Zima na pergoli w najbliższy weekend

Zima na pergoli w najbliższy weekend.

W najbliższą niedzielę 13 grudnia wszyscy fani fitnessu będą mogli uczestniczyć w zajęciach będących jedną z atrakcji akcji Zima na Pergoli, zaś amatorzy sportów zimowych skorzystać z oferty lodowiska przy Hali Stulecia.

Miasto w Formie  zaprasza na zimowy „Fitness na Pergoli”.

Wszyscy chętni wrocławianie będą mogli wziąć udział w czwartej edycji „Fitness na Pergoli”.  W ramach programu „Miasto w Formie” zaplanowane zostały zarówno zajęcia rozciągające jak i aerobowe. Spotkania odbywać się będą w sali wielofunkcyjnej we Wrocławskim Centrum Kongresowym, a zajęcia nordic walking zorganizowane będą w plenerze.

Bezpłatne treningi odbędą się w wybrane niedziele grudnia i stycznia w godz. 12.00-14.00. Uczestnicy zajęć sportowych otrzymają karty do zbierania naklejek za udział w zajęciach fitness. Najaktywniejsi na zakończenie otrzymają  upominki od „Miasta w Formie”. W najbliższą niedzielę zajęcia odbędą się w godzinach 12.00-14.00. Zapisy na stronie www.miastowformie.pl

df www

 

„HI FIVE” na lodzie.

W najbliższą niedzielę wszystkim łyżwiarzom korzystającym z oferty lodowiska na Pergoli towarzyszyć będzie gość specjalny – oficjalna maskotka Mistrzostw Europy w Pilce Ręcznej Mężczyzn – HI FIVE! Z gościem będzie można sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie na tle Zimowej Fontanny przy Hali Stulecia.

Maskotka przypominać będzie jednocześnie o organizowanym w Hali Stulecia turnieju piłki ręcznej mężczyzn – CHRISTMAS CUP, z udziałem 4 reprezentacji: Polski, Ukrainy, Czech i Iranu. Turniej rozegrany zostanie 28 i 29 grudnia br. Bilety dostępne są na portalu na e-bilet.pl.

eBilet button wer.2

 * Lodowisko na Pergoli czynne jest codziennie w godzinach od 9:00 do 22:00, w dni świąteczne lodowisko funkcjonuje wg indywidualnego rozkładu. Przerwy techniczne w celu czyszczenia tafli przewidziane są w godzinach 15:00 – 16:00 oraz 19:00 – 20:00. Koszt biletu normalnego wynosi 8 zł, ulgowego 5zł a grupowego 4zł. Dodatkowo przy lodowisku, za kaucją, można wypożyczyć łyżwy oraz kask dla dzieci. OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Otwarcie Zimy na Pergoli już w najbliższy weekend! MIKOŁAJKI NA LODOWISKU PRZY HALI STULECIA.

MIKOŁAJKI NA LODOWISKU PRZY HALI STULECIA.

Otwarcie Zimy na Pergoli już w najbliższy weekend!

W tym roku Święty Mikołaj przybędzie na łyżwach a spotkać go będzie można już 6 grudnia na lodowisku przy Hali Stulecia. Dla wszystkich małych i dużych dzieci przyniesie mnóstwo słodkości. Organizatorzy przewidzieli moc atrakcji, liczne zabawy i konkursy na świeżym powietrzu, przedstawienie teatralne oraz specjalne warsztaty dla dzieci.

Zimę na Pergoli wita Mikołaj na łyżwach.

Tegoroczną akcję Zima na Pergoli rozpoczyna wizyta Św. Mikołaja. W najbliższą niedzielę już od godziny 12:00 do 19:00 będzie można uczestniczyć w licznych grach i konkursach organizowanych na lodowisku przy Hali Stulecia jak np. przeciąganie liny, mini hokej oraz inne konkurencje sportowe.  Najmłodsi będą mogli liczyć na darmowe wskazówki profesjonalnych instruktorów jazdy, a wszystko przy specjalnej, świątecznej oprawie muzycznej. W tym wyjątkowym dniu Mikołaj częstować będzie wszystkich łyżwiarzy słodkościami.

Niezwykły gość specjalny.

Na wszystkich łyżwiarzy ślizgających się w najbliższą niedzielę przy Hali Stulecia czekać będzie również gość specjalny. Do zabawy i uczestnictwa w konkursach zapraszać będzie „High Five” – oficjalna maskotka  zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2016, które odbędą się m.in. we wrocławskiej Hali Stulecia już w styczniu. Szczęśliwcy będą mogli wygrać bilety na Christmas Cup, czyli mecze rozgrywane w grudniu w Hali Stulecia.

POMAGAJEK_Mikolajki_555x260px_SOCIAL_MEDIA_HS

Mikołajek-Pomagajek i świąteczne warsztaty.

Dodatkowo 6 grudnia wszystkie dzieci wraz z rodzicami i opiekunami będą mogli uczestniczyć w niezwykłej imprezie Mikołajkowej organizowanej przez  Centrum Poznawcze Hali Stulecia oraz Orfin. Impreza odbędzie się we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia. W programie m.in. świąteczna odsłona przedstawienia teatralnego „Pomagajek czyli historia z brodą”, warsztaty ze Świętym Mikołajem, pokazy druku 3D z czekolady, pracownia ozdób choinkowych oraz wiele innych atrakcji! Sprzedaż biletów prowadzi Krasnal Info przy Ratuszu oraz kasa biletowa w Centrum Poznawczym Hali Stulecia, szczegółowe informacje znajdują się na stronie http://halastulecia.pl/wydarzenie/niezwykla-impreza-mikolajkowa/, oraz pod nr telefonu 71 347 51 51.

Lodowisko przy Hali Stulecia

Lodowisko przy Hali Stulecia

Lodowisko na Pergoli.

Od ubiegłej soboty 28 listopada na Pergoli czynne jest lodowisko. Wszyscy chętni mogą się poślizgać codziennie w godzinach od 9:00 do 22:00, w dni świąteczne lodowisko funkcjonuje wg indywidualnego rozkładu. Przerwy techniczne w celu czyszczenia tafli przewidziane są w godzinach 15:00 – 16:00 oraz 19:00 – 20:00. Koszt biletu normalnego wynosi 8 zł, ulgowego 5zł a grupowego 4zł. Dodatkowo przy lodowisku, za kaucją, można wypożyczyć łyżwy oraz kask dla dzieci.

RAMOWY PLAN WYDARZENIA:

 • 09:00 – 22:00 – godziny pracy lodowiska
 • 09:00 – 11:00 – jazda dowolna
 • 11:00 – 12:00 – czyszczenie lodu 
 • 12:00 – 15:00 – zima z trenerem osiedlowym: rodzinna rozgrzewka na lodzie z trenerami osiedlowymi, gry i zabawy na lodzie, przeciąganie liny, mini hokej, konkurencje sportowe z upominkami –wstęp na lodowisko tylko dla uczestników zajęć
 • 15:00-16:00 – czyszczenie lodu
 • 16:00 – 19:00 – zabawa w towarzystwie „High Five” – oficjalnej maskotki zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2016, konkursy, darmowe konsultacje instruktorskie
 • 19:00 – 20:00 – czyszczenie lodu 
 • 21:00 – 22:00 wolna jazda

ZOBACZ INNE WYDARZENIA TEGO DNIA:

Mikołajki z Centrum Poznawczym Hali Stulecia

Wrocławskie Targi Dobrych Książek

Kabaret SMILE

Dzień Seniora w kompleksie Hali Stulecia 2015

Zapraszamy wszystkich Seniorów  do spędzenia październikowej  niedzieli w kompleksie Hali Stulecia

W niedzielę 4 października przy Hali Stulecia odbędzie się szereg wydarzeń dedykowanych seniorom. „Dzień Seniora w kompleksie Hali Stulecia”, to kolejne wydarzenie, które organizowane jest z myślą o osobach starszych. W programie zaplanowano targi, występy, zwiedzanie stałych ekspozycji, czy zabawę taneczną. Wyjątkowym punktem programu będzie koncert Don Vasyla i Gwiazd Cygańskiej Pieśni.

PROGRAM DNIA SENIORA W KOMPLEKSIE HALI STULECIA

10.00 – 18.00 zwiedzanie Centrum Poznawczego Hali Stulecia / CENA BILETU – 5 zł

Dzięki tradycyjnym i audiowizualnym mediom, można  będzie  poznać  historię powstania jednej z najciekawszych architektonicznie budowli Wrocławia, Hali Stulecia – Obiektu Światowego Dziedzictwa UNESCO.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA10.00 – 18.00 zwiedzanie Panoramy  Plastycznej Dawnego Lwowa / CENA BILETU – 5 zł

Zapraszamy na sentymentalny spacer po Lwowie. Najnowsza wystawa oferowana w specjalnie przystosowanej przestrzeni Hali Stulecia  pozwala poznać  architekturę XVIII wiecznego Lwowa. Makieta z wielkim pietyzmem i dbałością o szczegół, budowana przez  kilkanaście lat przez Janusza Witwickiego, stanowi  jądro, wokół którego już w sposób nowoczesny animatorzy ekspozycji opowiadają o niezwykłych losach Twórcy i samej makiety Panoramy Plastycznej Dawnego Lwowa.

10.00 – 15.00 – TARGI SENIORALNE / WSTĘP WOLNY

Kilkadziesiąt stoisk, w ramach których będzie można zapoznać się z ofertą dedykowaną osobom starszym, np. nieodpłatnie wykonać badanie słuchu lub pomiar ciśnienia, poznać ofertę kulturalną i rozrywkową, zadbać o aktywność fizyczną oraz rozwój w ramach kursów, szkoleń i warsztatów. Dodatkowo zaplanowany został pokaz mody dawnej, którego autorami są wrocławscy seniorzy.

14.00-15.30  Seniorzy Radkowa Seniorom Wrocławia / WSTĘP WOLNY

Specjalny program artystyczny w wykonaniu seniorów z Gminy Radków, którzy z pełnym zaangażowaniem pielęgnują ludowy charakter swojego regionu. W ramach promocji będzie można skosztować specjałów śląskiej kuchni na stoiskach degustacyjnych oraz zapoznać się z atrakcjami, które z pewnością mogą stać się celem weekendowego wyjazdu. W programie zaplanowano dwa koncerty lokalnych zespołów:

„KATARZYNKI” – koncert / wstęp wolny!

W ogrodzie u P. Chomikowej 2013r (2)Ludowy Zespół „Katarzynki” powstał w 2004 roku zespół i przyjął nazwę „Katarzynki” od imienia założycielki zespołu Pani Katarzyny Jarosz. Zespół składa się z grupy 12 osobowej tj. wokalnej oraz kapeli. W skład kapeli wchodzi akordeon oraz dwoje skrzypiec. Kierownikiem zespołu jest Stanisław Bury. W swojej działalności może pochwalić się bogatym i szerokim repertuarem. Śpiewa piosenki i pieśni wszystkich regionów jak również kolędy i pastorałki, ale szczególnie bliski ich sercu jest folklor Ziemi Sądeckiej. Występują na imprezach lokalnych, gminnych i powiatowych. W 2010 roku reprezentował Dolny Śląsk na dożynkach Prezydenckich w Spale, uczestniczył w XXII Międzynarodowym Festiwalu Folkloru w Strzegomiu oraz w VI Festiwalu Tradycji Dolnego Śląska we Wrocławiu. Zespół bierze udział w przeglądach zespołów ludowych, otrzymując zaszczytne miejsca i liczne nagrody. W 2009 roku biorąc udział w V Prezentacji Zespołów Ludowych Ziem Pogranicza „Róża Kłodzka” zajęli I miejsce a przez kolejne trzy lata II miejsce a w tym roku czyli 2015 ponownie I miejsce. W przeciągu ostatnich pięciu lat swoje umiejętności muzyczne i wokalne zapisał na czterech płytach.

Kapela góralska „HARNAŚ” z Radkowa – koncert / wstęp wolny!

SAMSUNG DIGITAL CAMERAPoczątkowo grywali w domu wyłącznie dla siebie, ale zafascynowani górami i góralszczyzną postanowili pójść dalej w tym kierunku. W ten sposób pod w roku 2008, u podnóża Gór Stołowych z dominującym szczytem Szczelińca, utworzono kapelę pod nazwą „HARNAŚ”. Muzycy śpiewają gwarą góralską i grają na modyfikowanych na styl góralski (i przez rdzennych Górali) instrumentach smyczkowych, wiernie oddając charakter i brzmienie tradycji góralskiej. W ich repertuarze znajdują się przede wszystkim pieśni z Podhala, ale także można usłyszeć nutę sądecką i żywiecką. Członkowie kapeli to osoby, których korzenie sięgają Podhala oraz okolic. Ciągle doskonalą swój warsztat, poprzez spotkania i  muzykowanie z góralską rodziną Mardułów w Poroninie, pod kierunkiem Stanisława Marduły nauczyciela Szkoły Muzycznej w Zakopanem. Nieustannie poszukują rdzennych górali w lokalnym środowisku, chcąc powiększyć skład i rozbudowywać zespół. W lipcu 2010 roku zespół „HARNAŚ” po raz pierwszy wziął udział w Przeglądzie Zespołów Pogranicza w Pstrążnej, gdzie otrzymał zaszczytne I miejsce, po czym został zaproszony do  Wrocławia na Festiwal Tradycji Dolnego Śląska. W styczniu 2011 r. wziął udział w zimowej edycji Listy Przebojów Ludowych Radia Wrocław. Trwającą trzy miesiące edycja przynosi im kolejny sukces, zwycięstwo i  pierwsze miejsce w Liście Przebojów Ludowych 2011, za co w nagrodę otrzymują profesjonalne nagranie płyty przez Polskie Radio Wrocław. W czerwcu  2011 r. otrzymał II miejsce w Dolnośląskim Przeglądzie Zespołów Ludowych. Pod koniec czerwca 2012 r. kapela wzięła udział 46 Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków w Kazimierzu Dolnym, a we wrześniu w polanickiej Tęczy Polskiej, gdzie otrzymuje II miejsce. W styczniu 2013 otrzymuje Różę Kłodzką nagrodę Starosty Kłodzkiego, a w lipcu I miejsce  w Przeglądzie Zespołów Pogranicza i w lipcu br. po raz trzeci otrzymuje I nagrodę w Przeglądzie Zespołów Pogranicza.

17.00 – Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni

WSZYSTKIE BILETY WYPRZEDANE!

Porywająca muzyka romska, rytmy którym trudno się oprzeć, folklor uwodzący barwą i temperamentem. Wyjątkowy koncert odbędzie się w Sali Audytoryjnej Wrocławskiego Centrum Kongresowego. Bilety w cenie 20 zł/os. dostępne będą w sprzedaży od 14 września w kasie biletowej Centrum Poznawczego Hali Stulecia (budynek Hali Stulecia, wejście „D3″). Informacje o biletach: 71 / 347 51 51

donvasyl (1)

19.30-22.00 SENIORTEKA – WSZYSTKIE BILETY WYPRZEDANE!

Na zakończenie zachęcamy do udziału w zabawie tanecznej przy muzyce z czasów młodości. Niezapomniany klimat, liczne niespodzianki w trakcie imprezy oraz porywająca do tańca w parach lub solo muzyka, stały się niemalże tradycją podczas wydarzeń organizowanych dla seniorów przez Halę Stulecia. W trakcie wydarzenia na miejscu będzie możliwość oddzielnego zakupu ciepłych oraz zimnych napojów, przekąsek oraz ciepłych dań.

THE CAVERN BEATLES – show z przebojami THE BEATLES we Wrocławiu!

Nie byłeś nigdy na koncercie THE BEATLES? Nic straconego! 30 sierpnia do Wrocławia zawita pochodzący z Liverpoolu THE CAVERN BEATLES, najbardziej znany w świecie zespół grający przeboje legendarnej Czwórki z Liverpoolu w sposób identyczny z oryginałem!

9 lutego 1961 r. zespół THE BEATLES zagrał pierwszy ze swoich 292 koncertów, które miały miejsce w obecnie legendarnym CAVERN CLUB na Mathew Street w Liverpoolu. Dokładnie 50 lat później „najbardziej znany klub na świecie” udzielił pełnego wsparcia oraz licencji dla zespołu THE CAVERN BEATLES, wybierając ich na swoich ambasadorów i tym samym rozpoczynając nową erę w historii muzyki The Beatles, która obecnie wywiera wpływ aż na 3 pokolenia fanów. 

Wstęp na koncerty jest wolny!!!

30.08.15 godz. 15.00 – Pożegnanie Lata 2015

 • THE CAVERN BEATLES ( Liverpool) – zespół identyczny z oryginałem!
 • MONIKA BORZYM w repertuarze MARILYN MONROE
 • „Polska Młodzież Śpiewa Polskie Piosenki” wyst. NATALIA LUBRANO, ANIA KŁYS, MARTA KOŁODZIEJCZYK, KASIA MIROWSKA, PAULINA LENDA, AGNIESZKA JĘDRUCH, KAROLINA ŁOPUCH oraz zespół MAĆKA CZEMPLIKA

11794503_10153164717983882_3330576349485366616_o

Członkowie zespołu, będąc zarówno utalentowanymi instrumentalistami jak i wokalistami, swą pracę dedykują fanom The Beatles, z intencją odtworzenia indywidualnych charakterów Beatlesów z zachowaniem najwyższych muzycznych standardów. Niezliczone godziny pracy i prób przełożyły się na koncerty dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Dbałość o autentyczny przekaz rozciąga się na stosowanie oryginalnych instrumentów z lat 60-tych, a także całego wyposażenia, które jest widoczne na scenie. Wszystko jest takie same, jak stosowane niegdyś przez The Beatles. Opierając się na rozległym repertuarze znanych wszystkim hitów , The Cavern Beatles wykonuje 2-godziny show całkowicie na żywo, nie wykorzystują żadnych podkładów, tworząc w pełni autentyczne przedstawienie, które przenosi widza w epokę złotych lat rock and rolla. ” Na scenie obecne są cztery niezwykle znajome twarze …… W obrębie nijakich zespołów oddających hołd legendzie, Cavern Beatles błyszczą. Ich występ jest nieskazitelny.” MAKING MUSIC  „Niesamowite, aż przechodzą dreszcze po plecach. Nie tylko wyglądają bardzo podobnie do nich, ale brzmią jak oni, a także mają ich dynamikę.” SIR JAMES SAVILE „Badali maniery, gesty i wszelkie zachowania swoich legendarnych odpowiedników. Są wybitnymi wokalistami i instrumentalistami, którym udało się uchwycić klimat muzyczny oryginalnego Fab Four”. TONY BARROW – były rzecznik prasowy The Beatles „Podobieństwo jest uderzające – ale dźwięk, dźwięk …. to może rzeczywiście być The Beatles!”. IRISH TIMES „Wspaniali! To był wcielony Fab Four. W 80 minut czystej magii The Cavern Beatles byli tak samo dobrzy jak ich zapowiedź, właściwie to nawet jeszcze lepsi.” VANCOUVER PRESS

Koncert THE CAVERN BEATLES odbędzie się w niedzielę 30 sierpnia na Pergoli przy Hali Stulecia obok, ulubionej przez wrocławian i turystów, największej w Polsce Fontanny Multimedialnej. Koncert jest częścią obchodów 35 rocznicy powstania NSZZ Solidarność i to nie przypadek, bo jak wielu twierdzi, to właśnie rock and roll pomógł obalić komunizm w Polsce i na świecie.

Początek występu The Cavern Beatles planowany jest na godzinę 20.00, ale na Pergolę zapraszamy już od godziny 15.00. Na scenie usłyszymy piosenki z repertuaru MARILYN MONROE w wykonaniu gwiazdy polskiego jazzu i soulu – MONIKI BORZYM oraz polskie przeboje w aranżacjach wrocławskich wokalistek znanych z telewizyjnych programów muzycznych. Wystąpią: NATALIA LUBRANO, ANIA KŁYS, MARTA KOŁODZIEJCZYK, KASIA MIROWSKA, PAULINA LENDA, AGNIESZKA JĘDRUCH, KAROLINA ŁOPUCH z towarzyszeniem zespołu MAĆKA CZEMPLIKA. Po koncercie zapraszamy na specjalny pokaz Fontanny Multimedialnej.

Wrocławskie Święto Piwa – Pożegnanie Lata 2015

Impreza odbywać się będzie w ostatni weekend wakacji – od 28 do 30 sierpnia 2015 r., na terenach wokół Hali Stulecia, tzn. na wrocławskiej Pergoli oraz placu pod Iglicą. Wydarzenie będzie miało charakter wielkiego pikniku. Wśród najważniejszych atrakcji wymienić trzeba występy legend polskiego rocka, pokazy Kina Plenerowego, ogródki piwne, strefę gastronomiczną, atrakcje dla dzieci. W niedzielę odbędą się bezpłatne koncerty a wieczory uświetnią pokazy Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej. Wrocławskie Święto Piwa organizowane jest w ramach obchodów 35-lecia powstania NSZZ Solidarność.

Aż trzy dni potrwa wielki piknik, w ramach którego na terenach zewnętrznych organizatorzy przewidzieli strefy sprzedaży piwa, ze stolikami i ławami relaksu przy kuflu złotego trunku. Wśród oferowanych marek znajdą się polskie: Browar Stu Mostów, Piwo Podziemne, Browar Profesja, Browa Doctor Brew, Browar Nepomucen, Sobótka Górka, Cydr, Wrocławski Meilmelum jak również zagraniczne: Mikkeler, Buxton, Surlly, Hornbeer, Evil Twin, Amager, Crooked Stave, Lindemans, Guiness, Green Berger, Hohenfelder Weizen i Hohenfelder Keller. Ponadto Wrocławskie Święto Piwa odwiedzi wrocławski pub Kontunuacja ze swoją bogatą ofertą niepowtarzalnych smaków.

Część gastronomiczną wypełnią mobilne restauracje, a wśród nich m.in. 66 American Burger, Bratwust, Mobicafe, Zapieksownia, Zjedz Pieroga, Byczy Burger, Foodszak czy też Tentego oferujący desery i koktajle. Stoiska gastronomiczno-piwne czynne będą w godzinach 10:00 – 22:00. (niedziela od 12:00)

Dla dzieci przewidziano szereg atrakcji na dmuchanym placu zabaw – basen z kulkami, kule wodne, euro-bungee i różnego rodzaju zjeżdżalnie jak również dziecięcą gastronomię ze słodyczami, m.in. Fabryką Lodów Naturalnych.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WROCŁAWSKIEGO ŚWIĘTA PIWA

Piątek

15:00 – 22:00 stoiska gastronomiczno-piwne

21.30 –  pokaz nagrania koncertu Jacka Kaczmarskiego

22:00 – Pokaz Specjalny Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej – Solidarność I

Ok.22:20 (po pokazie)

– film Zawrócony, 1994, POLSKA, komedio-dramat, reż. Kazimierz Kutz, obsada: Zbigniew Zamachowski, Anna Waszczyk, Henryk Bista, Stanisław Górka

Sobota

10:00 – 22:00 stoiska gastronomiczno-piwne

16:30 – otwarcie bram na koncerty zespołów PERFECT i DŻEM w Hali Stulecia, bilety w cenach od 30 do 60 zł do kupienia w sieci salonów Empik i Media Markt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl

22:00 Pokaz Specjalny Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej – Powstanie Warszawskie

Niedziela

12:00 – 22:00 stoiska gastronomiczno-piwne

15:00 – koncert na Pergoli „Polska Młodzież Śpiewa Polskie Piosenki”, wystąpią Natalia Lubrano, Ania Kłys, Marta Kołodziejczyk, Kasia Mirowska, Paulina Lenda, Agnieszka Jędruch, Karolina Łopuch, Maciek Czemplik; WSTĘP BEZPŁATNY

Ok. 18:00 – koncert Moniki Borzym w repertuarze Marilyn Monroe; WSTĘP BEZPŁATNY

Ok. 20:00 – koncert THE CAVERN BEATLES (Artyści, będąc zarówno utalentowanymi instrumentalistami, jak i wokalistami, wykonują utwory z repertuaru The Beatles, łącznie z odtworzeniem indywidualnych charakterów członków legendarnej brytyjskiej grupy, przy zachowaniu najwyższych muzycznych standardów. Dbałość o autentyczny przekaz obejmuje również wyposażenie – oryginalne instrumenty z lat sześćdziesiątych – jak i stroje sceniczne. Jest to jedyny zespół, który uzyskał licencję legendarnego CAVERN CLUB na Mathew Street w Liverpoolu, gdzie The Beatles zagrał swój pierwszy koncert w 1961 roku); WSTĘP BEZPŁATNY

22:00 – Pokaz Specjalny Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej – Solidarność II

 

Nowy pokaz wrocławskiej Fontanny Multimedialnej

Premiera fontanny 4 lipca

W najbliższą sobotę zaprezentowany zostanie nowy specjalny pokaz Wrocławskiej Fontanny przy Hali Stulecia. Wodne widowisko związane jest z otwarciem wystawy „Dzień dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene’a”. Pokaz zaplanowano na godzinę 22:00.

W dniach od 4 lipca do 15 sierpnia br., we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia, odbędzie się ekspozycja zdjęć zatytułowana „Dzień Dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene’a”. Otwarcie wystawy w sobotę, 4 lipca o godz. 12:00. Wystawa czynna będzie codziennie oprócz poniedziałków (dni techniczne) w godz. 12:00 – 18:00. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Wystawa licząca blisko 150 zdjęć zrealizowanych w latach ’50, ’60, ’70, i ’80 XX wieku, oparta została na najpiękniejszych portretach Marilyn Monroe i wzbogacona licznymi wizerunkami innych hollywoodzkich sław. Od kilku dni trwają intensywne przygotowania. We foyer i w Sali Wielofunkcyjnej Wrocławskiego Centrum Kongresowego pojawiło się już oznakowanie, system ekspozycyjny zapełnił się wybitnymi fotografiami, a różowy Cadillac z 1957 roku zyskał wysoki połysk. Kolejne elementy scenografii powstaną w ciągu kilkunastu najbliższych godzin aby już w sobotę przenieść widzów w niezwykły klimat lat sześćdziesiątych dwudziestego wieku.

PRZECZYTAJ INFORMACJE O WYSTAWIE

Nowy pokaz wrocławskiej Fontanny Multimedialnej

hero baner 1

W sobotni wieczór, 4 lipca 2015 r. o godz. 22:00 wrocławska Fontanna Multimedialna zaprezentuje się w nowej odsłonie. Pokaz uświetniający otwarcie Wystawy poświęcony zostanie twórczości Miltona H. Greene’a i będzie pobudzał do refleksji na temat zmian, które zaszły w światowej pop-kulturze na przestrzeni dziesięcioleci. Pokaz jest multimedialną narracją, która w sposób artystyczny i metaforyczny przedstawia proces przemian – od prestiżowego, trwałego wizerunku gwiazd, jakie znamy sprzed lat  do współczesnych kilku krótkich chwil „na szczycie”. Widzowie będą mogli bliżej poznać historię samej Marilyn Monroe. Nie zabraknie obrazów z kolekcji fotografii Miltona H. Greene’a oraz odniesień do pop-artu. Wodne widowisko zostanie zsynchronizowane z precyzyjnie wybranymi utworami lat ’50 i ’60, które w połączeniu z muzyką współczesną mają symbolizować upływ czasu.

Po raz pierwszy w 6-cioletniej historii Fontanny Multimedialnej, do spektaklu włączona zostanie mała fontanna znana wrocławianom jako miejsce ochłody podczas upalnych słonecznych dni.

Zaraz po pokazie Fontanny ruszy cykl letniego Kina na Pergoli. 4 lipca o godz. 22:00 na żwirku obok Sali Wielofunkcyjnej WCK wyświetlony zostanie film pt. „Słomiany Wdowiec” – komedia w reżyserii Billy’ego Wildera z Marilyn Monroe, Tome Ewell i Evelyn Keyes w rolach głównych.

3-Majówka wrocławska

Tradycyjna już, 3-Majówka we Wrocławiu rozpoczyna sezon plenerowych festiwali w Polsce. Co roku w długi majowy weekend w 

Tradycyjna już, 3-Majówka we Wrocławiu rozpoczyna sezon plenerowych festiwali w Polsce. 
Co roku w długi majowy weekend w samym sercu Wrocławia występują najlepsze zespoły z czołówek ogólnopolskich list popularności, weterani scen rockowych, jak i nowe, wschodzące gwiazdy.

Swój udział potwierdzili już: EMIR KUSTURICA & NO SMOKING ORCHESTRA, PIDŻAMA PORNO, COMA, ILLUSION, LUXTORPEDA, KULT, HEY, LAO CHE, HAPPYSAD, ŁĄKI ŁAN, NATALIA PRZYBYSZ, CURLY HEADS, XXANAXX, PINK FREUD
BOKKA, FISZ EMADE TWORZYWO, MELA KOTELUK, DOMOWE MELODIE.

Impreza, zgodnie ze swoją nazwą, odbędzie się w dniach 2 oraz 3 maja 2015 r. 
W tym roku zmienia się lokalizacja koncertów – zapraszamy na urokliwe tereny Pergoli oraz kompleksu wrocławskiej Hali Stulecia, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Festiwalowe gwiazdy zagrają na dwóch scenach: na Pergoli, w otoczeniu wody i zieleni, z widokiem na największą i najpiękniejszą w Polsce fontannę, oraz, w słynnej z koncertów światowych gwiazd, Hali Stulecia, gdzie będziemy mogli bawić się do późnych godzin nocnych.
Dla osób spoza Wrocławia przygotowane będzie POLE NAMIOTOWE w bezpośredniej bliskości miejsca koncertów.
Szczegóły na stronie www.3-majowka.pl

Program imprezy przedstawia się następująco:

2 maja 2015 – start godz. 15.00
Pergola:
15.00 COMA
16.30 Laureaci Promo Festival
17.40 Luxtorpeda
19.20 Illusion
20.40 Pidżama Porno
22:15 pokaz Fontanny Multimedialnej

Hala Stulecia:
16.50 Fisz Emade
18.20 Domowe Melodie
19.50 Mela Koteluk
22.30 Emir Kusturica
00.30 Bokka

3 maja 2015 – start godz. 15.00
Pergola:
15.00 Pink Freud
16.30 Lao Che
18.10 happysad
20.20 Kult
22:15 pokaz Fontanny Multimedialnej

Hala Stulecia
17.20 Natalia Przybysz
19.20 Curly Heads
22.00 HEY
23.25 xxanaxx
00.30 Łąki Łan

Planowane zakończenie każdego dnia ok. godz. 2.00

Uwaga, organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w przypadku nieprzewidzianych okoliczności!

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl,www.eventim.pl

Gitarowy Rekord Guinnessa

1 maja, jak co roku, spotkamy się we Wrocławiu, by kolejny raz podjąć próbę pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa, który stał się już wizytówką Wrocławia w całej Europie. Tradycyjnie „Hey Joe” Jimiego Hendrixa zabrzmi mocą tysięcy gitar, a pierwszymi gwiazdami, które w tym roku przyłączy się do wspólnego grania, będą uwielbiani przez publiczność na całym świecie wirtuozi flamenco, czyli Królowie Gitary z THE GIPSY KINGS Family Reunited.

– Skrzypce jak gitara, czyli Nigel Kennedy zagra Hendrixa na Gitarowym Rekordzie Guinnessa we Wrocławiu!

Kawałki najgenialniejszego gitarzysty w historii rocka nie mogą być z sukcesem przełożone na inny instrument… chyba, że zrobi to jeden z najlepszych współczesnych wirtuozów skrzypiec!

1 maja podczas bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa we Wrocławiu „niemożliwego” dokona Nigel Kennedy wraz z muzykami, z którymi współtworzy znakomity Hendrix Project.

– Malina Moye na Gitarowym Rekordzie Guinnessa we Wrocławiu!

Niepowtarzalny styl, wulkan scenicznej energii i unikalny talent sprawiają, że Malina Moye uznawana jest za najlepszą amerykańską gitarzystkę. W tym roku artystka będzie gwiazdą kobiecej reprezentacji Gitarowego Rekordu Guinnessa we Wrocławiu.

Gitarowy Rekord Guinnessa bijemy już po raz trzynasty, ale najwyższe światowe wyniki od lat należą do Wrocławia. Rok temu znów się udało i na wrocławskim Rynku wspólnie zagrały 7344 gitary. Pamiętajmy, że wystarczy tylko jedna gitara więcej, by tym razem znów przejść do historii! Największą gitarową orkiestrę na świecie poprowadzi, jak co roku, pomysłodawca imprezy, Leszek Cichoński.

Gitarowy Rekord Guinnessa we Wrocławiu adresowany jest do szerokiej publiczności, zarówno młodzieży, jak i rodzin z dziećmi. Organizatorom zależy na jak największym uczestnictwie miłośników najwspanialszego instrumentu świata – gitary!

Po raz pierwszy od 12 lat GITAROWY REKORD GUINNESSA gromadzący co roku tysiące gitarzystów z całej Europy nie odbędzie się na wrocławskim rynku!

Remont nawierzchni rynku spowodował, że organizatorzy postanowili przenieść imprezę do drugiego centrum Wrocławia – na urokliwe tereny Pergoli oraz kompleksu wrocławskiej Hali Stulecia, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO; w otoczeniu wody i zieleni, z widokiem na największą i najpiękniejszą w Polsce fontannę mulimedialną.

Wybór kompleksu Hali Stulecia ma też praktyczny charakter, oprócz uniknięcia prac remontowych na wrocławskim Rynku, pozwoli na zorganizowanie całej imprezy w jednym miejscu. Dwie sceny – Scena Plenerowa na Pergoli i scena w Hali Stulecia, słynnej z koncertów światowych gwiazd – pozwolą na zorganizowanie imprezy na najwyższym poziomie i uniknięcie przerw pomiędzy koncertami poszczególnych wykonawców. W zależności od opinii widzów rozważane będą możliwości organizacji kolejnych imprez muzycznych na terenie kompleksu Hali Stulecia.

Rezerwujcie czas, powiadomcie znajomych, przyjedźcie do Wrocławia!

Bieżące informacje Gitarowym Rekordzie Guinnessa na stronie: www.heyjoe.pl

Koncert Gwiazd rozpocznie się o godz.17.00, bezpośrednio po próbie ustanowienia nowego Gitarowym Rekordzie Guinnessa.

Jak mówi pomysłodawca Rekordu, Leszek Cichoński: – „Dwie sceny – plenerowa na Pergoli oraz scena w Hali Stulecia – pozwolą na zorganizowanie imprezy na najwyższym poziomie oraz na uniknięcie przerw pomiędzy koncertami poszczególnych wykonawców. Scenę na Pergoli dzieli od Hali Stulecia zaledwie 100 metrów”.

Bilety na Koncert Gwiazd w cenach 50 zł za miejsce stojące i 70 zł za miejsce siedzące.

Dla uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa przygotowane będą ULGOWE BILETY, które będzie można nabyć wyłącznie 1 maja przy rejestracji gitarzystów.

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, rezerwacje: bilety@o2.pl

„Noc pokazów” wrocławskiej fontanny

FB - koniec sezonu fontanny

Największa fontanna w Polsce i jedna z największych w Europie. Usytuowana w malowniczym krajobrazie Parku Szczytnickiego, przy historycznym kompleksie Hali Stulecia oraz Wrocławskim Centrum Kongresowym, wzbudza zainteresowanie turystów z kraju i zagranicy. 

Zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono aż 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe. Wodne show zsynchronizowane jest z muzyką dając niesamowite wrażenie artystyczne.

***

Najbliższy weekend zakończy sezon wrocławskiej fontanny w 2014 roku. Tradycyjnie w trakcie ostatniego pokazu możliwe będzie podziwianie wszystkich wodnych spektakli, które miały miejsce w minionym sezonie. 


Wieczór pokazów rozpocznie się o godzinie 19:00 w niedzielę 26 października.

Wstęp na teren Pergoli, gdzie znajduje się Wrocławska Fontanna jest BEZPŁATNY.

***
Harmonogram pokazów na koniec sezonu 2014 (piątek-niedziela):

 • 24 października, godz. 19.00, pokaz niespodzianka
 • 25 października, godz. 19.00, Cztery Żywioły
 • 26 października, godz. 19.00, Wieczór Pokazów – (projekcja wszystkich spektakli fontanny multimedialnej)