł do gustu największej liczbie gości.

http://rumlovefestiwal.com /

https://www.facebook.com/events/850898328423705/

#Let’s play SNOWMAN

Let’s play in Centennial Hall to autorski cykl koncertów realizowanych w Hali Stulecia i Wrocławskim Centrum Kongresowym. Co je łączy? Muzyka alternatywna – electronic dance, nu jazz, electro-jazz, avant pop i pokrewne. Na naszą scenę zapraszamy zarówno utalentowanych artystów, którzy mogą się pochwalić dużą popularnością i międzynarodową karierą, jak i młode talenty, które na pewno warto odkryć.

Warto przypomnieć, że cykl Let’s play otworzył koncert gwiazdy  trip hopu  Tricky’ego, który wystąpił we Wrocławskim Centrum Kongresowym  23 listopada 2017 roku w ramach trasy promującej album „Uniform”. Dzień później w ramach cyklu koncertowali Marcin Cichy i Igor Pudło tworzący wrocławską formację Skalpel.

Sukces zeszłorocznej imprezy zachęcił nas do kontynuowania tej formuły, której istotą jest zapraszanie na scenę artystów poszukujących, niejednoznacznych stylistycznie, swobodnie mieszających style i gatunki. Te właśnie cechy posiada kolejny gość cyklu Let’s Play – poznański zespół Snowman. Grupa powstała w 2002 roku, a jej gitarzystą i wokalistą jest Michał Kowalonek,  występujący  jednocześnie w znanej polskiej formacji Myslowitz,  w której w 2012 roku zastąpił Artura Rojka.

Pierwszą płytę zatytułowaną  „Lazy”  Snowman wydał w 2008 roku. Dla scharakteryzowania ich muzyki użyto wielu określeń: post rock, jazz, elektronika, trans jazz, rock progresywny, psychodelia, gitarowa alternatywa lub po prostu eksperyment. Zespół wyraźnie szukał ciekawych rozwiązań brzmieniowych, dzięki czemu po latach płyta ta stanowi bardzo ciekawy przykład twórczego, w pełni autorskiego określenia własne tożsamości artystycznej.

Inny charakter miała druga płyta zespołu „The Best Is Yet To Come“ z 2011 roku. Snowman pokazał swoje nowe oblicze – zdecydowanie bardziej piosenkowe, melodyjne i dynamiczne. Ostatnim albumem w dorobku grupy jest zeszłoroczny  „Gwiazdozbiór”. Tym razem zespół powrócił z płytą w całości polskojęzyczną. Nowy album to zbiór utworów pełnych emocji, melodii i tego, co prawdziwe.

Repertuar to kompozycje, które stanowią spójną całość. To dojrzałe, energetyczne brzmienie i intrygujące teksty podkreślone rewelacyjnym wokalem lidera Michała Kowalonka.

To w właśnie w głównej mierze utwory z albumu „Gwiazdozbiór” usłyszymy  podczas czwartkowego wieczoru, 14 czerwca 2018 we Wrocławskim Centrum Kongresowym w kompleksie Hali Stulecia. Warto być tego dnia z nami!

Let’s play to gwarancja doskonale wyselekcjonowanej muzyki najwyższej klasy i świetnej rozrywki na wysokim poziomie. Wszystkie informacje na: www.facebook.com/LetsPlayinCH

 

 

BILETY NA KONCERT DOSTĘPNE NA :

Koncert z okazji Dnia Matki
w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej pod batutą Jana Ślęka

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert Orkiestry Wszechczasów z okazji zbliżającego się Dnia Matki do Sali Audytoryjnej Wrocławskiego Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia. W programie przeboje muzyki klasycznej, popularnej i operetkowej. Muzyczne propozycje zaspokoją oczekiwania zarówno melomanów, którzy usłyszą wirtuozowskie utwory skrzypcowe, jak i osób które chcą dobrze bawić się w towarzystwie  Wrocławskiej Orkiestry Festiwalowej im. Johanna Straussa! Koncert z okazji Dnia Matki w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej pod batutą Jana Ślęka bilety już w sprzedaży.

Na scenie pojawią się:

Jan Ślęk – Dyrygent

Od 1956 współpracuje z Wrocławską Operą i Operetką. Jest założycielem i dyrygentem „Sinfoniety Wrocławskiej” przy Filharmonii Wrocławskiej oraz Kameralnej Orkiestry Akademickiej przy Uniwersytecie Wrocławskim. Jest założycielem i kierownikiem artystycznym odbywającego się od 1993 r. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej od Josepha Lannera do Roberta Stolza we Wrocławiu. W roku 2009 otrzymał Austriacki Krzyż Honorowy Nauki i Sztuki I klasy za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuki i nauki.

Profesor Jan Miodek – Gospodarz Koncertu

Polski językoznawca, profesor nauk humanistycznych, dyrektor Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, członek Komitetu Językoznawstwa Polskiej Akademii Nauk. Jako członek Rady Języka Polskiego jest współodpowiedzialny m.in. za wszystkie uchwały ortograficzne Rady. Jest twórcą i prezenterem programów telewizyjnych Ojczyzna polszczyzna i Słownik polsko@polski.

Wiktor Kuzniecow – Skrzypce

Zwycięzca Ogólnokrajowego Konkursu Skrzypcowego im. Lysienko, laureat Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im H. Wieniawskiego w Poznaniu i N. Paganiniego w Genue. Związany z Wrocławską Orkiestrą Kameralną „Leopoldinum” i Akademią Muzyczną im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. W ciągu ostatnich 10 lat wraz z zespołem dał około 400 koncertów, miedzy innym grając w Filharmonii Berlińskiej czy w Lajeszale w Hamburgu. Jest wiceprezesem Towarzystwa Koncertowego, organizator dwóch edycji Międzynarodowego Festiwalu „PAGANINI” oraz Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego „Młody Wirtuoz”.

Paulina Pfeiffer – Sopran

Solistka Królewskiej Opery w Sztokholmie. Występowała m.in. na ceremonii wręczenia Nagrody Nobla w Sztokholmie, Ystad Teater, Folkoperan, Bluebeard’s Castle w Bogocie, Théâtre du Châtelet, Pałacu Królewskim i Kungliga Operan w Sztokholmie. Otrzymała szereg stypendiów i nagród m.in. stypendium Fundacji Barbro Saléna, stypendium Birgit Nilsson, stypendium Bayreuth Szwedzkiego Towarzystwa Wagnerów, stypendium Confidencen  Fundacji Anders Wall, stypendium Muzyczne Alice Babs  Lion’s, stypendium Gillisa Bratta Konstnärsringen, stypendium Gålöstiftelsen, nagrodę Jenny Lind oraz Bernadotte Art Award .

Przemysław Borys-Tenor

Jest studentem V roku studiów Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie prof. Bogdana Makala. Współpracował z wieloma wybitnymi dyrygentami. Uczestniczył w nagraniu Magnificatu M. J. Żebrowskiego oraz Mszy C- dur A. Ivacica. Laureat licznych wokalnych konkursów międzynarodowych, w tym konkursu im. „Giuseppe Martinelli – Aureliano Pertile” Montagnana oraz w Weronie. Brał udział w licznych kursach oraz w kursach mistrzowskich prowadzonych przez maestrę Teresę Żylis-Gara w Radziejowicach. Koncertował w Polsce i w Niemczech, wykonując partie operowe, operetkowe, kantatowe i oratoryjne.

Koncert z okazji Dnia Matki w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej pod batutą Jana Ślęka we Wrocławiu bilety dostępne na :

 

DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL ROWEROWY
II. EDYCJA

Druga edycja Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego w Hali Stulecia coraz bliżej. Organizatorzy zapraszają na święto pasjonatów dwóch rowerowych kół w weekend 20-22 kwietnia 2018 roku. Zapowiada się mnóstwo rowerowych atrakcji i dobrej zabawy!

Dolnośląski Festiwal Rowerowy 2018 to druga edycja święta rowerzystów i pasjonatów aktywnych form spędzania wolnego czasu na dwóch kołach, w regionie uznawanym za rowerową stolicę Polski. To połączenie imprezy wystawienniczej z kongresem rowerowym oraz atrakcjami sportowymi. Na jeden kwietniowy weekend (20-22.04.2018) zamienimy wrocławską Halę Stulecia w strefę dobrej, rowerowej zabawy. 

Festiwal będzie miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Od spotkań z kolarskimi mistrzami, targów branży rowerowej, zawodów sportowych, poprzez strefę rowerowego kina, wielki rowerowy serwis przedsezonowy i kongres aktywnych rowerowo samorządów.

DFR 2018 ma być miejscem spotkań, rozmów i dobrej zabawy dla wszystkich – zawodowców, amatorów, całych rodzin; osób, które od lat jeżdżą na rowerze, a także tych, którzy dopiero zaczynają swoją rowerową przygodę. Nie zabraknie też miejsca na opowieści podróżników, spotkania z mistrzami, prezentacji atrakcyjnych turystycznie miejsc oraz rozmowy o dobrych praktykach rowerowych z różnych części kraju.  

Zapraszamy na www.festiwalrowerowy.eu

www.facebook.com/DolnoslaskiFestiwalRowerowy

 

dZIEŃ SENIORA
W HALI STULECIA

 

Po raz kolejny wraz z  Wrocławskim Centrum Seniora zapraszamy do kompleksu Hali Stulecia na  wydarzenia organizowane z myślą o SENIORACH. Jak zwykle, program dnia jest niezwykle różnorodny.

Zachęcamy do zapoznania się harmonogramem wydarzeń i czekamy na Państwa w niedzielę 24 września !

HARMONOGRAM DNIA SENIORA 2017

* z uwagi na duże zainteresowanie zwiedzaniem obu wystaw : Centrum Poznawczego Hali Stulecia oraz Panoramy Plastycznej Dawnego Lwowa wszystkich tych  Seniorów, którzy z racji ograniczeń  nie będą mogli w niedzielę 24 września skorzystać z obu atrakcji,  zapraszamy w piątek – 29.09.,  w godzinach 10.00-18.00. Również w tym terminie osoby powyżej 60. roku życia będą mogły kupić bilet w cenie 5 zł /os.

SENIORTEKA

SENIORTEKA TO :

>>>specjalnie zaaranżowana przestrzeń Sali Wielofunkcyjnej Wrocławskiego Centrum Kongresowego,

>>> połączenie eleganckiego balu i szalonej dyskoteki,

>>> wspólna zabawa  na tanecznym parkiecie już od pierwszych taktu.

Zachęcamy do udziału w zabawie tanecznej przy muzyce z czasów młodości. Niezapomniany klimat, liczne niespodzianki  oraz porywająca do tańca w parach lub solo muzyka !  Ta formuła spotkania i zabawy w gronie znajomych i  przyjaciół już na stałe wpisała się  do kalendarza imprez organizowanych z myślą o Seniorach, w kompleksie Hali Stulecia.

24 wrzesień 2017 | od godz. 19.30 do 22.00  WROCŁAWSKIE CENTRUM KONGRESOWE

BILETY W CENIE 10 zł do nabycia w kasie Centrum Poznawczego Hali Stulecia / wejście D3/

informacja telefoniczna Centrum Poznawcze Hali Stulecia – kasa biletowa

ul. Wystawowa 1, 51-618 Wrocław
tel. 71- 347 51 51
rezerwacja@halastulecia.pl

 

Organizator :

 

Logo Hala Stulecia + tło

 

 

Światowy Kongres Bibliotekarstwa i Informacji IFLA

Światowy Kongres Bibliotekarstwa i Informacji IFLA jest największym i najważniejszym w świecie wydarzeniem związanym z bibliotekarstwem i informacją naukową. Coroczny kongres IFLA odbywa się zawsze w sierpniu, za każdym razem w innym kraju i gromadzi od 3500 do 5000 profesjonalistów z ok. 120 krajów.

Kongresy IFLA to Global Libraries Voice – przegląd najważniejszych wydarzeń dotyczących bibliotekarstwa, informacji naukowej, zarządzania wiedzą, prezentacja innowacyjnych projektów wytyczających przyszłość bibliotek, wymiana doświadczeń i opinii najwybitniejszych przedstawicieli światowego bibliotekarstwa.

Od chwili powstania tej organizacji – tj. od 1927 roku, Polska gościła kongresy IFLA dwukrotnie: w roku 1936 oraz  w 1959. Trzecie spotkanie ze światowym bibliotekarstwem – Światowy Kongres IFLA 2017 oraz towarzyszące mu 83. Generalne Zgromadzenie członków IFLA,  które odbędzie się we Wrocławiu, w dniach 19-25 sierpnia 2017 r. pod hasłem Biblioteki. Solidarność. Społeczeństwo jest okazją do pokazania dorobku polskiego bibliotekarstwa.

Dla kraju-organizatora kongres jest szansą na zademonstrowanie swojego dorobku profesjonalnego zagranicznym uczestnikom, a także daje szerszemu niż zwykle gronu własnych bibliotekarzy możliwość kontaktu z najwybitniejszymi przedstawicielami branży z całego świata.

Ważnym elementem kongresów IFLA jest tzw. Exhibit, czyli wystawa gromadząca stoiska wystawców-sponsorów, oferujących rozwiązania technologiczne dla bibliotek, co jest dobrą okazją do nawiązania kontaktów i rozmowy o produktach ułatwiających pracę bibliotekarza. To prawdziwa gratka dla miłośników nowych technologii i gadżetów.

Główne informacje o Kongresie znajdują się na stronie IFLA: 2017.ifla.org.

KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK DLA SENIORÓW

W czwartek 17 grudnia o godzinie 18:00 we Wrocławskim Centrum Kongresowym w kompleksie Hali Stulecia odbędzie się świąteczny koncert kolęd i pastorałek dla seniorów. Wydarzenie organizowane jest przez Halę Stulecia we współpracy z Gminą Radków oraz Wrocławskim Centrum Seniora. W ten sposób organizatorzy chcą podziękować za udział seniorów w imprezach organizowanych na terenie Hali Stulecia w ciągu całego roku.

Świąteczny program artystyczny w wykonaniu seniorów z Gminy Radków, którzy z pełnym zaangażowaniem pielęgnują ludowy charakter swojego regionu, będzie ostatnim w tym roku wydarzeniem, które Hala Stulecia zorganizuje dla seniorów. W programie zaplanowano trzy koncerty lokalnych zespołów. W pierwszej części usłyszymy najstarsze kolędy i pastorałki w wykonaniu ludowego zespołu Katarzynki z Radkowa. W dalszej części w góralskim klimacie rozbrzmiewać będą polskie kolędy, a ich wykonawcami będzie góralska kapela Harnaś. W ostatniej części świątecznego spotkania wszyscy zaśpiewamy wybrane utwory wraz z chórem Cantus, który w tym roku obchodzi 20-lecie swojej działalności. W holu Wrocławskiego Centrum Seniora zostaną przygotowane przez mieszkańców Gminy Radków również stoiska świąteczne.

Wstęp na koncert możliwy jest wyłącznie za okazaniem zaproszenia, które można nieodpłatnie odebrać od poniedziałku 14 grudnia we Wrocławskim Centrum Seniora przy pl. Dominikańskim. Ilość zaproszeń jest ograniczona.

„KATARZYNKI”

Wrocław Stoły Wigilijne 2010 064Ludowy Zespół „Katarzynki” ze Ścinawki Górnej reprezentuje gminę Radków powstał w 2004 roku. Katarzyny Jarosz. Składa się z grupy 12 osobowej tj. wokalnej oraz kapeli. W skład kapeli wchodzi akordeon oraz dwoje skrzypiec. Kierownikiem zespołu jest Stanisław Bury. W swojej działalności może pochwalić się bogatym i szerokim repertuarem. Śpiewa piosenki i pieśni wszystkich regionów jak również kolędy i pastorałki, ale szczególnie bliski ich sercu jest folklor Ziemi Sądeckiej. Występują na imprezach lokalnych, gminnych i powiatowych. W 2010 roku reprezentował Dolny Śląsk na dożynkach Prezydenckich w Spale. Jak również uczestniczył w XXII Międzynarodowym Festiwalu Folkloru w Strzegomiu oraz w VI Festiwalu Tradycji Dolnego Śląska we Wrocławiu. Biorą udział w przeglądach zespołów ludowych, otrzymując zaszczytne miejsca i liczne nagrody. Wspomnieć należy że w 2009 roku biorąc udział w V Prezentacji Zespołów Ludowych Ziem Pogranicza „Róża Kłodzka” zajęli I miejsce a przez kolejne trzy lata II miejsce a w tym roku czyli 2015 ponownie I miejsce. W przeciągu ostatnich pięciu lat swoje umiejętności muzyczne i wokalne zapisał na czterech płytach  Od 2005 roku zespół przyjął nazwę „Katarzynki” od imienia założycielki zespołu pani Katarzyny Jarosz.

Kapela góralska „HARNAŚ” z Radkowa

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Początkowo grywali w domu wyłącznie dla siebie, ale zafascynowani górami i góralszczyzną postanowili pójść dalej w tym kierunku. W ten sposób pod w roku 2008, u podnóża Gór Stołowych z dominującym szczytem Szczelińca, utworzono kapelę pod nazwą „HARNAŚ”. Muzycy śpiewają gwarą góralską i grają na modyfikowanych na styl góralski (i przez rdzennych Górali) instrumentach smyczkowych, wiernie oddając charakter i brzmienie tradycji góralskiej. W ich repertuarze znajdują się przede wszystkim pieśni z Podhala, ale także można usłyszeć nutę sądecką i żywiecką. Członkowie kapeli to osoby, których korzenie sięgają Podhala oraz okolic. Ciągle doskonalą swój warsztat, poprzez spotkania i  muzykowanie z góralską rodziną Mardułów w Poroninie, pod kierunkiem Stanisława Marduły nauczyciela Szkoły Muzycznej w Zakopanem. Nieustannie poszukują rdzennych górali w lokalnym środowisku, chcąc powiększyć skład i rozbudowywać zespół. W lipcu 2010 roku zespół „HARNAŚ” po raz pierwszy wziął udział w Przeglądzie Zespołów Pogranicza w Pstrążnej, gdzie otrzymał zaszczytne I miejsce, po czym został zaproszony do  Wrocławia na Festiwal Tradycji Dolnego Śląska. W styczniu 2011 r. wziął udział w zimowej edycji Listy Przebojów Ludowych Radia Wrocław. Trwającą trzy miesiące edycja przynosi im kolejny sukces, zwycięstwo i  pierwsze miejsce w Liście Przebojów Ludowych 2011, za co w nagrodę otrzymują profesjonalne nagranie płyty przez Polskie Radio Wrocław. W czerwcu  2011 r. otrzymał II miejsce w Dolnośląskim Przeglądzie Zespołów Ludowych. Pod koniec czerwca 2012 r. kapela wzięła udział 46 Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków w Kazimierzu Dolnym, a we wrześniu w polanickiej Tęczy Polskiej, gdzie otrzymuje II miejsce. W styczniu 2013 otrzymuje Różę Kłodzką nagrodę Starosty Kłodzkiego, a w lipcu I miejsce  w Przeglądzie Zespołów Pogranicza i w lipcu br. po raz trzeci otrzymuje I nagrodę w Przeglądzie Zespołów Pogranicza.

Chór Cantus

Chór powstał we wrześniu 1995 roku z inicjatywy muzyka i organisty, Stanisława Paluszka, który jest jego kierownikiem i dyrygentem. Działa przy Bazylice Wambierzyckiej, gdzie ma swoją siedzibę i tam odbywają się próby. Chórzyści to mieszkańcy Wambierzyc oraz pobliskich miejscowości. Większość z nich nie posiada wykształcenia muzycznego, ale posiada coś więcej – pasję i zamiłowanie do muzyki, bez których na pewno nie da się być artystą. Wykonuje przede wszystkim muzykę sakralną, gospel, negro spirituals, dawną, ludową, współczesną oraz kompozycje własne. W swojej już niemal 20 letniej działalności występował nie tylko w kraju, ale i zagranicą. Uczestniczył dwukrotnie w mszy transmitowanej przez Polskie Radio z kościoła Św. Krzyża z Warszawy, a także w niedzielnej mszy z Krakowa-Łagiewnik, transmitowanej przez Telewizję Polską. Jest gospodarzem Festiwalu im. Reimanna Wambierzycach, na którym co roku prezentuje przede wszystkim dorobek kompozytora. Uświetnia uroczystości w Bazylice oraz aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym gminy Radków i powiatu kłodzkiego.

1840_HalaStulecia_baner_1366x426