Wrocław: Otwarta debata m.in. o działalności społecznej już w czwartek!

HeroBaner konferencja DRDPP2015

Eksperci, samorządowcy, pełnomocnicy i działacze z organizacji pozarządowych z Dolnego Śląska w najbliższy czwartek będą wspólnie debatować o roli i formach współpracy z Dolnośląską Radą Działalności Pożytku Publicznego. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10:00 we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia. Wstęp i udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Otwarta konferencja Dolnośląskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego” poświęcona jest działalności, zadaniom, kompetencjom, rekomendacjom oraz dobrym praktykom w międzysektorowej współpracy Dolnośląskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego z przedstawicielami Jednostek Samorządów Terytorialnych ds. współpracy z NGO, Samorządem Województwa Dolnośląskiego, organizacjami pozarządowymi oraz rozmaitymi podmiotami i instytucjami z obszaru województwa dolnośląskiego. W ramach jednodniowego wydarzenia odbędą się prezentacje, prelekcje, wystąpienia lub otwarte wykłady dotyczące szeroko rozumianej aktywności obywatelskiej oraz współpracy międzysektorowej.

Konferencję otworzy Marszałek Województwa Cezary Przybylski. Wśród prelegentów usłyszymy m.in. Krzysztofa Więckiewicza, Dyrektora Departamentu Pożytku Publicznego MPiPS, Kazimierza Szepielę, Przewodniczącego Dolnośląskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, Aldonę Wiktorską-Święcka, Radną Województwa Dolnośląskiego, Marka Worona, Wiceprezesa Zarządu BCC, Kanclerza Loży Dolnośląskiej Business Centre Club, Pawła Dębka, z Rady Działalności Pożytku Publicznego przy MPiPS, Andrzeja Rybus-Tołłoczko, Współprzewodniczącego Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz Bożenę Ziemiańską, z Dolnośląskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Osoby zainteresowane tematyką wydarzenia spoza Wrocławia oraz regionu będą mogły obserwować na żywo przebieg wydarzenia poprzez łącze internetowe w formie „live streamingu”, które w dniu wydarzenia uruchomione będzie poprzez stronę internetową Hali Stulecia. Szczegółowe informacje, formularz rejestracyjny oraz program wydarzenia znajduje się na stronie Hali Stulecia pod adresem www.halastulecia.pl/drdpp Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zadanie dofinansowano ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

PRZEJDŹ NA STRONĘ WYDARZENIA – TUTAJ

ZOBACZ TRANSMISJĘ ONLINE Z PRZEBIEGU KONFERENCJI:

Vienna Mozart Orchestra

VMO_HalaStulecia_572x368

jest dumą austriackiej stolicy. Gościła już w takich krajach jak: Japonia, Singapur, Maroko, Panama, Meksyk, Kuwejt, USA i w większości państw europejskich. Trzydziestu utalentowanych i doświadczonych muzyków, światowej sławy śpiewacy operowi

i soliści zaprezentują najbardziej znane dzieła cudownego dziecka baroku – Wolfganga Amadeusza Mozarta. Koncerty Orkiestry to przede wszystkim najsłynniejsze utwory Mozarta w perfekcyjnym wykonaniu. Znakiem rozpoznawczym jest wizerunek sceniczny wirtuozów. Bogate barokowe stylizacje artystów, historyczne kostiumy i peruki powodują, że każdy widz może przenieść się choć na chwilę do XVIII- wiecznego centrum kulturalnego imperium Habsburgów. W tym roku grupa wystąpi w trzech polskich miastach: Wrocławiu, Gdyni oraz w Szczecinie

BILETY MOŻNA ZAKUPIĆ: 

www.ebilet.pl, 
www.eventim.pl 
w salonach Empik

eBilet button wer.2

ORGANIZATOR: 

High Note Events Sp. z o.o. Sp. k

www.makroconcert.pl

AKADEMIA ZDROWIA LR HEALTH & BEAUTY

Intensywne seminarium na temat zdrowia oraz suplementów diety, które poprowadzi wybitny i doświadczony referent dr Delbe, autor dwóch wspaniałych książek z zakresu aloesu oraz konceptu witalnego.

 

dr Delbe: lekarz specjalista medycyny ogólnej, medycyny sportu, naturopatii, medycyny żywienia i medycyny prewencyjnej oraz medycyny ortomolekularnej, zna akupunkturę i terapię neutralną. Ponad 30 doświadczenia zawodowego, w tym 20 lat we własnym gabinecie lekarskim. Od 10 lat referent w dziedzinach takich jak metabolizm, gospodarka kwasowo-zasadowa oraz suplementy diety. Potrafi przedstawiać bardzo złożone, chemiczne mechanizmy regulacji ludzkiego organizmu w tak prosty sposób, że jego liczni słuchacze natychmiast mogą wcielić w życie te wskazówki dla zdrowia.

 

RAMOWY PLAN AKADEMII:

9:00 – 11:00    Rejestracja uczestników

                          Konsultacje z dr Witoldem Kropką

                            Konsultacje kosmetologiczne z dr Ewą Szmaj

11:00 – 13:00 I część Akademii Zdrowia, dr J. Delbe

13:00 – 13:35 Przerwa kawowa

13:30 – 15:00 II część Akademii Zdrowia, dr J. Delbe

15:00 – 16:00 Przerwa

16:00 – 17:35 III część Akademii Zdrowia, dr J. Delbe

17: 40 –           Zakończenie

 

LR Health & Beauty, Katowice ul. Hutnicza 6, 40-241.

www.lrworld.com/pl/

 https://www.facebook.com/events/904247249656488/

 

KAYAH zaśpiewa piosenki z płyty „KAMIEŃ” we Wrocławiu!

27 listopada w Sali Audytoryjnej Wrocławskiego Centrum Kongresowego, KAYAH zaprezentuje przed wrocławską publicznością cały materiał z pierwszej, przez niektórych uważanej za kultową, płyty pt. „Kamień”!

W tym roku mija 20 lat od wydania pierwszej autorskiej płyty „Kamień”, która swoją premierę miała w listopadzie 1995 roku.

Kayah zdobyła dzięki niej pierwszą statuetkę Fryderyk ’95 dla Najlepszej Wokalistki Roku.

To wyjątkowa płyta dla bardzo wielu osób, fani Kayah często o niej mówią, wspominają i jest im szczególnie bliska.

Teraz nadszedł czas na zmierzenie się z przeszłością, ponowne zinterpretowanie utworów napisanych przez Artystkę na początku kariery i odświeżenie brzmień, które spowodowały, że Kayah stała się rozpoznawalną Artystką i pozyskała rzeszę wiernych fanów.

Podczas koncertów nie zabraknie najbardziej znanych utworów z płyty, takich jak „Fleciki”, „Nawet deszcz”, „Santana”, „Jestem kamieniem”, czy „Jak liść”.

Będzie też kilka muzycznych niespodzianek w zaskakujących aranżacjach.

Na najwspanialszych polskich scenach towarzyszyć będą Artystce wyjątkowi muzycy.

Trasa ruszy w listopadzie 2015 roku. Dokładnie 20 lat po wydaniu płyty.

KABARET SMILE – Premiera Nowego Programu 2015

SMILE (smajl) to angielskie słowo oznaczające UŚMIECH. W języku polskim słowo jest nazwą własną kabaretu z Lublina. Misja kabaretu jest mocno związana z jego nazwą – śmieszyć. Trzech artystów bacznie obserwujących otaczająca nas rzeczywistość przenosi na scenę postaci i sytuacje, jakie są nam wszystkim bliskie z życia codziennego.

Smile to nie tylko skecze – to również piosenki wykonywane na najwyższym poziomie. Kabaret występuje w wielu realizacjach telewizyjnych oraz jest gospodarzem programu”na żywo” w TVP2 pt. „Dzięki Bogu już weekend”.

EAZA CONFERENCE 2015

EAZA ANNUAL CONFERENCE 2015

Konferencja Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów 2015

W tym roku Konferencja EAZA odbędzie się we Wrocławiu. Połączona z obchodami 150-lecia wrocławskiego ZOO, będzie to wydarzenie zrzeszające prawie 700 osób z całego świata – członków i partnerów Stowarzyszenia EAZA, reprezentujących ogrody zoologiczne i akwaria.

 

Gospodarz: ZOO Wrocław, www.zoo.wroclaw.pl

Organizator naukowy: EAZA EXECUTIVE OFFICE,  www.eaza.net; http://eaza2015.com/

CEZARY PAZURA w nowym programie kabaretowym „Wszyscy jesteśmy wariatami, ale tylko ja się leczę”

Pazura

 

UWAGA! ZMIANA TERMINU! NOWA DATA WYSTĘPU TO 30.11.2015 godz. 19.30. 

Oficjalne stanowisko organizatora:

” Z uwagi na sytuacje zdrowotną i absolutną konieczność wykonania zabiegu  przez  artystę  Cezarego Pazurę , aktywności zawodowe w dniach 17-18 listopada 2015 roku nie będą możliwe do  zrealizowania. Nowa data występu to 30.11, godz. 19.30.
Miejsca zakupione przez widzów na termin 18.11 zachowują ważność i bilety będą honorowane. Widzowie, którym zmiana terminu nie odpowiada, mają prawo do zwrotu biletów. Za utrudnienia przepraszam.

Urodził się 13 czerwca 1962 r. w Tomaszowie Mazowieckim. Ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.Jest z Warszawy. I jest aktorem – takim z prawdziwego zdarzenia, który zawodowo gra w teatrach i filmach. Debiutował w 1986 roku w filmie Waldemara Podgórskiego „Czarne Stopy”, ale prawdziwą popularność przyniósł mu „Kroll” Władysława Pasikowskiego. Następnie przyszły role w takich obrazach jak „Psy” i „Kiler”, po których Cezary Pazura został idolem nastolatek.
Drapieżna postać polskiej sceny satyrycznej. Jako komik dał się poznać w pierwszym polskim sitcomie „13 posterunek”. Ceni sobie jednak żywy kontakt z publicznością, dlatego stworzył już cztery programy rozrywkowe, z którymi występuje w całej Polsce.
Nie miesza się do polityki. Uprawia satyrę obyczajową. Hasłem przewodnim jego ostatniego programu jest „precz ze smutkiem
i szarością”. Ma odciśniętą dłoń na Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach i własną gwiazdę w Alei Gwiazd w Łodzi.

BILETY:

Kasa WCK, internetowe punkty sprzedaży:
www.ebilet.pl,
www.eventim.pl,
www.biletynakabarety.pl,
www.biletin.pl,
www.kupbilecik.pl

ORGANIZATOR:  

Stage Production

Katarzyna Michalczyk
katarzyna.michalczyk@stageproduction.pl
www.stageproduction.pl

WROCŁAWSKIE IGRZYSKA SZACHOWE

Organizator:

Wrocławski Szkolny Związek Sportowy, Zespół Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i

Młodzieży Wrocław, Wrocławskie Przedsiębiorstwo Hala Ludowa Sp. z o.o.

PLAN:

14.01.2015 r. szkoły podstawowe

15.01.2015 r. gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne

Turnieje odbędą się wg następującego scenariusza:

9.00 – 9.15 przyjmowanie zgłoszeń

9.30 otwarcie zawodów

9.35 początek I rundy

ok. 14.00 zakończenie zawodów

Uczestnictwo i regulamin.

W zawodach szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych szkoły startują wg zgłoszeń, prawo startu w zawodach strefy wrocławskiej ma sześć pierwszych zespołów z Mistrzostw Wrocławia. Reprezentacja składa się z 4 osób w odpowiednich rocznikach; 3 chłopców na szachownicach I, II i III i 1 dziewczynki na szachownicy IV. Zgodnie z regulamin istnieje możliwość zamiany chłopca na dziewczynkę na

szachownicach I – III.

Obowiązujące roczniki:

– szkoły podstawowe 2002 i młodsi

– gimnazja 1999 i młodsi

– szkoły ponadgimnazjalne 1995 i młodsi

Regulamin zawarty w Kalendarzu Imprez SZS Dolny Śląsk na rok 2014/2015 strona 20,45,65

UWAGA !!! ZGŁOSZENIA DO ZAWODÓW W KAŻDEJ KATEGORII DO DNIA: 10 STYCZNIA 2015, babinicz5040@poczta.onet.pl,

b.zawisza@szs.pl, lub bezpośrednio w chessarbitrze.

Link do informacji:

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCAQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwroclawskiszs.pl%2Findex.php%3Foption%3Dcom_docman%26task%3Ddoc_download%26gid%3D836%26Itemid%3D76&ei=BxqtVNfrJsj2O4mIgfgO&usg=AFQjCNHSxftnWsdMTXpn5Wu0cINohkqwVA&sig2=UCqhzfVupg3HXFrHTfHfBg

KULT UNPLUGGED

Legenda polskiego rocka po raz kolejny zaprasza swoich fanów na niezwykłą trasę „KULT UNPLUGGED”!

Pierwszy z unikatowej serii koncertów akustycznych zespołu KULT został zarejestrowany 22 września 2010 roku w warszawskim Och-Teatrze. Jeszcze w tym samym roku nagrania z tego niezapomnianego wydarzenia zostały wydane na wielu nośnikach, takich jak: CD, DVD, blu-ray, a także na wyjątkowych płytach winylowych „MTV Unplugged”. Wydawnictwo, zawierające niepowtarzalne wersje utworów zarówno z nowszych, jak i starszych krążków grupy, osiągnęło szczyty popularności i zyskało rzadko spotykane, najwyższe wyróżnienie muzyczne – status „diamentowej płyty”!

Po pięciu latach od pierwszej trasy koncertowej, na której KULT wystąpił z tym niepowtarzalnym materiałem akustycznym, grupa po raz kolejny zabierze swoich fanów w absolutnie nadzwyczajną podróż, aby podczas niej znów mogli usłyszeć i zobaczyć to szczególne i zupełnie unikalne oblicze zespołu!


BILETY DOSTĘPNE NA:

www.stodola.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl

ORGANIZATOR:

Klub Stodoła

Ul. Batorego 10

02-591 Warszawa

22 – 825-60 -31

www.stodola.pl

kult_572x368