NIEZWYKŁA IMPREZA MIKOŁAJKOWA

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa wraz z całą rodziną na niezwykłą imprezę Mikołajkową organizowaną przez  Centrum Poznawcze Hali Stulecia oraz Orfin. Impreza odbędzie się 6 grudnia we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia. W programie m.in. świąteczna odsłona przedstawienia teatralnego „Pomagajek czyli historia z brodą”, warsztaty ze Świętym Mikołajem, pokazy druku 3D z czekolady, pracownia ozdób choinkowych oraz wiele innych atrakcji! Co i kiedy dokładnie będzie można zobaczyć, zrobić i posmakować?

HARMONOGRAM:

 • 10:30-12:00 Pracownia Świętego Mikołaja (warsztaty ze Świętym Mikołajem!)*
 • 11:00-12:00 spektakl „Pomagajek czyli historia z brodą”
 • 12:30-14:00 Pracownia Świętego Mikołaja (warsztaty ze Świętym Mikołajem!)*
 • 14:30-16:00 Pracownia Świętego Mikołaja (warsztaty ze Świętym Mikołajem!)*
 • 16:00-17:00 spektakl „Pomagajek czyli historia z brodą”

* warsztat przeznaczony jest dla dzieci w wieku 5 i więcej lat

ATRAKCJE DODATKOWE:

 • 12:00-17:30 Świąteczna fotobudka
 • 10:00-17:00 Pokazy druku 3D z czekolady
 • 10:00-17:00 Pracownia ozdób choinkowych
 • 9:00-17:00 wejście na wystawy Centrum Poznawczego Hali Stulecia, Plastycznej Panoramy Dawnego Lwowa oraz na lodowisko przy wrocławskiej Pergoli

BILETY:

 • Bilet na spektakl: 40 zł/os.*
 • Bilet na warsztaty: 40 zł/os.*
 • Bilet dla opiekuna: 10 zł/os.**

* Bilet upoważnia do obejrzenia spektaklu lub udziału w warsztacie oraz do skorzystania ze wszystkich atrakcji dodatkowych (wejście na lodowisko w ramach biletu nie obejmuje kosztu wypożyczenia kasku oraz łyżew). Ilość biletów z możliwością obejrzenia spektaklu lub wzięcia udziału w warsztatach jest ograniczona.

** Bilet przeznaczony dla opiekunów dzieci biorących udział w warsztatach. Umożliwia wstęp do strefy Św. Mikołaja (fotobudka, pracownia ozdób choinkowych, pokazy druku 3D z czekolady).

Przedsprzedaż biletów prowadzi Krasnal Info przy Ratuszu oraz kasa biletowa w Centrum Poznawczym Hali Stulecia (71 347 51 51).

Dzień Seniora w kompleksie Hali Stulecia 2015

Zapraszamy wszystkich Seniorów  do spędzenia październikowej  niedzieli w kompleksie Hali Stulecia

W niedzielę 4 października przy Hali Stulecia odbędzie się szereg wydarzeń dedykowanych seniorom. „Dzień Seniora w kompleksie Hali Stulecia”, to kolejne wydarzenie, które organizowane jest z myślą o osobach starszych. W programie zaplanowano targi, występy, zwiedzanie stałych ekspozycji, czy zabawę taneczną. Wyjątkowym punktem programu będzie koncert Don Vasyla i Gwiazd Cygańskiej Pieśni.

PROGRAM DNIA SENIORA W KOMPLEKSIE HALI STULECIA

10.00 – 18.00 zwiedzanie Centrum Poznawczego Hali Stulecia / CENA BILETU – 5 zł

Dzięki tradycyjnym i audiowizualnym mediom, można  będzie  poznać  historię powstania jednej z najciekawszych architektonicznie budowli Wrocławia, Hali Stulecia – Obiektu Światowego Dziedzictwa UNESCO.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA10.00 – 18.00 zwiedzanie Panoramy  Plastycznej Dawnego Lwowa / CENA BILETU – 5 zł

Zapraszamy na sentymentalny spacer po Lwowie. Najnowsza wystawa oferowana w specjalnie przystosowanej przestrzeni Hali Stulecia  pozwala poznać  architekturę XVIII wiecznego Lwowa. Makieta z wielkim pietyzmem i dbałością o szczegół, budowana przez  kilkanaście lat przez Janusza Witwickiego, stanowi  jądro, wokół którego już w sposób nowoczesny animatorzy ekspozycji opowiadają o niezwykłych losach Twórcy i samej makiety Panoramy Plastycznej Dawnego Lwowa.

10.00 – 15.00 – TARGI SENIORALNE / WSTĘP WOLNY

Kilkadziesiąt stoisk, w ramach których będzie można zapoznać się z ofertą dedykowaną osobom starszym, np. nieodpłatnie wykonać badanie słuchu lub pomiar ciśnienia, poznać ofertę kulturalną i rozrywkową, zadbać o aktywność fizyczną oraz rozwój w ramach kursów, szkoleń i warsztatów. Dodatkowo zaplanowany został pokaz mody dawnej, którego autorami są wrocławscy seniorzy.

14.00-15.30  Seniorzy Radkowa Seniorom Wrocławia / WSTĘP WOLNY

Specjalny program artystyczny w wykonaniu seniorów z Gminy Radków, którzy z pełnym zaangażowaniem pielęgnują ludowy charakter swojego regionu. W ramach promocji będzie można skosztować specjałów śląskiej kuchni na stoiskach degustacyjnych oraz zapoznać się z atrakcjami, które z pewnością mogą stać się celem weekendowego wyjazdu. W programie zaplanowano dwa koncerty lokalnych zespołów:

„KATARZYNKI” – koncert / wstęp wolny!

W ogrodzie u P. Chomikowej 2013r (2)Ludowy Zespół „Katarzynki” powstał w 2004 roku zespół i przyjął nazwę „Katarzynki” od imienia założycielki zespołu Pani Katarzyny Jarosz. Zespół składa się z grupy 12 osobowej tj. wokalnej oraz kapeli. W skład kapeli wchodzi akordeon oraz dwoje skrzypiec. Kierownikiem zespołu jest Stanisław Bury. W swojej działalności może pochwalić się bogatym i szerokim repertuarem. Śpiewa piosenki i pieśni wszystkich regionów jak również kolędy i pastorałki, ale szczególnie bliski ich sercu jest folklor Ziemi Sądeckiej. Występują na imprezach lokalnych, gminnych i powiatowych. W 2010 roku reprezentował Dolny Śląsk na dożynkach Prezydenckich w Spale, uczestniczył w XXII Międzynarodowym Festiwalu Folkloru w Strzegomiu oraz w VI Festiwalu Tradycji Dolnego Śląska we Wrocławiu. Zespół bierze udział w przeglądach zespołów ludowych, otrzymując zaszczytne miejsca i liczne nagrody. W 2009 roku biorąc udział w V Prezentacji Zespołów Ludowych Ziem Pogranicza „Róża Kłodzka” zajęli I miejsce a przez kolejne trzy lata II miejsce a w tym roku czyli 2015 ponownie I miejsce. W przeciągu ostatnich pięciu lat swoje umiejętności muzyczne i wokalne zapisał na czterech płytach.

Kapela góralska „HARNAŚ” z Radkowa – koncert / wstęp wolny!

SAMSUNG DIGITAL CAMERAPoczątkowo grywali w domu wyłącznie dla siebie, ale zafascynowani górami i góralszczyzną postanowili pójść dalej w tym kierunku. W ten sposób pod w roku 2008, u podnóża Gór Stołowych z dominującym szczytem Szczelińca, utworzono kapelę pod nazwą „HARNAŚ”. Muzycy śpiewają gwarą góralską i grają na modyfikowanych na styl góralski (i przez rdzennych Górali) instrumentach smyczkowych, wiernie oddając charakter i brzmienie tradycji góralskiej. W ich repertuarze znajdują się przede wszystkim pieśni z Podhala, ale także można usłyszeć nutę sądecką i żywiecką. Członkowie kapeli to osoby, których korzenie sięgają Podhala oraz okolic. Ciągle doskonalą swój warsztat, poprzez spotkania i  muzykowanie z góralską rodziną Mardułów w Poroninie, pod kierunkiem Stanisława Marduły nauczyciela Szkoły Muzycznej w Zakopanem. Nieustannie poszukują rdzennych górali w lokalnym środowisku, chcąc powiększyć skład i rozbudowywać zespół. W lipcu 2010 roku zespół „HARNAŚ” po raz pierwszy wziął udział w Przeglądzie Zespołów Pogranicza w Pstrążnej, gdzie otrzymał zaszczytne I miejsce, po czym został zaproszony do  Wrocławia na Festiwal Tradycji Dolnego Śląska. W styczniu 2011 r. wziął udział w zimowej edycji Listy Przebojów Ludowych Radia Wrocław. Trwającą trzy miesiące edycja przynosi im kolejny sukces, zwycięstwo i  pierwsze miejsce w Liście Przebojów Ludowych 2011, za co w nagrodę otrzymują profesjonalne nagranie płyty przez Polskie Radio Wrocław. W czerwcu  2011 r. otrzymał II miejsce w Dolnośląskim Przeglądzie Zespołów Ludowych. Pod koniec czerwca 2012 r. kapela wzięła udział 46 Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków w Kazimierzu Dolnym, a we wrześniu w polanickiej Tęczy Polskiej, gdzie otrzymuje II miejsce. W styczniu 2013 otrzymuje Różę Kłodzką nagrodę Starosty Kłodzkiego, a w lipcu I miejsce  w Przeglądzie Zespołów Pogranicza i w lipcu br. po raz trzeci otrzymuje I nagrodę w Przeglądzie Zespołów Pogranicza.

17.00 – Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni

WSZYSTKIE BILETY WYPRZEDANE!

Porywająca muzyka romska, rytmy którym trudno się oprzeć, folklor uwodzący barwą i temperamentem. Wyjątkowy koncert odbędzie się w Sali Audytoryjnej Wrocławskiego Centrum Kongresowego. Bilety w cenie 20 zł/os. dostępne będą w sprzedaży od 14 września w kasie biletowej Centrum Poznawczego Hali Stulecia (budynek Hali Stulecia, wejście „D3″). Informacje o biletach: 71 / 347 51 51

donvasyl (1)

19.30-22.00 SENIORTEKA – WSZYSTKIE BILETY WYPRZEDANE!

Na zakończenie zachęcamy do udziału w zabawie tanecznej przy muzyce z czasów młodości. Niezapomniany klimat, liczne niespodzianki w trakcie imprezy oraz porywająca do tańca w parach lub solo muzyka, stały się niemalże tradycją podczas wydarzeń organizowanych dla seniorów przez Halę Stulecia. W trakcie wydarzenia na miejscu będzie możliwość oddzielnego zakupu ciepłych oraz zimnych napojów, przekąsek oraz ciepłych dań.